30.09.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

28.09.2023

Nuselský pivovar: v prodeji jsou nyní lofty v historické části projektu

26.09.2023

Rezidence Chodovec: byl spuštěn prodej bytů na Praze 4

24.09.2023

Nad Zlatou řekou: v prodeji jsou stavební pozemky v okrese Benešov

20.09.2023

Výhledy Řeporyje: byl spuštěn prodej bytů na Praze 5

Více aktualit

Developerský projekt Bytové domy Neumanka

Vyprodáno
Neumannova, Brno-střed, Brno

Detaily

 • ID:
  20845
 • Stav:
 • Developer:
  TRIKAYA, a.s.
 • Městská část / kraj:
  Brno
 • Lokalita:
  Brno-střed
 • Byty k nastěhování od:
  2020
 • Počet bytů celkem:
  47
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 4+kk
 • Aktuální ceník bytů:

O projektu

O projektu: Masarykova čtvrť v Brně se vyznačuje prvorepublikovou vilovou zástavbou. Na jižním svahu této nejžádanější luxusní brněnské čtvrti, v městské části Brno – střed, katastrální území Pisárky - vyrostou čtyři nové bytové domy. Tato výjimečná lokalita bude mít výjimečné i své poslední viladomy. Neumanka je částečně skryta ve svažujícím se terénu a směrem do ulice budou tedy vidět jenom dvě nadzemní podlaží; tři další, takzvaná podzemní podlaží, jsou již pod úrovní ulice – spodní část budov sestupuje stupňovitě ze svahu dolů. Developerský projekt Byty Neumanka vyřešil novou výstavbu tak, aby vyhovovala všem zúčastněným stranám – novým majitelům bytů i stávajícím komunitám.

Aby zůstal zachován duch původní zástavby, budou mít i nové bytové domy ploché střechy, z nichž některé budou pokryty trávníkem a budou sloužit k relaxaci nových majitelů. I to odpovídá charakteristice Masarykovy čtvrti – původní koncepce jejího vzniku byla vytvořit zde „zahradní město“, což znamená propojit městské bydlení s přírodou.

Nové budovy budou postaveny z vápenopískových cihel, které zaručují dobrou tepelnou i akustickou izolaci. Tento materiál se používá především pro stavby pasivních a nízkoenergetických domů. Cihly jsou vyrobeny pouze z přírodních materiálů, bez příměsi chemie.

V bytech budou instalována velká dřevěná vertikální okna s trojskly. Každá bytová jednotka bude mít balkon, lodžii, anebo terasu. V nižších patrech (u více než poloviny bytů) budou zahrádky, což záměr bydlení v přírodě ještě podpoří.

Realizací projektu developerské společnosti Trikaya, a. s. vznikne 47 nových bytových jednotek, jejichž dispoziční řešení je 1+kk – 4+kk, s výměrou od 31 do 112 m2. Ve všech bytech najdete kvalitní zařizovací předměty a vybavení: dvouvrstvé dřevěné podlahy, keramické slinuté dlažby 60 x 60 cm v bílé barvě a keramické obklady 30 x 60 cm v koupelně a na WC, rovněž v bílém odstínu (obklady budou po celé výšce zdi), bílé vchodové dveře s bezpečnostním kováním, interiérové dveře s obložkovými zárubněmi taktéž v bílé barvě. Do doby, dokud to průběh stavby dovolí, se ale můžete rozhodnout pro individuální úpravy bytů tak, aby to vyhovovalo vašim představám. Určitou nadhodnotou pro nové majitele je společná sauna, kterou si každý bude moci objednat díky rezervačnímu systému.

Byty jsou již v prodeji, s dokončením celé výstavby se počítá k 31. 12. 2019. Nastěhování se předpokládá v roce 2020.

Lokalita: Byty Neumanka budou vystavěny v Neumannově ulici, v městské části Brno – střed, katastrální území Pisárky.

Kdo Brno zná, ten ví, o jakém spojení s přírodou v této lokalitě, je řeč. Nejenže z oken svých bytů uvidíte rozsáhlou zeleň – třeba Wilsonův les - abyste do něj zavítali, tak na to vám bude stačit 15 – 20 minut chůze. Dále je blízko park Kraví hora (20min pěšky, 8min na kole); vypravit se můžete i na Jundrov do Obory Holedná s Lesnickou naučnou stezkou (MHD 30min – výstup na zastávce trolejbusu Voříškova, autem 9min, na kole 20min, a pěšky by to už byl pořádný výšlap v pevné obuvi, neboť tato „procházka“ by vám trvala 1,5 hodiny); rozlehlý lesopark s přírodní rezervací Kamenný vrch Nový Lískovec je vzdálený autem 6 minut, na kole 20 minut, při použití MHD jen 15 minut – autobusová zastávka Myslivna je v centru lesoparku.

Bikeři a inline bruslaři mohou využívat cyklostezku, která vede nedaleko.

V této jedinečné brněnské čtvrti si můžete dopřát vše, co člověk k životu potřebuje: klid a pohodu v zeleni, a k tomu centrum velkoměsta se všemi obchody, školami i školkami, službami, zdravotnictvím, s možností kulturního či sportovního vyžití, anebo i jinými svými lákadly, a to vše prakticky na dosah. Do centra Brna se dostanete poměrně rychle: na stanici trolejbusu Neumannova dojdete za 6 minut; dále je blízko zastávka autobusu Květná, ta je od domu vzdálená 5 minut. Na Obilním trhu budete autem za 4 minuty, pěšky za půl hodiny (odtud si můžete vyjít pěknou procházkou do zahrad pod Špilberkem); náměstí Svobody je vzdáleno autem 8 minut, MHD méně než půlhodinu a „po svých“ 40 minut; na Špilberk pojedete autem 4 minuty, na kole 11 minut, MHD kolem 25 minut a pěšky to potrvá něco kolem půl hodiny; Komenského náměstí s Červeným evangelickým kostelem je také v dobrém dosahu – autem 5min, na kole 11min, MHD 26min a pěšky rovněž kolem půl hodiny.

Lze tedy říci, že bydlení v Neumance je vhodné pro každého, kdo preferuje městský život se všemi jeho aspekty a přitom potřebuje každodenní spojení s přírodou. Stačí vyjít na terasu, nadechnout se, rozhlédnout se…

Více info: www.neumanka.cz

Co si o projektu “Bytové domy Neumanka” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty