Praha se připravuje na stavební boom nových čtvrtí

23 ledna, 2014
0 komentářů

praha-se-pripravuje-na-stavebni-boom-novych-ctvrti
foto: www.ppfreal.com

Prahu čeká v nejbližších letech největší stavební boom od přeměny Karlína a Žižkova v devadesátých letech. Mělo by zde vyrůst až několik nových čtvrtí a řada unikátních budov a obchodních center. Radikální přeměna čeká především Nákladové nádraží Žižkov a Smíchovské nádraží.Nové městské čtvrti by měly podle portálu idnes.cz vyrůst především v širším centru v místech jako je Nákladové nádraží Žižkov nebo Smíchovské nádraží na Praze 5. Nové byty pro tisíce lidí lze očekávat také na Vítězném náměstí, na Rohanském nábřeží, na Palmovce, v Jinonicích, na Pankrácké pláni i v Bubnech. Tyto čtvrti by mohl čekat podobný osud jako dřívější Karlín či Žižkov, které se během posledních patnácti let proměnily z nevábných míst připomínajících doby minulé v moderní městské bydlení. Kromě celých čtvrtí budou tento rok otevřeny také jednotlivé budovy jako je budova Quadrio nad stanicí metra Národní třída, Florentinum u Masarykova nádraží nebo městský blok ArtGen naproti Holešovické tržnici.

Nové Vítězné náměstí i Jinonice

Nové stavební práce se čekají například v Dejvicích na Vítězném náměstí, kde má vyrůst zvlněná budova Line společnosti PPF. Ta si už podle svého tvaru vysloužila přezdívku Lední medvěd. V Michli by se pak měl rozšířit areál BB Centrum o budovu Delta a jinonickou Waltrovku čeká vybudování moderní městské čtvrti s osmi sty byty a 75 tisíci metry čtverečními pro kanceláře. U Radlické ulice se společnost Penta chystá vystavět administrativní budovu Aviatica, která by měla být dokončena v roce 2015. Poté bude navazovat výstavba bytových domů, řadových domků a činžovních vilek. Prahu 8 pak čeká vybudování nové radnice na křižovatce ulic Zenklova a Sokolovská, kde by měly vyrůst také nové obchody, restaurace, sportovní zařízení a nádvoří.

Jak vznikají nové čtvrti

Prahu čeká největší stavební akce na Žižkově. Staré Nákladové nádraží by tady mělo být přebudováno v rozsáhlou čtvrť pro tisíce lidí. V nepoužívaném areálu by tak během několika let mohlo vyrůst nové centrum Prahy 3. V první fázi by mělo jít o výstavbu v severní části, do které se zapojily hned tři investiční skupiny s celkovou investicí sedm miliard korun. Mělo by tak vzniknout až 140 tisíc metrů čtverečních bytových a obchodních ploch. V jižní části nádraží s chráněnou nádražní budovou se pak chystá na výstavbu developer Sekyra Group. Podobnou rekonstrukcí by měl projít také Rohanský ostrov v Karlíně a nádraží Žižkov, kde by se mohlo začít stavět v roce 2016. Tady se počítá dokonce s novým mostem přes Vltavu, který by měl odlehčit velmi vytíženému Barrandovskému mostu.

Může Vás zajímat:  Postaví se projekt Troja Horizons v Bohnicích? Známe odpověď

Bubny a Pankrác

Známou Pankráckou pláň čeká dokončení výškových budov, rozvojové území Bubny-Zátory čeká výstavba nejdříve v roce 2016 a na úřední povolení čekají také další pražská nádraží, Masarykovo a Bubny.Zanechat komentář