30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

22.05.2023

Na Doubkové 2: v prodeji jsou byty na pražském Smíchově

Více aktualit

Developerský projekt Byty Kotlářská

Vyprodáno
Kotlářská, Brno-střed, Brno

Detaily

 • ID:
  20955
 • Stav:
 • Developer:
  Unistav Construction a.s.
 • Městská část / kraj:
  Brno
 • Lokalita:
  Brno-střed
 • Byty k nastěhování od:
  2018
 • Počet bytů celkem:
  35
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 4+kk

O projektu

O projektu: V Brně, v Kotlářské ulici, v městské části Brno – střed v katastrálním území Veveří dokončil developer Unistav Construction, a.s., ve spolupráci s investorem Byty Kotlářská, s.r.o., svůj projekt, a to rekonstrukci osmi podlažního bytového cihlového domu s výtahem. V tomto domě se nachází bytové jednotky o dispozicích 1+kk (40m2) – orientace do vnitrobloku se zelení, 2+kk (výměra 40 - 80 m2), 3+kk (velikost bytů kolem 80 m2) a 4+kk (podlahová plocha přibližně 110 m2). Přízemní byty mají velkou terasu, která je rovněž orientovaná do vnitrobloku. V 7. a 8. podlaží jsou také terasy. Celkem se v budově nachází 35 bytových jednotek. K bytům patří sklepní kóje a lze k nim zakoupit i garážové parkovací stání; ta se nalézají ve dvou podzemních podlažích.

Pozemky pod budovou a vnitroblok vlastní majitelé bytů – spoluvlastnický podíl. V prvním podzemním podlaží domu se nalézá komerční prostor, jehož podlahová plocha činí cca 140 m2. Je tu i WC a příprava na kuchyňku. Vchod do tohoto nebytového prostoru je z Kotlářovy ulice, v níž jsou i dvě výlohy. Možná, že některý z nových majitelů bytu tady najde nejen nový domov, ale třeba zde založí i své podnikání.

Lokalita: Uvedený bytový dům se nachází v Kotlářské ulici 266/3, městské části Brno – střed, katastrální území Veveří. V lokalitě převažují historické vícepodlažní budovy a tento nově rekonstruovaný dům nejen že nenarušuje okolní zástavbu, ale ještě svým exteriérem přispívá ke zkrášlení tohoto prostředí. K domu se váže i zajímavá historie. V roce 1909 stavitel a investor Josef Müller tehdy vystavěl (podle projektu architekta Vladimíra Fischera) domy dva: číslo 3 a číslo 5. Ty byly od své středové části s reliéfem postaveny zrcadlově a dodnes patří mezi významné brněnské secesní stavby.

Od pátého patra je z bytů vidět brněnské panorama, především hrad Špilberk a katedrála Petrov. Z praktického hlediska je tato lokalita k bydlení, především rodinnému, naprosto ideální. V blízkosti domu se nachází mateřské školky, základní, střední i vysoké školy; dětská hřiště; parky a sady (park Lužánky – 15 minut chůze, Björnsonův sad – 6 minut); Poliklinika Zahradníkova je vzdálená 5 minut; supermarkety (Albert,Tesco); sportoviště Boby centrum (bazén a kluziště), anebo Sportovní hala TJ Sokol, tenisové kurty; divadelní scéna JAMU Studio Marta (10min pěšky), divadlo Polárka - pro děti (7min); a mnoho dalších potřebných institucí či služeb. A to vše v pěším dosahu, maximálně do 20 minut.

V bezprostřední blízkosti domu je možnost velmi dobrého dopravního spojení po celém Brně. Trolejbusy 25, 26, 38 a 39, anebo tramvaje 3, 4, 11 a 12 ze stanice Konečného náměstí vás dopraví, kam jen si budete přát. Pokud si vyberete stanici Sušilova, můžete využít trolejbusy 32, 34 a 36. Na tuto stanici to trvá jen pět minut chůze. Pak je tu další tramvajová zastávka Pionýrská (10 minut pěšky) a tam jezdí ještě dalších šest linek: 1, 2, 6, 8, 9 a 10. Nouze není ani o noční spoje: N92, N93 a N99.

Co si o projektu “Byty Kotlářská” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty