Praha 4 - Ceny bytů na Kačerově výrazně vzrostly. Známe důvod!

20 března, 2015
0 komentářů

Výstavba nového administrativního centra na Kačerově nese sebou jako vedlejší produkt také výrazné zvýšení cen za metr čtvereční v okolních bytech. Vyplývá to z posudku nezávislého soudního znalce z října 2014, podle kterého se cena padesátimetrového bytu v lokalitě naproti kancelářskému komplexu zvýšila o více než 130 tisíc korun. To je v průměru asi 10 procent na metr čtvereční.Projekt Green Line Kačerov, který vzniká pod hlavičkou developerské společnosti Karimpol Group, zaujme na první pohled například nevšedním půdorysem, použitím moderních technologií nebo přímým výjezdem na dálnici D1. Právě nové technologie sice snížily hlučnost v obydlené čtvrti, ale zároveň tím zhodnotily nemovitosti v okolí novostavby. To znamená, že stoupla i jejich cena. Celý komplex totiž bude sloužit také pro občany z okolí.

Vysvětluje to Milan Jendrusák ze společnosti Karimpol Group, který sdělil: „Kromě vlastního podlouhlého tvaru tvořícího protihlukovou bariéru je objekt příznivý k sousedním domům v Jihlavské ulici a vůči životnímu prostředí i jinak. Kolem budovy, která z velké míry odcloní hluk z dálnice, se po ukončení výstavby počítá s úpravou zeleně, v posledních dvou patrech pak zbudujeme zelené terasy.

Největším rozdílem je fakt, že společnost při projektování pamatovala na své zaměstnance, což ale pomáhá také obyvatelům z okolí. U projektu bude parkoviště pro cyklisty, čímž se sníží počet zaměstnanců, kteří budou dojíždět do práce automobilem. Kromě toho zde bude stát také parkoviště s nabíječkou pro hybridní a elektrická auta. Společnost Karimpol je známá svým ohleduplným jednáním s klienty. Když stavěla projekt Solitaire Prague v Klimentské ulici, zajistila bezplatně nové prostory studentům blízkého tiskařského učiliště po celou dobu stavby.

Milan Jendrusák k tomu dodal: „Kvalita bydlení se lidem z Jihlavské ulice určitě nesníží. Naopak. Od fasády nového objektu se sluneční svit odráží natolik, že Jihlavskou ulici výrazně prosvětluje. Její obyvatelé jistě také ocení možnost libovolně otevřených oken místo výhledu na šestiproudou hlučnou a prašnou magistrálu. K občanské vybavenosti přispěje i zamýšlená moderní kavárna v přízemí. Bez povšimnutí by neměl zůstat ani fakt, že podle znaleckého posudku se například cena bytu o 50 m2 v domě naproti kancelářskému komplexu zvýšila více než o 130 tisíc korun.foto: greenlinekacerov.cz, zdroj

Může Vás zajímat:  Praha 5 chystá v Radlicích novou budovu s moderním designem a unikátním jménem

Zanechat komentář