07.06.2023

Rezidence Prokopský potok: v prodeji jsou byty na Stodůlkách

04.06.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

03.06.2023

Bytový dům Křižíkova: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

01.06.2023

Bytový komplex Skalka: v prodeji jsou byty na Praze 5

30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

Více aktualit

Developerský projekt Braník Residences

Vyprodáno
Nad lomem / V Podhájí, Braník, Praha 4

Detaily

O projektu

O projektu: Výjimečný projekt Braník residences se nachází na jednom z nejkrásnějších míst v Praze, v klidové vilové čtvrti Braník v Praze 4. Residence je zasazená do svažitého Branického kopce s panoramatickým výhledem na Pražský hrad a údolí řeky Vltavy.

Projekt Braník residences je umístěn ve staré pražské čtvrti – Braníku, kde na každém kroku dýchá atmosféra bohaté historie. Dům je vizuálně rozdělen na dva menší samostatné objekty. Na spodní části pozemku leží budova A, která navazuje na okolní bytové domy a nabízí 10 bytů s dispozicí 2+KK až 4+KK s vybavením standard nebo deluxe od renomovaných dodavatelů. V horní části se nachází budova B, vystavěná do vilového typu, se 4-mi exkluzivními byty. Celý projekt respektuje současný ráz okolí reprezentovaný místními obytnými vilami a nedalekou činžovní zástavbu. Domy jsou spojeny v jeden celek pouze v podzemní části, kde jsou umístěna garážová stání s nabíječkami pro elektromobily a sklepní kóje. Projekt splňuje nejnáročnější požadavky na design a kvalitu při zachování maximální praktičnosti a pohodlí. Na základě hlasování získal Cenu veřejnosti za realitní projekt roku 2019.

Fasáda obou objektů je pokrytá cedrovým dřevem v kombinaci s pohledovým betonem, což vytváří neobvyklý kontrast mezi přírodním a konstrukčním materiálem. Tyto prvky lze najít i v jednotlivých bytech v podobě obkladů nebo podlah. Veškerá vegetace na pozemku je zavlažována dešťovou vodou z vlastní retenční nádrže, zahrada i terasy s výhledem do okolí poskytují dostatek prostoru pro relax a odpočinek.

Všechny byty jsou plně automatizovány systémem SMART HOME značky Loxone a inteligentní domácnost se o dům dokáže dokonale postarat. Žaluzie hlídají pohyb slunce a společně s domácí meteostanicí, která monitoruje rychlost a směr větru, se postarají o komfort či úsporu energie.

Unikátní projekt Braník residences, ležící ve výjimečně klidné lokalitě, je dobře dostupný městskou dopravou. Zastávky autobusu se nachází v těsné blízkosti, tramvajové zastávky pak asi 7 minut pěší chůze. Přirozená krása okolí a chytré technologie domu jej povýší na dokonalé bydlení stvořené přesně pro všechny vaše potřeby.

Lokalita: Bytové domy projektu Braník residences se nachází mezi ulicemi V Podhájí a Nad Lomem ve staré čtvrti Braník. Je až k neuvěření, že je v dnešní době ještě možné najít takové místo v Praze k bydlení. Výhled na Barrandov, údolí Vltavy a Branický pivovar a přitom veškerá občanská vybavenost včetně dostupnosti veřejné dopravy. V docházkové vzdálenosti se nachází mateřské i základní školy. Pro milovníky kulinářského umění je v okolí dostatek restaurací s různorodou kuchyní. O zdraví se postará Thomayerova nemocnice, vzdálená 10 minut jízdy i menší ordinace soukromých lékařů v bližším okolí. Za nákupy lze vyrazit do Obchodního centra DBK na Budějovické ulici. Ani milovníci kultury nepřijdou zkrátka. Těšit se můžou na návštěvu Branického divadla, činoherní scény s vlastním souborem a repertoárem nebo Divadla Dobeška.

K procházkám lze využít Branické skály s krásnou vyhlídkou, lesoparkem Dobeška a nalezištěm zkamenělin nebo park Zelený pruh s arboretem z různých druhů stromů, který prošel v minulých letech revitalizací.

Pro příznivce aktivní relaxace je v blízkosti rozsáhlá síť cyklostezek a tras pro in-line brusle, golfové hřiště nebo známý sportovní areál HAMR-Braník, který nabízí tenisové i badmintonové kurty, beachvolejbalová hřiště i kvalitní zázemí pro florbal a futsal. Je zde možné si zapůjčit sportovní vybavení včetně in-line bruslí té nejvyšší kvality.

V těsném sousedství s Braníkem, na pravém břehu Vltavy se nachází malá městská čtvrt Podolí, která je známá hlavně rekreačně sportovními a vodními atrakcemi celopražského významu. Jednou z nich je Plavecký stadion Podolí, který kromě vnitřních i venkovních bazénů, nabízí sauny, masáže, fitness i rehabilitace. Další je areál Žlutých lázní, místo s bohatou historií, kde lze všestranně trávit čas nejen sportovními aktivitami, ale i rekreací, odpočinkem, návštěvou hudebních či kulturních akcí. To všechno spojené s odpovídajícím zázemím v oblasti občerstvení a doprovodných služeb.

Lokalita

Nad lomem / V Podhájí, Braník, Praha 4

Co si o projektu “Braník Residences” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty