Praha 4 - Unikátní výškový dům Epoque na pražské Pankráci získal povolení ke stavbě

12 ledna, 2014
0 komentářů

unikatni-vyskovy-dum-epoque-na-prazske-pankraci-
foto: ECM

Plánovaný pankrácký mrakodrap Epoque na Praze 4 konečně získal potřebná povolení pro zahájení stavby. Pankrác tak čeká vystavění kontroverzní výškové novostavby s 30 nadzemními patry a 140 byty. Přestože bude jeho výška dosahovat 104 metrů, titul nejvyššího mrakodrapu v České republice již nezíská.Podle portálu FinancniNoviny.cz jde o netradiční bytový dům s designem ve tvaru písmene V podle architekta Radana Hubičky. Projekt se měl začít realizovat již před dvěma lety, ale začátek výstavby odložily tahanice s občanským sdružením a následným soudem, který zrušil již platné územní rozhodnutí. Nynější projekt Epoque realizuje firma PSJ Invest, která do něj vstoupila před čtrnácti měsíci a podařilo se jí vypracovat velmi obsáhlou studii na posouzení vlivu stavby na životní prostředí. A jak tedy bude nová budova Epoque vypadat? Co nabídne z hlediska moderního městské bydlení?

30 nadzemních podlaží a 140 bytů

Rezidenční objekt Epoque bude unikátní moderní stavbou s 30 nadzemními patry a 140 novými byty. Výška novostavby by měla dosahovat úctyhodných 104 metrů, přesto již nepůjde o nejvyšší budovu v České republice. Toto prvenství již získala brněnská věž AZ Tower se svými 111 metry výšky. Přesto by měla být Rezidence Epoque v době její dostavby nejvyšší českou bytovou výstavbou. A jak to bude dále s diskutovanou pankráckou plání? Jak to bylo s výhradami ohledně mrakodrapů na Pankráci? A co lze čekat v budoucnu? Jaké projekty se zde pravděpodobně zrealizují?

Jak je to s mrakodrapy na Pankráci

Známou Pankrác a její pláň plánovala zastavět výškovými budovami nejprve společnost ECM. Ta zde nejdříve dostavěla a zrenovovala původní pankrácký mrakodrap z doby předlistopadové. Pankrácká pláň je tedy s mrakodrapy spojena již několik desetiletí a opravdu se nejedná o nic nového či nečekaného. Původní mrakodrap Československého rozhlasu byl přebudován v moderní kancelářský objekt City Tower a prodán na přelomu let 2009 a 2010. Dále společnost ECM prodala dřívější sídlo Motokovu, dnes známé jako City Empiria, a nedokončenou budovu City Court. Další dva plánované objekty včetně unikátního rezidenční projektu Epoque pak zkomplikoval soud a na podzim 2012 projekty zakoupila renomovaná společnost Aceur Investment, respektive PSJ Invest. Kontroverzní reakce provázejí výstavbu mrakodrapů na Pankráci již několik let a to ze strany památkářů i běžných občanů. Pankrácká pláň je totiž v ochranném pásmu památkové rezervace UNESCO a pro systémovou výstavbu výškových budov je nutné vytvořit manuál pro jejich umisťování na území metropole.

Může Vás zajímat:  Praha - Stavební boom nových bytů v roce 2015

Aktuální info o projektuZanechat komentář