Avia Letňany

Aktualizováno: 11 srpna, 2020
Avia Letňany
Adresa Veselská, Letňany, Praha 9
K nastěhování od v přípravě
Developer Odien Group


Lokalita:

Na místě bývalého průmyslového areálu Avie v pražských Letňanech je plánována výstavba nové polyfunkční čtvrti. Jedná se o brownfield s plochou přibližně 66 hektarů, kde se dříve vyráběly nákladní automobily.

Letňany jsou lokalitou spadající pod Prahu 9 a atraktivní z hlediska dostupnosti centra Prahy i rekreačních lokalit, v blízké budoucnosti projdou velkou proměnou. V sousedství areálu plánuje i jiný developer výstavbu nové čtvrti na území stávajícího sportovního letiště.

O projektu:

Nová zástavba naváže na strukturu zástavby v okolí a propojí Letňany a Čakovice. V rámci nové čtvrti mají vzniknout bytové domy doplněné zelení, občanskou vybaveností jako jsou školy, školky nebo sportovní areál a dopravní infrastrukturou - vést by skrz území měla prodloužená tramvajová trať z Ďáblic a vzniknut by mohl i nový dopravní uzlel na místě vlakového nádraží v Čakovicích.

Časový horizont:

Developerem je investiční skupina Odien Group, která na plánech výstavby na tomto brownfieldu pracuje již od roku 2007. Na projektu výstavby spolupracuje developer s architektem Jakubem Cíglerem. Momentálně se snaží prosadit změnu územního plánu potřebnou pro výstavbu, která by mohla začít již v roce 2023. V ideálním případě by pak první etapa mohla být dokončena do roku 2030.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky