02.02.2023

Řadové rodinné domy Písnice: v prodeji jsou rodinné domy na Praze 4

31.01.2023

Rezidence Otvovice: byl spuštěn předprodej bytů 20 min za Prahou

27.01.2023

SO-HO Rezidence: v prodeji jsou byty v pražských Holešovicích

22.01.2023

Rudná u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy 25 minut od Prahy

20.01.2023

Pitkovický mlýn: v prodeji jsou byty na Praze 10

Více aktualit

Avia Letňany - Nový developerský projekt Avia City

V přípravě
Veselská, Letňany, Praha 9

Detaily

 • ID:
  22673
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 9
 • Lokalita:
  Letňany
 • Byty k nastěhování od:
  v přípravě

O projektu

Lokalita: Na místě bývalého průmyslového areálu Avie v Letňanech je plánována výstavba nové polyfunkční čtvrti. Jedná se o brownfield s plochou přibližně 66 hektarů, kde se dříve vyráběly nákladní automobily.

Letňany jsou lokalitou spadající pod Prahu 9 a atraktivní z hlediska dostupnosti centra Prahy i rekreačních lokalit, v blízké budoucnosti projdou velkou proměnou. V sousedství areálu plánuje i jiný developer výstavbu nové čtvrti na území stávajícího sportovního letiště.

O projektu: Nová zástavba naváže na strukturu zástavby v okolí a propojí Letňany a Čakovice. V rámci nové čtvrti mají vzniknout bytové domy doplněné zelení, občanskou vybaveností jako jsou školy, školky nebo sportovní areál a dopravní infrastrukturou - vést by skrz území měla prodloužená tramvajová trať z Ďáblic a vzniknut by mohl i nový dopravní uzlel na místě vlakového nádraží v Čakovicích.

Časový horizont: Developerem je investiční skupina Odien Group, která na plánech výstavby na tomto brownfieldu pracuje již od roku 2007. Na projektu výstavby spolupracuje developer s architektem Jakubem Cíglerem. Momentálně se snaží prosadit změnu územního plánu potřebnou pro výstavbu, která by mohla začít již v roce 2023. V ideálním případě by pak první etapa mohla být dokončena do roku 2030.

Lokalita

Veselská, Letňany, Praha 9

Co si o projektu “Avia Letňany - Nový developerský projekt Avia City” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty