Praha 8 - Skanska koupila developerský projekt v Karlíně, kde vyroste 533 nových bytů.

28 března, 2015
0 komentářů

Společnost Skanska Reality od společností Karlín Group a Ungelt Partners nový developerský projekt, který nese název River Gardens Východ. Nalézá se v Karlíně a vyroste zde 533 nových bytů. Podle přání developera by měly být nové byty v prodeji na konci tohoto roku (2015). Cena transakce zveřejněna nebyla.

K celé situaci se vyjádřila generální ředitelka Skanska Reality Naďa Ptáčková, která prohlásila: „Předpokládaných 533 bytů v Thámově ulici by mělo jít postupně do prodeje v šesti na sebe navazujících etapách. První etapu projektu River Gardens Východ plánujeme uvést na trh již na přelomu 2015 a 2016.“ Smlouva o koupi by podle ní měla být vyřešena a doladěna během několika týdnů.Společnost Karlín Group by ráda využila získané finance na nákup jiných projektů. „Umožní nám soustředit se na přípravu několika našich nových multifunkčních projektů v Karlíně a Holešovicích a nové rezidenční čtvrti v Modřanech, která zahrnuje přibližně 700 nových bytů a potřebnou občanskou vybavenost,“ podotkl prezident Karlín Group Serge Borenstein. Není to první projekt, který společnost Skanska Reality koupila na území Prahy.

Od společnosti Pražská správa nemovitostí získala bytový dům V Zahrádkách v Praze 3, který je umístěn na Jarově. Bytový dům byl dokončen a vloni v květnu uveden na trh. Druhým projektem byly Terasy Strašnice v Praze 10Strašnicích, které společnosti Skanska prodala společnost Orco Property Group a prodej by měl být spuštěn v průběhu března.

Skanska Reality plánuje další projekty

Skanska Reality má vyhlídnuté další projekty. „Na nákup nových projektů máme vyčleněné řádově stovky milionů korun. V centru našeho zájmu jsou zejména projekty v širším centru Prahy s dobrou dopravní dostupností a občanskou vybaveností s řádově stovkami bytů,“ uvedla Ptáčková. Dodala, že by v nabídce chtěli mít neustále okolo 600 nových bytů. V Praze se trhu s novými byty poslední dobu velmi daří. Jak vyplývá ze společné statistiky společností Trigema, Ekospol a Skanska Reality, lidé loni v Praze koupili 5950 nových bytů, což je meziročně o 18,6 procenta více.

Může Vás zajímat:  Praha 9 - Developerská skupina Gaudí na podzim roku 2014 ve Vysočanech zkolaudovala projekt Rezidence Eliška

Největší developerské firmy proto neustále zásobují trh novými projekty, popřípadě se vracejí k projektům, které kvůli krizi musely odložit. Například společnost Central Group minulý týden oznámila, že má na nákup nových nemovitostí připraveno až 1,5 miliardy korun. Společnost Skanska patří mezi největší developery v tuzemsku. Loni prodala celkem 402 nových bytů, což bylo meziročně o 28 procent více. V letošním roce by společnost měla ráda v nabídce alespoň 800 bytů, které by měly být rozděleny do osmi projektů. Za svou osmnáctiletou historii postavila společnost Skanska už 7000 nových bytů.zdroj

Zanechat komentář