Developerský projekt Bytový dům S12

V přípravě
Koněvova, Žižkov, Praha 3

Detaily

 • Stav:
 • Developer:
  S12 s.r.o.
 • Městská část / kraj:
  Praha 3
 • Lokalita:
  Žižkov
 • Počet bytů celkem:
  140

O projektu

V tradiční pražské čtvrti Žižkov v ulici Koněvova plánuje společnost S12 s.r.o. výstavbu šestipodlažního rezidenčního domu s celkem 140 byty, který vznikne v nezastavěné stavební proluce.

Developerská společnost se snaží o realizaci projektu již od roku 2014. Architektonický návrh vypracovalo renomované studio Stempel & Tesař. Projekt je řešen v duchu tradiční architektury žižkovské zástavby bytových domů s vnitroblokem. V přízemí jsou plánovány komerční prostory. Hlavní fasádu oživuje rytmické střídání okenních otvorů a lodžií.

Vnitroblok je architektonicky odlišný od hlavní fasády a vytváří dojem intimního prostoru se zelení určený k relaxaci.

Projekt je ve fázi architektonické studie. Většina pozemků, na kterých má být projekt realizován, je v majetku developera. Další patří městu. Městská část Praha 3 již vydala ohledně projektu územní rozhodnutí. Poslední jednání mezi investorem a žižkovskou radnicí proběhlo v roce 2017. Ve společné smlouvě o výstavbě požadovala radnice po investorovi za vložené pozemky část parkovacích stání v podzemním podlaží.

Lokalita

Koněvova, Žižkov, Praha 3

Co si o projektu “Bytový dům S12” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty