28.11.2022

Apartmány Lesní stráně: byl spuštěn prodej projektu v Jeseníkách

24.11.2022

Vila Chittussi: v prodeji jsou byty v rezidenci na Praze 6

22.11.2022

Viladům Libuše: byl zahájen prodej bytů na Praze 9

19.11.2022

Byty Nad Krocínkou: byl zahájen prodej bytů

17.11.2022

Chlumova 3: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

Více aktualit

Developerský projekt Bydlení u Císařské louky

V přípravě
Nádražní / Strakonická, Smíchov, Praha 5

Detaily

O projektu

O projektu: Developerský projekt Bydlení u Císařské louky vznikne na brownfieldu mezi ulicemi Strakonická a Nádražní v městské části Praha 5 – Smíchov. Na podlouhlém pozemku vzniknou celkem tři objekty a dva vnitrobloky propojené trasami pro pěší. V projektu se počítá s prostorem pro kanceláře, nájemní i rezidenční byty. Podle návrhu mají být dvě krajní budovy věnovány především komerčním a administrativním účelům. Má zde vzniknout několik obchodů a restaurací. Střední část bude spíše bytová, i když i zde budou některé prostory v přízemí vymezené pro komerční využití. Projekt nabídne celkem 451 bytových jednotek. Parkování bude řešeno výhradně garážovým stáním. Developeři investují do tohoto brownfieldu z několika důvodů – výhodná pobřežní poloha, současný stav plochy narušující estetiku Smíchova a výborná dopravní dostupnost. Návrh zohledňuje i to, že by se ulice Nádražní mohla v budoucnu prodloužit a vytvořit městský bulvár. Bydlení u Císařské louky vzniká pod záštitou společnosti Urban Developers and Investors (UDI). Mezi jejich další projekty patří například komerční prostor bytového domu Triangl nebo komerční prostory U Starého mlýna v Uhříněvsi. Návrh zpracovala architektonická a projekční kancelář Hlaváček & partner.

Lokalita: Nespornou výhodou lokality je dostupnost pražské integrované dopravy. Bydlení bude vznikat jen kousek od Smíchovského nádraží, které je cenným pražským komunikačním uzlem. Před staniční budovou se nachází několik autobusových zastávek. Pár metrů od projektu stojí hned dvě tramvajové zastávky – jedním směrem ČSAD Smíchov, druhým směrem Lihovar. Budovy budou postaveny na břehu Vltavy. Obyvatelům se tak naskytne výhled na ostrov Císařská louka, kam mohou zavítat i v rámci odpolední procházky. Hned za řekou se tyčí Vyšehrad, kam z bytu pohodlně dojdete během půl hodiny. Prakticky za rohem se nachází vyhlídka Dívčí hrady a Hradiště Děvín. Park Santoška je také nedaleko. Nechybí ani občanská vybavenost. V bezprostředním okolí se nachází několik mateřských a základních škol nebo Střední škola umělecká a řemeslná. Samozřejmostí je spousta obchodů a restaurací. Pár zastávek vzdálený Anděl a jeho Obchodní centrum Nový Smíchov nabízí širokou škálu podniků i volnočasových aktivit. Nedaleké je i všeobecně známé centrum současného umění MeetFactory. Nadšenci pro sportovní aktivity všeho druhu mohou navštívit Český veslařský klub sídlící na Císařské louce, lezecké centrum SmíchOFF, plavecký stadion Podolí, fotbalový klub Zlíchov nebo posilovnu Factory Pro.

Lokalita

Nádražní / Strakonická, Smíchov, Praha 5

Co si o projektu “Bydlení u Císařské louky” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty