28.11.2022

Apartmány Lesní stráně: byl spuštěn prodej projektu v Jeseníkách

24.11.2022

Vila Chittussi: v prodeji jsou byty v rezidenci na Praze 6

22.11.2022

Viladům Libuše: byl zahájen prodej bytů na Praze 9

19.11.2022

Byty Nad Krocínkou: byl zahájen prodej bytů

17.11.2022

Chlumova 3: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

Více aktualit

Developerský projekt Botanica K

Vyprodáno
Pekařská, Jinonice, Praha 5

Detaily

 • ID:
  2857
 • Stav:
 • Developer:
  Skanska Home Center
 • Městská část / kraj:
  Praha 5
 • Lokalita:
  Jinonice
 • Byty k nastěhování od:
  2017/2018 (vyprodáno)
 • Plocha bytů (od - do):
  35 - 200 m2
 • Počet bytů celkem:
  99 + 64
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 5+kk
 • Cena bytů (od - do):
  3.645.285 Kč - 11.485.530 Kč

O projektu

O projektu: Společnost Skanska Reality představuje nový developerský projekt pod názvem Botanica K, který se rozhodla umístit ve vynikající lokalitě Prahy 5, konkrétně na ulici Pekařská v katastrálním území Jinonice. Novostavba bude mít v nabídce 99 nových bytů, které developer plánuje nabídnout k užívání na podzim 2017. Unikátní developerský projekt Botanica K nabízí kromě vysokého standardu použitých materiálů, také systém pro hospodaření s recyklovanou, tedy šedou vodou. To znamená, že pro splachování toalety je použita přečištěná voda z koupelen. Šestipodlažní novostavba Botanica K se sedmým ustoupeným podlažím, je rozdělen na dvě samostatné nadzemní sekce, které jsou propojeny společným suterénem, v němž budou umístěny sklepy, parkovací stání a technické zázemí domu. Dispozičně jsou nové byty řešeny jako 1+kk až 5+kk. Novostavba je navržena v nízkoenergetickém standardu, což zajišťuje zateplený obvodový plášť budovy a kvalitní okna. Pro předehřev teplé vody budou určeny solární termické kolektory, umístěné na střeše bytového domu.

Byty: Šestipodlažní bytový dům Botanica K, bude mít v nabídce 99 vysoce komfortních bytů o dispozicích 1+kk – 5+kk. Jejich podlahová plocha se pohybuje v rozmezí 35 m2 – 121 m2. V nabídce převažují klasické byty 2+kk a 3+kk. Ke všem bytovým jednotkám budou k dispozici balkony či terasy, přízemní byty budou mít praktické předzahrádky. U domu bude za tímto účelem umístěna akumulační nádrž pro zachycování dešťových vod, jen může být dále využita pro zalévání zahrádek, či zeleně v okolí domu. V přízemí budovy jsou plánovány sklepy o rozměrech 1,6 m2 – 6,2 m2, které je možné si zakoupit za cca 20.000/m2. To samé platí i o suterénních garážích, jejichž cena se pohybuje v rozpětí cca 230.000 – 330.000 Kč. Veškeré uvedené ceny jsou včetně DPH. V podzemním podlaží bude navíc kolárna a místnost se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených psů. Developer Skanska chce zahájit i výstavbu přilehlého parku s odpočinkovými zónami, jehož součástí bude také dětské hřiště. Standardní vybavení, představující vyzděné bytové příčky, dřevěné plovoucí podlahy, dřevěná eurookona, kvalitní dveře s dřevěnou dýhou, sádrokartonové omítky, nadstandardní zařizovací předměty i příprava pro předokenní žaluzie s možností elektrického ovládání, zaručují vysoký komfort moderního bydlení.

Lokalita: Rezidenční čtvrť Jinonice na Praze 5, kde na ulici Pekařská stojí novostavba Botanica K, se nachází v těsné blízkosti přírodního parku Košíře - Motol, jehož součástí je i přírodní památka stolová hora Vidoule, jeden z nejvyšších pražských kopců. V blízkosti se nachází i golfové hřiště, mezinárodní školy, školky, víceleté gymnázium, anglická mateřská školka Little Bear i Gymnázium Jaroslava Heyrovského. Pro nákupy je v blízkosti projektu určená nejen prodejna smíšeného zboží a supermarket Albert, ale i Galerie Nové Butovice, kde jsou k nalezení veškeré obchody, služby i restaurace, jako je např. restaurace Carpe Diem, restaurace Český lev a za českou klasikou vynikajícího jídla je možné zajít do restaurace U Petrů. Nedaleko rezidence je i Úřad městské části Prahy 13 a Městská policie. Dopravní dostupnost zastupuje blízká autobusová zastávka (200 m) a stanice metra B „Nové Butovice“(850 m). Přes ulici Pekařská a křižovatku Bucharova je přímý nájezd na dálnici D5, díky níž je to autem na terminál letiště Ruzyně cca 15 minut jízdy.

O projektu Botanica L (vyprodáno): Novostavba bytového domu L projektu Rezidenční čtvrť Botanica V. etapa zahrnuje 40 nových bytů a 1 ateliér v dispozicích 1+kk až 4+kk, s rozlohou od 26 m2 do 104 m2 a 26 garážových stání. V novostavbě bytového domu M bude 40 bytových jednotek a 1 atelier v dispozicích od 1+kk o rozloze 31 m2 po 4+kk o rozloze 98 m2 s terasou 20 m2 a 39 garážových stání. Součástí většiny bytů v obou domech je balkon, terasa nebo předzahrádka.

Všechny byty projektu jsou ve vysokém standardu použitých materiálů i provedení - od vyzděných bytových příček, sádrových omítek, dřevěných eurooken a dýhovaných interiérových dveří přes dřevěné třívrstvé plovoucí podlahy, nadstandardní zařizovací předměty až po přípravu pro předokenní žaluzie s možností elektrického ovládání. Nedílnou součástí domů je kamerový systém pro monitorování společných prostor domu.

Součástí bytových domů budou solární systémy pro ohřev teplé užitkové vody, díky kterým může být roční úspora energií, sloužící pro tento ohřev, až 66 %. Na přilehlých pozemcích obou domů je naplánovaná instalace podzemní nádrže pro zachycování dešťových vod, které budou dále využity při zalévání zeleně v okolí domu.

Lokalita: Jinonice jsou čtvrť a katastrální území, nacházející se v kopcovitém terénu na jihozápad od centra města. Celé Jinonice spadají do městského obvodu Prahy 5. Charakterem se jedná převážně o vilovou čtvrť a tranzitní část města, jež slouží jako spojnice mezi Jihozápadním Městem a centrem Prahy.

Pozemky, na kterých je Rezidenční čtvrť Botanica vybudovaná, leží na mírně svažité ploše orientované na jih. Východní strana navazuje na objekty realizované v rámci předchozích etap výstavby, na severu areál přímo sousedí s přírodním parkem "Košíře - Motol", jehož součástí je i přírodní památka stolová hora Vidoule (362 m n. m.), jeden z nejvyšších pražských kopců. Místo je ideální pro aktivní odpočinek, najdete zde mnoho romantických zákoutí, krásné přírodní scenérie, i některé vzácné dřeviny i rostliny. Na jihu a západě území se nacházejí obslužné komunikace, budovy komerčního charakteru a ostatní plochy. V rámci první fáze výstavby Rezidenční čtvrti zde vznikl biokoridor o rozloze cca 25 000 m2, který areál příjemně a přirozeným způsobem odděluje od okolního městského ruchu.

Pozemek je dopravně napojen přes ulici Pekařská a křižovatku Bucharova na přímý nájezd na dálnici D5, díky níž jste autem na terminálu letiště Ruzyně do 15 minut jízdy. Tato ulice také navazuje na stávající ulici Za Zámečkem, která ústí do ulice Na Vidouli ve východní části.

V docházkové vzdálenosti je jak stanice trasy metra B "Nové Butovice", tak zastávky autobusů MHD v ulici Karlštejnská a Bucharova, odkud se dostanete na metro.

Lokalita

Pekařská, Jinonice, Praha 5

Co si o projektu “Botanica K” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty