Developerský projekt Albatros Kbely

V prodeji
Polaneckého, Kbely, Praha 9

Detaily

O projektu

O projektu: V pražských Kbelích vyroste během následujících let nová čtvrť Albatros. V několika etapách bude vybudován v dosud nezastavěné lokalitě ucelený rezidenční celek s kvalitním veřejným prostorem mezi domy, zelení a celkem 652 bytovými jednotkami.
Největším benefitem místa je kombinace dostupnosti do města s klidnou atmosférou a blízkostí přírody. Čtvrť bude ležet na západním okraji Kbel, nedaleko zastávky metra Letňany, leteckého muzea a letňanského lesoparku.

Aktuálně se připravuje první etapa Albatros Kbely, v rámci níž budou postaveny 2 bytové domy se 127 byty ve velikosti 1kk až 4kk. Jejich stavba začne v listopadu tohoto roku, dokončena by měla být v listopadu 2022 a v dubnu 2023 se budou moci budoucí obyvatelé nastěhovat.
Domy jsou sedmipodlažní, v přízemí s hromadnými garážemi. Zelená střecha garáží bude využita jako předzahrady pro byty v 1. patře, které díky tomuto vyvýšení poskytnou dostatek soukromí. K bytům ve vyšších podlažích náleží balkony a v případě posledního ustoupeného podlaží terasy.

Developerem je Skanska Reality, která dlouhodobě vytváří nové rezidenční příležitosti v pražských čtvrtích, aktuálně se podílí například na zástavbě Rohanského ostrova v Karlíně, kde v rámci několika etap staví projekt Port Karolína. V rámci prezentace svých projektů nabízí veřejnosti i virtuální prohlídky exteriérů a interiérů nabízených bytů.
Projekt je zaměřen na udržitelnou bytovou výstavbu a byl navržen dle zásad mezinárodního standardu BREEAM, který zaručuje dodržování pravidel pro vytváření zdravého vnitřního prostředí pro uživatele staveb i ohled na životní prostředí.

Zahrnuje použití kvalitních a bezpečných materiálů, technologií pro snižování spotřeby vody a energií i zachování biodiverzity vyváženou skladbou zeleně v okolí domů. Zeleň bude také v letních měsících přispívat k ochlazování a čištění vzduchu.
K dispozici budou v komplexu prostory pro carsharing, tedy sdílení automobilů, a kromě standardních tříděných kontejnerů i nádoby na bioodpad a kompostéry.

Lokalita:
Kbely jsou klidná lokalita na severovýchodě hlavního města spadající pod Prahu 9. Je to místo spjaté s počátky letectví v ČR, na což odkazuje i název nové čtvrti. Legendární cvičný letoun L-39 Albatros sídlí v nedalekém Leteckém muzeu Kbely. Tématikou letectví jsou inspirovány i drobné prvky ve veřejném prostoru v rámci dětských hřišť a parků.
Projekt bude ležet u ulice Polaneckého, nedaleko lesoparku Letňany se spoustu možností pro rekreaci. Přímo v areálu začíná cyklostezka, po které trvá cesta do lesoparku 2 minuty.
V centru Kbel je pak v pěší vzdálenosti dostupná základní občanská vybavenost včetně škol, polikliniky, obchodů či městského parku s ekocentrem pořádajícím vzdělávací a společenské akce.

V rámci první etapy Albatros Kbely bude přímo u bytových domů postavena také mateřská školka a dětská hřiště.
Ve vzdálenosti 9 minut jízdy autem nebo čtyřech zastávek autobusem leží metro Letňany zajišťující spojení s centrem Prahy a nachází se zde také OC Letňany s mnoha obchody, kinem a plaveckým bazénem.

Lokalita

Polaneckého, Kbely, Praha 9

Co si o projektu “Albatros Kbely” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty