Praha 6 chce stavět sociální byty v Liboci, obyvatelé sepisují petici

7 února, 2014
0 komentářů

Praha 6 chystá v obci Liboc výstavbu malometrážních bytů za 170 milionů korun. Novostavba by měla být dokončena v příštím roce prostřednictvím městské společnosti Sneo, která zadala vypracování projektové dokumentace za 2,5 milionu korun. Opozice uvádí, že zakázku získal bývalý pražský primátor Jan Kasl, který v podzimních komunálních volbách povede v Praze kandidátku vládní strany ANO.Co se týče obsahu developerského projektu, je plánována výstavba 78 malometrážních bytů, ty budou určené pro seniory a rodiny s dětmi. Všechny budovy budou mít dvě podlaží a podzemní garáže s 60 parkovacími místy.

praha6
Ilustrační foto

Vyčíslení celkové sumy, která bude na tento developerský projekt potřeba, činí podle zastupitele Antonína Nechvátala až 170 milionů korun. Zástupce starosty Štěpán Stupčuk uvedl, že v letošním roce městská část na akci vyčlenila ze svého rozpočtu 40 milionů korun, což odpovídá necelé čtvrtině odhadované ceny celkového projektu.
Stupčuk chce plánovanou novostavbou rozvíjet fond sociálního bydlení v takových mezích, aby byla obec schopna integrovat a účinně pomáhat seniorům a zároveň naplňovat legitimní potřeby bydlení některých mladých rodin s dětmi.

Opozice s výstavbou nesouhlasí

Opoziční zastupitelé, například zastupitel Antonín Nechvátal, který uvedl, že projekt bude městskou pokladnu stát 170 milionů korun, s projektem nesouhlasí. Antonín Nechvátal dále řekl, že koalice ODS a ČSSD prodává obecní byty se slevou a současně chce ve vilové čtvrti vystavět bytový komplex industriálního charakteru.

Místní občané sepisují proti projektu petici

Většinu místních obyvatel developerský projekt také nenadchl. Dokonce jej označují za „monstrózní“, neboť se plánované novostavby do místní zástavby nehodí. Přestože projekt byl již redukován, protože jeho původní podoba představovala jednu velkou souvislou hmotu. Na základě toho došlo k redukci objemu a úpravě původního plánu do stávající podoby.
Obyvatelé však nesouhlasí ani s plánovanou stavbou protihlukové stěny u železnice. Všechny výtky místních občanů vedly k sepsání petice proti zmiňovanému projektu.Může Vás zajímat:  Praha 5 chystá v Radlicích novou budovu s moderním designem a unikátním jménem

Zanechat komentář