Byty Za vodou

Aktualizováno: 9 prosince, 2015
Byty Za vodou
Adresa V Závětří, Holešovice, Praha 7
K nastěhování od projekt v přípravě
Počet jednotek 69
Velikost jednotek 1+kk - 2+kk
Plocha (od - do) 25 - 67 m2
Developer Za Vodou s.r.o.


O projektu:

Příjemné bydlení nedaleko řeky Vltavy nabízí nový developerský projekt Byty Za vodou. Novostavba se nachází na Praze 7 v Holešovicích v ulici V Závětří. Na uvedené adrese je vybudováno přes 60 nových bytů. Typický je pro ně vyšší standard jejich provedení. Jedná se o dva nové domy se sedmi nadzemními podlažími. Lokalita nedaleko řeky, blízkost Stromovky, to přidává bytovému areálu na atraktivitě. Bytové domy respektují zásady moderní architektury a životního stylu, jednotlivé nové byty mají lodžie nebo jsou situovány jako ateliéry. Výhodou je skutečnost, že Holešovice jsou v současnosti velmi dynamicky se rozvíjející čtvrtí s velkým množstvím novostaveb, a proto sem bytový areál dokonale zapadne. Termín dokončení bytů bude upřesněn. Developerem a prodejcem celého projektu je společnost Za Vodou s.r.o., která sídlí v Jankovcově ulici v Holešovicích na Praze 7.

Byty:

Obytný komplex Byty Za vodou nabízí potenciálním zájemcům nové byty o plošných dispozicích 1+kk a 2+kk. Několik bytů disponuje půdní vestavbou. Rozloha bytů se pohybuje od 29 m2 v případě 1+kk až po 67 m2 u bytů typu 2+kk. Samozřejmě jde ovšem pouze o orientační ceny, které si musíte v případě zájmu potvrdit u prodejce bytů. Ke každému z bytů naprosto samozřejmě náleží sklep. Kromě toho je zde samozřejmě vyřešeno parkování. Majitelé bytů mohou mít buď vlastní parkovací stání, nebo také mohou využít veřejné parkovací stání na modrých zónách určené pro holešovické rezidenty. Pokud máte zájem o podrobné standardy bytů, obraťte se na prodejce.

Lokalita:

Dva nové domy s více než šedesátkou bytů jenom kousek od Vltavy, to je úplně nový developerský projekt Byty Za vodou. Naleznete ho přímo na Praze 7 v Holešovicích v ulici V Závětří. Sází především na příjemnou lokalitu dobrým dosahem zeleně i zábavy.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (47 hlasů, průměr: 4,28 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Svědčí o tom například řad kulturních památek, které se zde vyskytují. Za centrum čtvrti můžete považovat Strossmayerovo náměstí. Dominuje na něm zřejmě nejvýraznější historická památka Holešovic, novogotický kostel svatého Antonína Paduánského, který byl vybudován v letech 1908–1914. Autem se k němu dostanete zhruba za 7 minut, tramvají číslo 12 nebo metrem linkou C k němu přijedete za 10 minut, 12 minut potrvá cesta tramvají číslo 17. Pěší procházka se dá zvládnout přibližně za 23 minut. Zajímavou stavbou zahrnutou do katastru Holešovic je budova Výstaviště, která se zrodila na okraji někdejší historické Královské obory, dnešního parku Stromovka. Jde o cenný objekt, celý areál Výstaviště se totiž zrodil kvůli pořádání Zemské výstavy v roce 1891. Dodnes slouží veřejnosti zdejší Průmyslový palác k pořádání různých výstav a veletrhů. Pěšky se k němu dopravíte za 19 minut, tramvají číslo 12 za 12 minut, tramvají číslo 17 za 14 minut, autem za 11 minut.

Dokonce několik divadel zde nabízí kulturní zážitky. Dá se říci, že se Holešovice staly čtvrtí muzikálových divadel. Prvním z nich je Goja Music Hall na Výstavišti. Doprava tramvají číslo 12 k tomuto divadlu trvá 16 minut, tramvají číslo 18 potom 17 minut. Autem to stihnete za 11 minut, pěšky za 22 minut. Dalším divadlem je Spirála, ovšem od povodní v roce 2002 bohužel chátrá. Pěšky je to k němu 22 minut, autem 11 minut, tramvají číslo 12 to potrvá 16 minut, tramvají číslo 18 potom 17 minut. Třetím divadlem je Milénium na Bubenském nábřeží, které od roku 2010 nese název Metropolitní divadlo Praha. Produkuje především rockové opery pro mladé a dojedete k němu za 14 minut metrem linkou C, nebo za 16 minut tramvají číslo 14, pěšky potom za 20 minut. Milovníci dobrých filmů samozřejmě nepřijdou zkrátka, protože v ulici Františka Křížka působí tradiční Bio Oko. Dojezdová vzdálenost autem činí 7 minut, metrem linkou C za 14 minut, tramvají číslo 12 za 15 minut, tramvají číslo 17 za 16 minut. Cross Club, rozsáhlý multikulturní prostor v Plynární ulici tvoří mimo jiné i malý kinosál s aktuálními filmy. Po svých k němu dojdete za 5 minut, autem dojedete za 3 minuty. V Šimáčkově ulici sídlí Dům dětí a mládeže, který nabízí různé programy a volnočasové aktivity pro děti. Dojezdová vzdálenost autem je 6 minut, tramvají číslo12 to trvá 14 minut, metrem linkou C 15 minut.

Holešovice patří mezi poměrně zelené čtvrtě. Vedle Výstaviště najdete Stromovku, která je vůbec největším parkem na celém území Prahy. Původní park byl založen už za panování českého krále Přemysla Otakara II. Rozkládá se na 7 ha a dostupná je tramvají číslo 12 za 16 minut, pěšky za 23 minut, autem za 11 minut. Druhým rozlehlým parkem v katastru městské části jsou Letenské sady na levém břehu Vltavy. Tiká zde obrovský metronom, pro děti bude atrakcí i nejstarší fungující kolotoč v Evropě. Autem sem dojedete za 9 minut, tramvají číslo 12 za 21 minut, metrem linkou C za 24 minut. V Tusarově ulici se nachází Krokodýlí ZOO, do níž se dopravíte po 14 minutové jízdě tramvají číslo 12 nebo 17 minutové jízdě metrem po trase C či 8 minut autem. Přímo na Výstavišti můžete obdivovat ZOO Mořský svět s pestrou škálou ryb a mořských živočichů včetně žraloka. Dojezdová vzdálenost je 11 minut tramvají číslo 12, pěšky celkem 17 minut, autem 13 minut.

Z veřejnosti dostupných sportovišť zde dominuje stadion sportovního klubu Sparta Praha na Letné. Je vzdálený 11 minut autem, 19 minut tramvají číslo 12 nebo 24 minut metrem po trase C. Incheba Arena na Výstavišti nabízí Malou sportovní halu, včetně 25metrového krytého bazénu. Pěší procházkou se sem dostanete za 15 minut, autem za 10 minut. Dalším multifunkčním sportovištěm je Sportovní hala Královka. Zvolíte-li cestu MHD, potom tramvají číslo 12 vás to vyjde na 22 minut, metrem na 25 minut. Autem se to dá stihnout za 8 minut, pěšky za půl hodiny. Tipsport arena má vybavený zimní stadion pro hokejové zápasy. Chcete-li si zahrát, pěšky se sem projdete do 14 minut, tramvají číslo 12 dojedete za 11 minut, autem za 8 minut. Na ulici Milady Horákové funguje Runnig Mall, běžecké centrum. Dostupné je po 8 minutách jízdy autem, 13 minutách jízdy tramvají číslo 12 nebo 15 minutách jízdy metrem C. Na ostrově Štvanice provozuje I. ČLTK Praha, spol. s r.o. 13 antukových kurtů doplněných o fitness centrum, bazén s vířivkou a další zázemí. Docházková vzdálenost činí 29 minut, dojezdová 7 minut autem nebo 18 minut metrem C. V Jankovcově si můžete ve squashovém centru vyzkoušet squash. I sem je doprava velice snadná a rychlá. Tramvají číslo 12 vám potrvá celkem 15 minut, pěšky se projdete 21 minut, autem projedete 7 minut. Lezecké centrum se nachází v Bubenské ulici, vzdálené je 5 minut autem, nebo 13 minut pěšky. Zajezdit si můžete i na kole, a sice pokud zvolíte cyklotrasu A1 Vltava levobřežní.

V oblasti zdravotní péče sídlí Sdružené zdravotnické ambulantní zařízení na Strossmayerově náměstí. Automobilová doprava k němu trvá 7 minut, tramvají číslo 12 nebo metrem linkou C se sem dostanete za pouhých 10 minut, 12 minut vám přitom potrvá cesta tramvají číslo 17. Pěší procházka je trošku delší, a sice musíte počítat s 23 minutami. Na Tusarově ulici najdete Zdravotnické zařízení MEDIAM, s.r.o., což je 7 minut autem, 12 minut tramvají číslo 14, 18 minut metrem po trase C, nebo také 18 minut pěšky. Poliklinika Lékařský dům a lékárna se nachází v Tovární ulici. Pěšky je to 15 minut, autobusem číslo 156 celkem 16 minut, autem 6 minut. Nejbližší mateřská škola je u svatého Klimenta v ulici U Uranie, což je 11 minut pěšky, 5 minut autem. Základní škola T. G. Masaryka se nachází na Ortenově náměstí, což je 8 minut pěšky, nebo také 4 minuty autem. Na pobočku České pošty narazíte na Bubenském nábřeží u stanice metra Vltavská. Metrem a pěšky se sem dopravíte za 16 minut, pěšky za 17 minut, nebo také tramvají číslo 14 za 16 minut, autem potom zhruba za 7 minut.

Nebližší restaurací je zřejmě Cross Club kavárna v Plynární ulici vzdálená celkem 5 minut pěší chůze, autem za 3 minuty. Případně Hostinec U vody v ulici U vody s dostupností 4 minuty autem, 8 minut autobusem číslo 156 nebo 10 minut pěšky. Velký nákupní areál tvoří Holešovická tržnice na Bubenském nábřeží. Pro potraviny sem můžete zajít do supermarketů Penny Market a Norma. Metrem sem dojedete za 14 minut, tramvají číslo 14 za 16 minut, pěšky za 20 minut. Kromě toho na Schnirchově a v ulici U průhonu narazíte na supermarket Albert, na Letenském náměstí, v Jankovcově a Dělnické ulici najdete Billu. Ve všech těchto případech je docházková vzdálenost do 20 minut, dojezdová vzdálenost městskou dopravou do 15 minut a konečně autem do 10 minut. Vyrazit můžete i do nedaleké nákupní zóny Letňany, což vám autem potrvá 11 minut.

Pokud jde o dopravu, nejbližší stanicí je Jankovcova. Jezdí odsud autobusové linky číslo 156 a 201. Výbornou dopravní dostupnost lokality zajistí linka metra C, která sem byla přivedena už v roce 1984. Nejbližší stanicí je Nádraží Holešovice vzdálené 6 minut pěšky nebo 1 minutu autem. Odsud se dostanete na Václavské náměstí přibližně za 7 minut jízdy. Staví zde některé tramvajové linky, například číslo 14 z Barrandovského sídliště do Vozovny Kobylisy nebo číslo 15 z Vypichu na Palmovku či 17 z Levského na modřanském sídlišti na sídliště Ďáblice.

Další dopravu zde zajišťují tramvajové linky, které vedou po mostě směrem do Tróje a po Libeňském mostě do Libně. Významným dopravním uzlem je i stanice metra Vltavská, která je autem dostupná za 6 minut, pěšky za 21 minut. Odtud se přestupuje na tramvaje například číslo 5, která projíždí městem z Olšanských hřbitovů až na Výstaviště, číslo 1 z Petřin na Spojovací, číslo 3 z Modřan na Lehovec, nebo také číslo 12 s trasou ze Sídliště Barrandov na Palmovku. Velmi důležité je Nádraží Holešovice, železniční stanice, kterou projíždějí mezinárodní rychlíky pokračující na Kralupy nad Vltavou, Děčín a dále do Německa, ve druhém směru potom na Prahu Libeň a do východních Čech. K železniční stanici Nádraží Holešovice se dostanete za 7 minut pěšky nebo za 2 minuty autem. Zbývá ještě dodat, že u Nádraží Holešovice stojí také terminál pro dálkové autobusy mířící na Kralupy nad Vltavou a Neratovice. Zde je samozřejmě stejná docházková i dojezdová vzdálenost, protože autobusové nádraží se nachází hned vedle vlakového. Problémy s dopravou nebudou mít ani automobilisté. Vozem to k tunelu Blanka zvládnete zhruba za 2 minuty. V řádu cca 5 minut se také dá najet přímo na dálnici směřující na Ústí nad Labem či Liberec. Velmi snadno se dostanete i na Argentinskou ulici a odtud míříte podél nábřeží do centra nebo na druhou stranu směrem na sever ven z Prahy.

Podobné nabídky