Praha 5 chystá v Radlicích novou budovu s moderním designem a unikátním jménem

7 února, 2014
0 komentářů

142_radlicka

V Radlicích na Praze 5 začala růst nová budova, která se bude pyšnit neotřelým moderním designem a unikátním jménem, které zní .142 Radlická. Původci návrhu tohoto projektu, jenž zhmotňuje požadavky kosmopolitního světa, jsou významní čeští architekti Jan Šesták a Marek Deyl. Hlavním investorem realizace tohoto návrhu a projektu se stala dceřiná společnost největší rakouské banky Raiffeisenlandesbank OÖ, Real- Treuhand Reality, spolupracující se společností STRABAG a.s., generálním dodavatelem a přední stavební společností v České republice.Budova, vyrůstající na území pátého pražského obvodu mezi Malvazinkami a Radlickou ulicí, se bude skládat ze dvou částí – z části rezidenční a z části administrativní. Celkově nabídne pětatřicet nadstandardních bytů a dále téměř 1000 m2 nebytových prostor. O projektu výstavby nové designové budovy .142 Radlická architekta Jana Šestáka se říká, že se stane odpovědí na otázku kosmopolitního člověka hledajícího autorské designové bydlení soudobého standardu v kombinaci s perfektní dostupností a občanskou vybaveností.

Spodní část budovy bude sloužit jako část administrativní s 995 m2 kancelářských prostor třídy A určenými pro menší a středně velké společnosti. Přednostmi těchto kanceláří bude netradiční design a možnost nadstandardního vybavení. Tato administrativní část bude také sloužit jako přirozená akustická a vizuální bariéra pro výš položenou rezidenční část budovy.

Rezidenční část nabídne 35 nadstandardních bytů, od těch menších až po dvoupodlažní mezonet nejvyšší třídy. Některé byty s francouzskými okny orientovanými na východ a západ budou výhledem propojeny se zelení ve svahu a část z nich bude dokonce doplněna o předzahrádky. Kaskádový rytmus předzahrádek vytvoří pocit soukromí a poskytne vyhlídku do údolí, terasy budou zároveň sloužit jako sluneční clony.

Slavnostního položení základního kamene se zúčastnil velvyslanec Rakouské republiky Dr. Ferdinand Trauttmansdorff a dále patrioti Prahy 5, manželé Karel a Ivana Gottovi. Stavba má být dokončena v létě roku 2015, ale podle informací investora je již v současné době prodána čtvrtina bytů a komerčních prostor.Může Vás zajímat:  Letňany - Veletrh STŘECHY PRAHA nově s Festivalem dřeva a nářadí

Zanechat komentář