Pražský developer Trigema dosáhl loni rekordní obrat.

28 března, 2015
0 komentářů

Koncern Trigema patří dlouhodobě k nejúspěšnějším developerským společnostem, které v tuzemsku působí. Za svou dvanáctiletou historii společnost zažila mnoho úspěchů a nyní si připisuje další. Podle neoficiálních auditů dosáhla Trigema za loňský rok rekordního obratu 1,8 miliard Kč, což je o 49 % více než v minulém roce.

Podle předpokladů se zisk skupiny zastavil na čísle 150 milionů Kč před zdaněním, což znamená, že po zdanění by se toto číslo mohlo vyšplhat až na 136 milionů korun. Výsledky minulého roku komentuje finanční ředitel společnosti Jiří Polanský následovně: „Podařilo se nám přijít se dvěma skvělými projekty v době, kdy se stavební trh začal vzpamatovávat z krize. Spolu s poctivým úsilím všech našich zaměstnanců jsme překročili předem naplánovaný obrat.“Správný výběr projektů

V roce 2014 čerpala společnost především z oživení trhu s novými byty a rezidenčním bydlením. Jiří Polanský k tomu říká: „Nejúspěšnějším rezidenčním projektem roku 2014 byl projekt 2Barevné Letňany, jehož II. a III. etapu jsme v loňském roce dokončili.“ Velkým hitem se stal projekt SMART byty, které se staví mezi nejúspěšnější projekty společnosti. Pouhé tři měsíce po zahájení prodeje bylo 60 procent prodaných.

K tomuto projektu generální ředitel Trigemy Marcel Soural uvedl: „SMART byty jsou naším pilotním počinem v konceptu Chytrého bydlení, který rozpracovává standardy, které jsme budovali po dvacet let naší existence. Ale pozor, Chytré bydlení není pouze o inteligentních technologiích, jak se na první pohled může zdrát. Jedná se o balík parametrů bytového projektu, které jako celek naplňují definici chytrého bydlení. Lze do něj zařadit zelené bydlení, modulové byty, ohledy na zdraví a bezpečnost, úplnou vybavenost v docházkové vzdálenosti projektu, a také lokalitu několik kroků od MHD a především v blízkosti metra,“ dodal Soural.

Může Vás zajímat:  Bytový dům Červený Dvůr - vydání stavebního povolení

Restrukturalizace společnosti

Rok 2014 byl pro společnost Trigema zlomový také proto, že mohutný koncern dokončil restrukturalizaci a rozdělil se do několika menších subkoncernů. Ty tvoří například real estate, stavebnictví, cestovní ruch, věda a výzkum a start-upy. „Rok 2014 pro nás byl zlomový v tom, že jsme si uvědomili, v čem jsme silní a podle toho jsme směřovali strategii firmy. Zaměření na kvalitní development se ukázalo jako správná volba. 230 prodaných nových bytů a pátá pozice na trhu to jen potvrzuje,“ dodává Jiří Polanský.

Tento trend by měl převládat také v roce 2015, ve kterém firma odhaduje navýšení obratu alespoň o 10 procent. Ten by společnosti mělo zajistit především dokončení projektu 1. etapy SMART bytů a začátek prodeje druhé etapy. V lednu 2015 byl také zahájen pronájem vědeckotechnického areálu pojmenovaného Park vědy – Roztoky. Ten byl největším projektem Trigemy v minulém roce.zdroj

Zanechat komentář