25.03.2023

Rodinné domy Nučice u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy za Prahou

23.03.2023

Rezidence Kotlaska: v prodeji jsou byty na pražské Libni

18.03.2023

Bydlení Úvaly: v prodeji jsou byty a rodinné domy ze 4. etapy projektu

07.03.2023

Vivus Kolbenova II: byl spuštěn prodej projektu

03.03.2023

Lario: v prodeji jsou byty a rodinné domy na Praze 10

Více aktualit

Developerský projekt Aalto Cibulka

Vyprodáno
Naskové, Košíře, Praha 5

Detaily

O projektu

O projektu: Aalto – finské slovo pro vlnu – je název nového rezidenčního projektu u pražského parku Cibulka. Právě vlna se stala inspirací pro architektonické řešení bytového domu o sedmi nadzemních podlažích (krajní části potom mají podlaží šest) a sedmi sekcích, z nichž každá disponuje samostatným vchodem. V komplexu je celkem 250 obytných jednotek od malých bytů velikosti 2+kk po prostorné byty typu 5+kk, nejvyšší třídu potom tvoří střešní penthousy s velkou terasou, zabudovanou saunou, podlahovým vytápěním a samostatným vstupem. Balkonem nebo terasou disponují všechny byty, výhledy na jižní straně objektu směřují do zmíněného parku, na severní straně do nově zbudovaného parku s umělými jezírky. K přízemním bytům potom patří předzahrádky.

Jednotlivé byty jsou navrženy s ohledem na vzdušnost a světlost, převažují tedy proto velká, bezparapetová okna. U bytů je, dokud to fáze stavy dovolí, počítáno s klientskými změnami, které mohou obsahovat změnu např. i dispozic bytu či vybudování typické severské sauny v koupelně. Bytový dům Aalto Cibulka byl projektovaný jako nízkoenergetický, s energetickou třídou B. Stavba byla zahájena demoličními pracemi v září 2017, developer (YIT Stavo) předpokládá kolaudaci v prosinci 2019 a jako datum nastěhování je uváděn březen 2020.

Lokalita: Rezidenční projekt stojí u pramene potoka Cibulka, na samém okraji přírodního parku Košíře-Motol. Pomyslné srdce přírodního parku tvoří anglický park Cibulka, který je plný romantických staveb a soch. Projekt je situován pod ulicí Naskové, stejnojmenná autobusová zastávka je od něj vzdálená 250 m. Autobusy dopraví obyvatele buď k ulici Plzeňská, kde je možný přestup na tramvajové linky, nebo ke stanici metra B Anděl. Asi 850 m od domu se nachází i železniční stanice Praha-Cibulka, po které jezdí vlaky příměstské linky S65 mezi pražským Hlavním nádražím a Rudnou u Prahy.

Přírodní park Košíře-Motol, který je v těsném sousedství projektu, nabízí možnost relaxace při procházkách i sportovním vyžití v podobě běhání, cyklistiky či koupání (nebo v zimě bruslení) v motolských rybnících. V zimě park nabízí ideální prostředí pro běžkování. Na jeho hranici naleznete i moderní, víceúčelové hřiště Greyhound park Motol, které můžete využít nejen k návštěvě chrtích závodů, ale i k atletickému tréninku, in-line bruslení, volejbalu, fotbalu a k dalším sportům. 1,5 km je vzdálený Squashpark a něco málo přes kilometr je to k tenisovým kurtům Tenis Cibulka.

Necelé 4 km je vzdálená Fakultní nemocnice Motol, zhruba ve stejné vzdálenosti je potom i Nemocnice na Homolce. Ještě blíže (cca 2,5 km) je ordinace dětského lékaře. V okruhu 1 km se nachází ZŠ Košíře, ZŠ V Cibulkách a ZŠ Pod Radnicí, stejně jako MŠ Slunéčko a MŠ Duha. Za zábavou mohou obyvatelé vyrážet k 5 km vzdálenému pražskému Andělu, kde jim jsou k dispozici dvě multikina, jakož i infrastruktura velkého nákupního komplexu. Blízkost centra Prahy potom samozřejmě zaručuje veškeré možné formy zábavy.

Více info: www.yit.cz > Aalto Cibulka

Lokalita

Naskové, Košíře, Praha 5

Co si o projektu “Aalto Cibulka” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty