Pražský developer CP Praha dluží 785 milionů Kč

4 února, 2015
0 komentářů

Obří developerská společnost CP Praha, která financovala projekt Central Park na Žižkově, na sebe podala insolvenční návrh. Dluží totiž 785 milionů korun.Jedna z největších developerských firem, která figuruje v hlavním městě, míří do úpadku. Společnost CP Praha je autorem jednoho z nejluxusnějších projektů rezidenčního bydlení s názvem Central Park, dluží více než tři čtvrtě miliardy korun. Firma na sebe ve čtvrtek u Městského soudu v Praze podala návrh na insolvenci, ve kterém žádá o schválení vlastní reorganizace.

Firma požádala banku UniCredit Bank, aby jí posunula splatnost, ale dočkala se negativní odpovědi. V insolvenčním návrhu se uvádí: „Vzhledem k odpovědi UniCredit Bank z 22. prosince 2014, že k prodloužení splatnosti úvěru nedojde, ocitnul se dlužník bez dalšího ve stavu hrozícího úpadku, neboť k 31. prosinci 2014 nebude schopen řádně a včas splnit podstatnou část svých peněžitých závazků.

UniCredit Bank však souhlasí s reorganizací společnosti. To je speciální postup v případě insolvenčního řízení. Hlavní pilíře reorganizace vysvětluje advokát Bystrík Bugan, který se zabývá insolvenčními řízeními. „Cílem reorganizace není likvidace dlužníka, ale zachování provozu jeho podniku, který je pro věřitele výhodnější než zpeněžení jeho majetku. Věřitelé však musí dlužníkovi část dluhu prominout nebo odložit splatnost svých pohledávek. Dlužník v reorganizačním plánu navrhuje omezení svých dispozičních oprávnění nakládat s majetkem.

Společnost CP Praha předložila kromě insolvenčního návrhu také nárys vlastní reorganizace a podle posledních zpráv UniCredit Bank jako jeho největší věřitel souhlasí. Společnost Central Park Praha se do tíživé finanční situace především kvůli padajícím cenám nemovitostí od roku 2009. Kromě jiného uvádí jako hlavní důvod špatné kroky dřívějšího vedení developerské společnosti. Rezidenční komplex s názvem Central Park se nachází mezi ulicemi Pitterova, Malešická a Ke Kapslovně, které spadají do městské části Praha 3 – Žižkov. Projekt je tvořen celkem deseti věžovými domy a dalšími terasovými domy. V objektech je navrženo celkem 547 bytových jednotek a množství nebytových prostor.zdroj

Může Vás zajímat:  Nové byty v lokalitě Praha 5 Košíře postaví společnost YIT

Zanechat komentář