Albatros Kbely

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Albatros Kbely
Adresa Polaneckého, Kbely, Praha 9
K nastěhování od 04/2023
Počet jednotek 652
Velikost jednotek 1+kk - 4+kk
Skanska Home Center

O projektu:

V pražských Kbelích vyroste během následujících let nová čtvrť Albatros. V několika etapách bude vybudován v dosud nezastavěné lokalitě ucelený rezidenční celek s kvalitním veřejným prostorem mezi domy, zelení a celkem 652 bytovými jednotkami. Největším benefitem místa je kombinace dostupnosti do města s klidnou atmosférou a blízkostí přírody. Čtvrť bude ležet na západním okraji Kbel, nedaleko zastávky metra Letňany, leteckého muzea a letňanského lesoparku.

Aktuálně se připravuje první etapa Albatros Kbely, v rámci níž budou postaveny 2 bytové domy se 127 byty ve velikosti 1kk až 4kk. Jejich stavba začne v listopadu tohoto roku, dokončena by měla být v listopadu 2022 a v dubnu 2023 se budou moci budoucí obyvatelé nastěhovat. Domy jsou sedmipodlažní, v přízemí s hromadnými garážemi. Zelená střecha garáží bude využita jako předzahrady pro byty v 1. patře, které díky tomuto vyvýšení poskytnou dostatek soukromí. K bytům ve vyšších podlažích náleží balkony a v případě posledního ustoupeného podlaží terasy.

Developerem je Skanska Reality, která dlouhodobě vytváří nové rezidenční příležitosti v pražských čtvrtích, aktuálně se podílí například na zástavbě Rohanského ostrova v Karlíně, kde v rámci několika etap staví projekt Port Karolína. V rámci prezentace svých projektů nabízí veřejnosti i virtuální prohlídky exteriérů a interiérů nabízených bytů. Projekt je zaměřen na udržitelnou bytovou výstavbu a byl navržen dle zásad mezinárodního standardu BREEAM, který zaručuje dodržování pravidel pro vytváření zdravého vnitřního prostředí pro uživatele staveb i ohled na životní prostředí.

Zahrnuje použití kvalitních a bezpečných materiálů, technologií pro snižování spotřeby vody a energií i zachování biodiverzity vyváženou skladbou zeleně v okolí domů. Zeleň bude také v letních měsících přispívat k ochlazování a čištění vzduchu. K dispozici budou v komplexu prostory pro carsharing, tedy sdílení automobilů, a kromě standardních tříděných kontejnerů i nádoby na bioodpad a kompostéry.

Lokalita:

Kbely jsou klidná lokalita na severovýchodě hlavního města spadající pod Prahu 9. Je to místo spjaté s počátky letectví v ČR, na což odkazuje i název nové čtvrti. Legendární cvičný letoun L-39 Albatros sídlí v nedalekém Leteckém muzeu Kbely. Tématikou letectví jsou inspirovány i drobné prvky ve veřejném prostoru v rámci dětských hřišť a parků. Projekt bude ležet u ulice Polaneckého, nedaleko lesoparku Letňany se spoustu možností pro rekreaci. Přímo v areálu začíná cyklostezka, po které trvá cesta do lesoparku 2 minuty. V centru Kbel je pak v pěší vzdálenosti dostupná základní občanská vybavenost včetně škol, polikliniky, obchodů či městského parku s ekocentrem pořádajícím vzdělávací a společenské akce.

V rámci první etapy Albatros Kbely bude přímo u bytových domů postavena také mateřská školka a dětská hřiště. Ve vzdálenosti 9 minut jízdy autem nebo čtyřech zastávek autobusem leží metro Letňany zajišťující spojení s centrem Prahy a nachází se zde také OC Letňany s mnoha obchody, kinem a plaveckým bazénem.

Podobné nabídky
1433x
Novostavba Harfa Yard prodej bytů Praha 9 - Libeň

Harfa Yard

Kovářská, Libeň, Praha 9

2Q/2022

O projektu: V roce 2020 začne v pražské čtvrti Libeň výstavba bytového komplexu Harfa Yard, umístěného do bezprostřední blízkosti O2 areny, nabízející 28 bytů. Termín dokončení výstavby byl stanoven na 2. čtvrtletí roku 2022. Na vzhledu projektu se podílel světově známý český výtvarník a architekt Bořek Šípek, známý pro své skleněné objekty....

1667x
Novostavba Domy Na Pramenech prodej bytů Praha 9 - Čakovice

Domy Na Pramenech

Kostelecká, Čakovice, Praha 9

2021

O projektu: Jednotná zástavba 77 elegantních domů a dvojdomů vyroste na pomezí Čakovic, Letňan a Ďáblic a uspokojí každého, kdo hledá funkční a nadčasové bydlení. Cílem investora BPD Development bylo vytvořit bezpečné místo s dostatkem soukromí a bezstarostnou sousedskou atmosférou. Architektonický návrh vzešel z per architektů z ateliéru ADR –...