Praha 3 - Žaloba na projekt Nákladové nádraží Žižkov od Discovery Group

4 února, 2014
0 komentářů

x012254-c

Radnice městské části Praha 3 se rozhodla podat žalobu na magistrát. Je nespokojena s územním rozhodnutím, které povoluje stavbu projektu multifunkčního centra na území současného Nákladového nádraží na Žižkově od Discovery Group. Podle mluvčího Prahy 3 jde radnici o zrušení povolení pro stavbu projektu revitalizace Nákladové nádraží Žižkov v severní části žižkovského nádraží.Bývalé Nákladové nádraží Žižkov je již řadu let velmi kontroverzním územím, na kterém se chystá stavět řada developerů. V severní části nádraží by podle rozhodnutí magistrátu měl vyrůst projekt revitalizace Nákladové nádraží Žižkov zahrnující obchodní centrum, kanceláře a bytové domy, uvádí zpravodajský internetový server Denik.cz. Za celým projektem stojí investiční společnost Discovery Group. Městská část Praha 3 se odvolala proti územnímu rozhodnutí již v září 2012. Podle mluvčího Prahy 3 Stanislava Kněnického má radnice vůči projektu zásadní výhrady. Toto odvolání však magistrát zamítl v listopadu 2013.

Naddimenzovaný projekt Nákladové nádraží Žižkov a zničení unikátního biotopu

Spolu s radnicí Prahy 3 kritizují schválený projekt výstavby na Žižkově od společnosti Discovery Group také další odpůrci z řad nezávislých občanských sdružení. Podle nich je vypracovaný projekt revitalizace Nákladové nádraží na Žižkově naddimenzovaný a nevhodně umístěný do bezprostřední blízkosti památkově chráněné budovy Nákladového nádraží. Ke kritice se přidala také místní Strana zelených, která má zato, že výstavba takového rozsahu přispěje jen ke ztížení již tak problematické dopravní situace v okolí a zničí unikátní biotop se třiceti chráněnými druhy rostlin a živočichů. Lhůta pro podání žaloby je 60 dnů od rozhodnutí magistrátu. Radnice Prahy 3 má tedy čas do 25. ledna 2014.

Proměna Nákladového nádraží na Žižkově

Ať žaloba na magistrát ze strany Prahy 3 dopadne jakkoliv, zastaralé Nákladové nádraží Žižkov a jeho areál čekají rozhodně velké změny. Společnost Discovery Group na Žižkově hodlá investovat téměř sedm miliard korun a zrealizovat zde developerský projekt Nákladové nádraží Žižkov na velké obchodní centrum, administrativní budovy, bytové domy a parkovací plochy. V první fázi by se mělo jednat o výstavbu na rozloze 140 tisíc metrů čtverečních. Nedaleko nádraží by měla brzy začít stavět také společnost Žižkov Station Development, kterou vlastní developerská společnost Sekyra Group a České dráhy.Může Vás zajímat:  Praha - KOTI Green Motol hlásí hotové čtyři hrubé stavby

zdroj

Zanechat komentář