30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

22.05.2023

Na Doubkové 2: v prodeji jsou byty na pražském Smíchově

Více aktualit

Developerský projekt Byty Semmering

Vyprodáno
Hlubočepská, Hlubočepy, Praha 5

Detaily

 • ID:
  2947
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 5
 • Lokalita:
  Hlubočepy
 • Počet bytů celkem:
  12
 • Velikost jednotek:
  3+kk - 4+kk

O projektu

O projektu: Nízkoenergetická novostavba Byty Semmering (celkem 12 nových bytů) dělá z nadstandardu standard. V těsném sousedství technické památky Pražský Semmering, na začátku úchvatného přírodního parku Prokopské údolí, vznikne na pozemku s potůčkem bytový soubor, jenž svou architekturou, technickým řešením a umístěním nadchne všechny, kteří chtějí své děti vychovávat ve zdravém prostředí. Díky použitým technologiím, zaručujícím zdravé prostředí bytu, a také díky lokalitě, která dělá z bydlení ve velkoměstě bydlení v přírodě. A to vše bez nutnosti zbavovat se všech vymožeností velkoměstského života, protože autem jste ze Semmeringu na Smíchově za 7 minut.

Kromě technické vyspělosti stavby si zvláštní pozornost zaslouží její architektura. Byla koncipována jako průnik mezi ryze moderním bytovým domem a staletími utvářeným rázem okolní architektury. Tím vznikl jedinečný výraz projektu Byty Semmering, který nese prvky nám podvědomě blízké a známé. A právě díky nim nám není zatěžko představit si, že právě této stavbě budet říkat náš domov. O projektu Byty Semmering se dá říci, že je to místo přátelské dětem hned z několika důvodů. Prvním z nich je vnitřní zdravé prostředí bytu, kde je díky vyspělé technologii udržována stabilní vlhkost a nízká hladina CO2. Nevzniká zde tedy prostředí, v němž by se dařilo roztočům a bakteriím. Je to místo, kde se naopak báječně spí. Díky důsledné izolaci pak byty tohoto typu mají daleko nižší prašnost a hlučnost. A uznejte sami, není to místo pro děti jako stvořené? Dalším argumentem je krásná společná zahrada, jež je součástí projektu a kam si mohou vaše děti kdykoli a bez obav jít hrát s kamarády. A v neposlední řadě je tu okolí, které je pro společné rodinné procházky nebo vyjížďky na kole jako dělané.

Lokalita: Díváte-li se na Prokopské údolí z druhé strany řeky, máte pocit, že jste daleko od velkoměsta. Spíše vás napadnou místa jako předhůří švýcarských Alp nebo italské Dolomity. Strmé zalesněné stráně padají do malebného údolí, ze kterého vystupují štíhlé pilíře a pravidelné oblouky visutého mostu horské železnice. Skutečně nejsme v Davosu, ale v Praze. Na okraji pražské přírodní rezervace Prokopské údolí, nesoucí historické jméno Semmering. A právě do tohoto úžasného prostředí je zasazen projekt, který nese stejný název Byty Semmering. Odoláte pokušení vychovávat svoje děti právě v takovém prostředí?

21.4.2014 - Společnost JRD zahájila práce na revitalizaci Dalejského potoka

Společnost JRD udělala další krok k tomu, aby její projekt Byty Semmering mohl zdárně pokračovat. V lednu roku 2012 bylo vydáno Územní rozhodnutí, 10. prosince stejného roku získal projekt nabytí právní moci. Dne 21. 3. 2014 byly zahájeny práce v bezprostředním okolí Dalejského potoka, které mají za úkol revitalizovat koryto Dalejského potoka. To bylo ve špatném stavu, a proto se společnost JRD rozhodla pro nápravu, která by byla zároveň šetrná k životnímu prostředí.

RRevitalizace nejvíce zanedbané části potoka bude provedena sice postupem finančně více nákladným, ale přírodním, ekologickým a pro tuto konkrétní lokalitu tím nejlepším možným. Revitalizační práce Dalejského potoka, při nichž bude třeba také upravit dno potoka, budou provedeny v souladu se všemi podmínkami a povoleními zainteresovaných orgánů. Každý postup bude probíhat na základě předem schválené dokumentace.

Společnost JRD při práci dbá i na nejbližší okolí stavby, takže chráněny a ošetřovány budou i stromy v okolí. Projekt Byty Semmering zahrnuje výstavbu dvou bytových domů, v nichž bude k dispozici dvanáct nových bytů. Samotné stavební činnosti by měly být zahájeny na přelomu podzimu a zimy tohoto roku, dokončení stavby je naplánováno na jaro 2017.

Lokalita

Hlubočepská, Hlubočepy, Praha 5

Co si o projektu “Byty Semmering” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty