30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

22.05.2023

Na Doubkové 2: v prodeji jsou byty na pražském Smíchově

Více aktualit

Developerský projekt Byty U Parku

Vyprodáno
Podchýšská, Cholupice, Praha 4

Detaily

 • ID:
  11627
 • Stav:
 • Developer:
  RZ Development, spol. s.r.o.
 • Městská část / kraj:
  Praha 4
 • Lokalita:
  Cholupice
 • Byty k nastěhování od:
  prosinec 2017 (vyprodáno)
 • Plocha bytů (od - do):
  29 - 81m2
 • Počet bytů celkem:
  20
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 3+kk
 • Cena bytů (od - do):
  2.190.000 Kč - 4.090.000 Kč

O projektu

O projektu: V příjemném prostředí Cholupic v městské obvodu Praha 4 se nyní rodí nový developerský projekt Byty U parku. Nové byty se staví v Podchýšské ulici v městské části Praha 12. V novostavbě bude celkem 20 nových bytů, z toho bude 7 mezonetových bytů a 6 bytů se zahrádkami. Jde o velmi pěknou lokalitu se spoustou zeleně, staví se zde tři atypické domy, každý s jinak barevnou fasádou v barvě bílé, šedé a červené, které budou dokonale zasazeny do centra malé obce. Samozřejmostí je výborná orientace bytů s ohledem na světové strany. Ze všech bytů je také výhled na nedaleký park. Pokud jde o jednotlivé byty, každý je originální, s jiným půdorysem. Budování novostaveb bylo zahájeno již v prosinci 2015, dokončení se plánuje na podzim 2017. Průkaz energetické náročnosti budovy je B. Developerem a prodejcem je společnost RZ Development spol. s r.o., která sídlí přímo v Podchýšské ulici, ovšem obchodní kancelář má na Vídeňské ulici v Praze 4-Kunraticích.

Byty: Rezidenční areál Byty U parku nabízí potenciálním zájemcům byty v plošných dispozicích od 1+kk, přes 2+kk a 3+kk, některé byty jsou mezonetové. Rozloha bytů činí od 30 m2 až po 81,69 m2. S výjimkou tří bytů o rozloze 1+kk mají všechny ostatní byty garáž. Byty v prvním nadzemním podlaží mají k dispozici zahrádku. Kromě toho je zde i společná zahrada.
Jaké standardy jsou součástí bytů? Každý byt má vlastní kotel a vlastní komoru.

Jako první se soustředíme na společné části domu. Obvodové nosné stěny a také některé vnitřní nosné stěny se vyzdívají z keramických bloků HELUZ STI 38 (tloušťka 380 mm) s minimální pevnosti P8 na maltu M5. Ostatní vnitřní nosné stěny se zdí z keramických bloků HELUZ AKU 25 (tloušťka 250 mm) s minimální pevností P10 na maltu M5. Obvodové nosné stěny jsou místy doplněny bloky HELUZ STI 20. Jednotlivé byty se od sebe oddělují cihelnými bloky HELUZ AKU 250 mm, místnosti jednotlivých bytů se pak zdí z materiálu HELUZ 11,5.
Zateplení objektu se provádí 120 mm vrstvou EPSg, střecha se zatepluje minerální vlnou 180 mm.
Nosná konstrukce krovu se používá dřevěná vaznicová, s krokvemi profilu 120/180.
Na střechu se klade střešní betonová skládaná krytina BRAMAC, konkrétně pokládku tvoří alpská taška Classic. Oplechování a klempířské prvky domu budou řešeny z pozinkovaného plechu tloušťky 0,6 mm. Podhled pod stropem a dřevěnou konstrukcí krovu se provádí z protipožárních SDK desek tloušťky 15 mm. Jako podklad pod podlahu se aplikuje kroková izolace a 4 cm vrstva litého potěru ANHYMENT. Ve standardu vybavení bytů jsou rovněž keramické dlažby v koupelně a na WC, v komorách a také v zádveří. V ostatních místnostech se pokládá laminátová plovoucí podlaha zátěžové třídy 32.

Okna se instalují plastová, pětikomorová s tepelně-izolačním trojsklem, otvíravá a výklopná. Střešní okna se dodávají plastová ROTO s originálním zateplovacím WD blokem. Vnitřní parapety oken tvoří laminované nebo plastové desky bílé barvy.
Vstupní dveře do jednotlivých bytů jsou protipožární pokládané do ocelové zárubně s bezpečnostním kováním a vložkou.
Vnitřní dveře v bytech se zavěšují obložkové typu Sapeli Standard nebo obdobné. Jsou hladké foliované vybavené kovovým kováním a také plné.
Vnější omítky domu budou minerální strukturované probarvené, s velikostí zrn 1,5 – 2,0 mm.
Vnitřní plochy stěn jsou opatřeny vápennou štukovou omítkou Omítky a sádrokartony jsou opatřeny malbou malířskou směsí typu Primalex PLUS.
Vnitřní úpravy povrchů v bytech a vnitřku domu tvoří vápenná štuková omítka, stropy a podhledy ve třetím nadzemním podlaží jsou sádrokartonové. V koupelnách a WC se používá sádrokarton určený do vlhkého prostředí. Omítky a sádrokartony se opatřují malbou, konkrétně je vybrána malířská směs typu Primalex PLUS.
Veškerá schodiště v objektu celého domu se zhotovují železobetonová monolitická v tloušťce 160 mm. Vyrobena jsou z betonu třídy C25/30-XC1.
V každém bytě se nachází elektrokotel PROTHERM RAY 6 kW vybavený zásobníkem B60Z (pro byty 1+kk) nebo PROTHERM RAY 9 kW se zásobníkem B120S (určeno pro byty 2+kk a 3+kk). Všude se instalují desková otopná tělesa Vogel&Noot.

V každém bytě je umístěn závěsný elektrokotel s nepřímotopným zásobníkem TUV (teplé užitkové vody).
Ve všech bytech se nachází přípojné místo pro napojení internetu a kabelové TV.
Poštovní schránky se dodávají z pozinkovaného plechu o tloušťce 0,8 mm, jsou povrchově upraveny vysoce odolnou barvou bílé barvy. U vchodu domu je umístěno zvonkové tablo a v každém bytě se nachází domácí telefon.
Garáže tvoří příčkové dělící konstrukce z pozinkovaného trapézového plechu TR 10/100 umístěné na nosném rámu. Garážová vrata se dodávají HORMANN BERRY vybavené drážkami.
Oplocení předzahrádek se provádí do výšky 1,4 m bez podhrabové desky. Oplocení zadních zahrad domu je plné a dosahuje výšky minimálně 1,8 metru.
Pokud jde o zádveří a komoru, jeho stěny a strop se malují bílou malbou typu Primalex Plus.

Vnitřní dveře se sem dodávají obložkové typu Sapeli Standard nebo obdobné v hladkém provedení foliované s kovovým kováním a plné. Jako radiátory se sem instalují desková otopná tělesa Radik. Zásuvky a vypínače jsou v zádvěří a komoře vybírány z typové řady ABB TANGO a jde jednozásuvky.
V případě obývacích pokojů, ložnice, pracovny, kuchyňského koutu se stěny a strop malují bílou malbou typu Primalex Plus. Vnitřní dveře se zavěšují obložkové typu Sapeli Standard nebo případně obdobné dveře v hladkém provedení foliované vybavené kovovým kováním a plné. Jako radiátory se instalují desková otopná tělesa Radik. Zásuvky a vypínače jsou v zádvěří a komoře vybírány z typové řady ABB TANGO a jde jednozásuvky. Pro kuchyňský kout se připravují rozvody pro připojení elektrického sporáku, myčky, lednice, digestoře, dřezu. Instalace se ukončují rohovými ventily, respektive zhotovenou zátkou na stěně. Součástí standardu ovšem není obklad nad pracovní deskou, dále dřez, vodovodní baterie, ani kuchyňská linka, spotřebiče a světla.

Podlaha v koupelně je tvořena keramickou dlažbou RAKO, pokládanou na střih, sokl je originální. Stěny tvoří obklad značky RAKO, provedení se provádí nad obložky. Strop se skládá z SDK podhledu do vlhkého prostředí, provedený v bílé malbě. Vnitřní dveře jsou
obložkové typu Sapeli Standard nebo obdobné, dodávají se hladké foliované s kovovým kováním a plné. Umyvadlo se instaluje převážně 55cm. V bytech 1+kk a některých 2+kk je sprchová vanička 80 cm bílá včetně zástěny, ve všech větších bytech je vana.
Jako vodovodní baterie dodává umyvadlová baterie s automatickou výpustí, vanová nástěnná baterie s roztečí 150 mm nebo sprchová sada. Zásuvky a vypínače se vybírají z typové řady ABB TANGO, dále se sem dodávají jednozásuvky. Radiátor v koupelně se skládá z trubkového otopného tělesa Radik. Připojení pračky tvoří příprava pro připojení automatické pračky, dále rohový ventil a sifon.

Na WC se pokládá podlaha z keramické dlažby RAKO, jedná se o pokládku na střih, sokl je originál. Na stěnách se nachází obklad RAKO v provedení nad obložky.
Vnitřní dveře se zavěšují obložkové typu Sapeli Standard nebo obdobné, hladké foliované s kovovým kováním, plné. Samotné WC je závěsné, vybavené sedátkem, ovládacím tlačítkem
Zásuvky a vypínače na toaletě pocházejí z typové řady ABB TANGO, jde o jednozásuvky.

Lokalita: Developerský projekt Byty U parku se nalézá na jižním okraji Prahy, přesněji určeno v městském obvodu Praha 4 v Podchýšské ulici v Cholupicích. Tato ulice spadá do městské části Praha 12. Využívá se zde lokality, ze které je velmi blízko do přírody, ale i do centra města. Jedná se o zelenou oázu na hranici přírodního parku Modřanská rokle.

Na významné kulturní památky bohužel Cholupice nijak bohaté nejsou. Za zmínku snad stojí kostel Nanebevzetí Panny Marie v sousedních Modřanech vzdálený 49 minut metrem a autobusem číslo 113 nebo 23 minut autem.
Máte-li zájem o kulturní vyžití v místě, poskytne vám ho nedaleké Branické divadlo v Branické ulici, které je vzdálené autem zhruba 17 minut, nebo se k němu dá dojet i kombinací autobusů číslo 197 a 113, což potrvá asi 39 minut. Další kulturní program nabídne Modřanský biograf situovaný v ulici U kina v Modřanech. Autobusem číslo 173 a 113 k němu dorazíte za 31 minut, pokud zvolíte automobilovou dopravu, dá se sem sjet za 9 minut.

Jinak je nutné za dalšími kiny a divadly cestovat do centra města. Pokud ale budete chtít, autem se na Václavské náměstí dostanete za 25 minut, metrem linkou C a autobusem číslo 113 to zvládnete za 45 minut. Na Václavském náměstí si můžete užít návštěv různých divadel i kin podle své vlastní chuti. Objevíte zde třeba na Divadlo Palace, Studio Dva, Divadlo Rokoko, z kin si můžete vybrat třeba Blaník nebo Lucernu. Kromě toho se na východě hned za obcí pravidelně 30. dubna konává velké pálení čarodějnic. Docházková vzdálenost k místu je 4 minuty pěšky. Kromě toho v obci působí různé spolky jako dobrovolní hasiči, myslivci, rybáři atd. 9 minut autem nebo 29 minut autobusem číslo 253 a 113 je v Hermannově ulici v Modřanech Dům dětí a mládeže Praha 12-Monet nabízející volnočasové aktivity.

Vzhledem k tomu, že jde o okraj Prahy, zasazený do zeleně, najdete zde několik chráněných přírodních lokalit, například Modřanskou rokli, nebo Cholupickou bažantnici. Areál přírodního parku Modřanská rokle je rozložen na ploše 1707,5 ha. Autem sem sjedete za 5 minut, autem k němu dojedete za 30 minut. V Cholupické bažantnici o rozloze 13,78 ha sice už dnes bažanty nenajdete, ale rostou zde staré stromy a žije zde 99 druhů motýlů. Trasy pro procházky v zeleni nabízejí místa na Točné, V Hrobech nebo na Šancích. Cholupická bažantnice je pěšky dosažitelná za 15 minut, autem za 3 minuty.

Toužíte-li po sportovním vyžití, nabídne vám ho centrum Sportovní klub Xxtreme Nutrition Praha na Točné, kam se dá dojet za 11 minut autobusem číslo 113 nebo také za 5 minut autem. Najdete zde zázemí v podobě velké posilovny. Do branického sportovní areálu HAMR, kde si můžete zahrát tenis nebo kolektivní míčové hry potrvá jízda autem 12 minut, autobusem číslo 253 a 113 potom 37 minut. Za téměř stejnou dobu se dopravíte také na zimní stadion Kobra v Mikuleckého ulici. Kombinací autobusů 197 a 113 se sem dopravíte za 39 minut, autem přibližně za 17 minut. V Písnici se nachází v ulici Na okruhu tenisový klub TK Písnice, s dojezdem 6 minut autem nebo také 10 minut autobusem číslo 113. Můžete vytáhnout i kolo, protože těmito končinami vedou hned tři cyklostezky: A201 Písnice-Cholupice-Točná a A204 Komořany-Letiště Točná-Cholupice a A21 Modřanská rokle.
Zdravotní péči v okolí zajišťuje poliklinika Modřany s dojezdem autem do 9 minut, kombinací autobusů číslo 150 a 113 se k ní dá dojet za 27 minut. Do Libušské lékárny sídlící na Libušské ulici se dostanete autem za maximálně 4 minuty nebo autobusem číslo 113 za 8 minut.

Nejbližší mateřská a základní škola je MŠ a ZŠ Na Beránku v Pertoldově ulici, což je 5 minut autem. Autobusem číslo 113 k ní zvládnete dojet za 23 minut. Dále existuje Základní a mateřská školka ve Smolkově ulici v Kamýku, vzdálená cca 24 minut jízdy autobusem číslo 113 z Cholupic nebo 11 minut autem. Uvedená školka má v Cholupicích svoji pobočku. Dále se blízko nachází i soukromá školka Písnický domeček ve Smolkově ulici s dojezdovou vzdáleností 4 minuty autem, nebo za 7 minut autobusem číslo 113.
Nejbližší pobočka České pošty pro Prahu 12 se nalézá v v Libuši na Libušské ulici. Dojezdová vzdálenost autem činí 14 minut autobusem číslo 113, autem 8 minut. Máte-li chuť se dobře najíst, zamiřte do nedalekého penzionu Kamenný dvůr, jenž se nalézá v Putimské ulici v Libuši. Autem sem budete cestovat celkem 5 minut, autobusem číslo 113 to potrvá 9 minut a pěšky se to procházkou dá stihnout za 21 minut.

Nejbližší nákupní možnosti zajišťuje obchodní centrum Modřany na Sofijském náměstí, kam je dojezdová vzdálenost autem 7 minut. Kombinací autobusů 150 a 113 se to dá stihnout za 30 minut. Příležitost k nákupu vám nabídne supermarket Albert v Libušské ulici v Písnici, do kterého trvá cesta vozem asi 10 minut, autobusem číslo 113 potom celkem 11 minut. Do Teska v Dolních Břežanech se dá dopravit za 26 minut autobusem číslo 331 a 113 nebo autem za 5 minut.

Dvě minuty pěšky od domu se nachází zastávka autobusu číslo 113 a 173. Na konečnou tramvají do stanice Levského činí vzdálenost z Podchýšské ulice je to 10 minut autem. Kolem Cholupic vede silniční okruh kolem Prahy známý jako pražský okruh, takže do centra města se můžete dostat za 25-30 minut. Městskou dopravou, tedy kombinací autobusu číslo 113 nebo 173 a linky metra C za cca 45 minut. Celkem 18 minut autem je to na stanici metra Kačerov, která je zřejmě od domu v Cholupicích nejblíže. Kromě toho má v sousedství Cholupic vést plánovaná trasa metra D do Depa Písnice, ovšem to je teprve otázka budoucnosti.

Lokalita

Podchýšská, Cholupice, Praha 4

Co si o projektu “Byty U Parku” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty