30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

22.05.2023

Na Doubkové 2: v prodeji jsou byty na pražském Smíchově

Více aktualit

Developerský projekt BelariePark II

Vyprodáno
Vorařská, Modřany, Praha 4

Detaily

 • ID:
  8738
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 4
 • Lokalita:
  Modřany
 • Byty k nastěhování od:
  projekt byl přejmenován
 • Počet bytů celkem:
  279
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 4+kk

O projektu

O projektu: Rezidenční projekt BelariePark II bude umístěn na adrese ulice Vorařské, Modřany na Praze 4 a navazuje na předchozí úspěšnou první etapu rezidenčního komplexu. Celý projekt bude tvořen pěti samostatně stojícími domy o pěti podlažích, které budou obklopeny zelení a travnatou plochou. Projekt BelariePark II tvoří čtyři bytové domy s počtem 50 bytových jednotek a jeden bytový dům určený pro 79 bytů. Celkový počet bytů je proto stanoven na 279. Výstavba projektu je naplánována na rok 2018. Developerem projektu je společnost Sekyra Group, a.s. Celý komplex nových bytových domů a jejich nejbližšího okolí vzniká jako výsledek spolupráce tří architektů: Profesor Ing. arch. Ladislav Lábus ze společnosti Arch. Ladislav Lábus a Ing. Arch. Marek Chalupa s Ing. arch. Štěpánem Chalupou jako zástupci společnosti Chalupa architekti.

Byty: Rezidenční projekt BeláriePark II bude tvořit pět bytových domů. Pětipodlažní dům s označením C má 79 bytových jednotek a 72 míst ke stání. Zbývající bytové domy mají shodně 50 bytů a 46 míst stání. Všechny bytové domy mají jedno podzemní podlaží. Bytové jednotky jsou plánovány v dispozicích 1+kk – 4+kk ve velikostech od 30 do 100 m2. Bytových jednotek o velikosti dispozic 1+kk nalezneme ve všech domech dohromady 61, 2+kk je zastoupena více než dvakrát – 123krát. Dispozice 3+kk bude v projektu zastoupena 78krát, zatímco největších prostor o velikosti 4+kk bude 17. Každý byt má prostornou lodžii a vlastní parkovací místo. V plánu domů je zahrnut i společný prostor pro kočárky a soukromý altán. BaleriePark II představují především šetrné kompaktní domy MINIMAX, které skýtají řadu výhod. Kompaktní dům představuje ideální řešení pro co možná největší úsporu energie, protože má minimalizovanou plochu pláště, čímž se snižují náklady na provoz celé budovy. Jedním z požadavků zadavatele byla také hybridní dispozice bytového domu, který je navržen tak, aby uprostřed domu vznikla prostorná schodišťová hala. Dům je poté složen z klasické chodbové a pavlačové dispozice. I díky tomu se v samotné budově nalézá mnoho prostoru pro přirozené denní světlo, což umožňuje prostředí prostorově, ekonomicky a energeticky výhodné. V celém komplexu bude volné parkovací místo pro návštěvníky, které je umístěno na povrchu a nabízí 28 parkovacích míst. Parkování pro rezidenty je situováno v podzemním podlaží budov a dosahuje celkového počtu 256 parkovacích míst. Z celkové plochy o výměře 24 410 m2 činí zastavěná plocha 7 807 m2, pro zeleň v okolí na rostlém terénu je vyhrazeno 13 543 m2, pro další variace zeleně slouží dalších 583 m2.

Lokalita: Rezidenční projekt BelariePark II na ulici Vorařské v Praze 4 – Modřanech ul. Vorařská se skládá z pěti bytových domů. Unikátní poloha čerpá především z blízké řeky a nabízí množství parků, údolí a možností, jak využít volný čas. V blízkosti areálu se nalézá cyklo-bruslařská stezka, která vede podél řeky Vltavy. Velmi častým cílem vycházek se stane také blízká Modřanská rokle nebo údolí Berounky. V docházkové vzdálenosti pěti minut chůzí od projektu se nalézá známý Freestyle Park Modřany, v blízkém sousedství je také Skate Park. Pět minut pěšky je vzdáleno také golfiště a minigolf. Deset minut poklidnou chůzí dojdou budoucí rezidenti k samotnému parku Belárie. Ve stejné vzdálenosti se nalézá také volnočasový sportovní areál Tenis Centrum Tempo. Medicínské centrum Praha nabízí kvalitní lékařské zázemí a je vzdáleno jen pět minut chůze. Ve vzdálenosti deseti minut se nalézá Viniční domek a Dům dětí a mládeže. Ve stejném dosahu je také Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka a další tři základní školy. Patnáct minut pěšky je vzdálena Husova knihovna v Modřanech. V docházkové vzdálenosti patnácti minut od komplexu bytových domů je také mateřská školka. Městkou hromadnou dopravu zajišťuje tramvajová zastávka Belárie, která se nachází ve vzdálenosti pěti minut od projektu. Obchodní řetězce Billa a Albert jsou vzdáleny deset minut chůze. Automobilová doprava je napojena na městský okruh a zajišťuje také spojení s rychlostní dálnicí a centrem města.

Lokalita

Vorařská, Modřany, Praha 4

Co si o projektu “BelariePark II” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty