Developerský projekt Chytré bydlení Braník

Doporučené V prodeji
Branické náměstí, Braník, Praha 4

Detaily

O společnosti

O projektu: V pražském Braníku vyroste nový bytový areál čítající 137 bytů, 15 rodinných domů a několik komerčních jednotek. Projekt zajišťuje renomovaný developer Trigema. Společnost má na kontě mnoho úspěšných projektů - například Smart byty Nové Butovice, za které v roce 2017 získala prestižní ocenění Stavba roku. Stavba rezidenčního komplexu Chytré bydlení Braník již začala a termín dokončení byl stanoven na konec příštího roku. Vizuální stránku dostali na starost architekti ze studia Qarta architektura.

Trigema si pro výstavbu bytového areálu zvolila tradiční pražskou čtvrť, která se nachází nedaleko od centra metropole a současně nabízí nespočet příležitostí pro milovníky aktivního tráveného volna v obklopení zeleně a přírody. V areálu postaví dva pětipodlažní bytové domy, jež napojí na Branické náměstí a ulice Ke Krči a Nad Strouhou. Jejich nedílnou součástí budou zmíněné komerční prostory. Zbylá část komplexu připadne dvěma čtyřpodlažním viladomům a patnácti řadovým domům. Přirozenou jihozápadní hranici pozemku tvoří Kunratický potok, v jehož blízkosti developer vytvoří oddechové zóny.

Budoucí rezidenti se mohou těšit na komfortní bydlení ve vysokém standardu. Bytové jednotky s dispozicemi 1+kk až 6+kk budou vybaveny okenními trojskly a podlahovým vytápěním. Nejmenší bytové jednotky nabídnou obytnou plochu cca 32 m², největší zhruba čtyřnásobek. Obyvatelé dostanou do vínku balkony, terasy, lodžie a dostatek parkovacích stání. Těch bude v podzemí více než 160 a na povrchu kolem 24.

V souvislosti s rodinnými domy je vhodné vyzdvihnout orientaci jižním směrem a nadstandardně velké zahrady ve velikosti od 200 do 1 100 m². S ohledem na parametry novostaveb je zřejmé, že jsou určeny pro náročnější klientelu. A protože půjde o „chytré“ bydlení, developer samozřejmě počítá s přítomností vyspělých technologií, jako jsou rekuperace či příprava pro inteligentní ovládání domácnosti.

Z exteriérových vizualizací je patrný důraz na kompaktnost a harmonii budov, jakožto i na dostatek soukromí pro rezidenty ve vnitrobloku. Bloková fasáda se vyznačuje kontrastem světlých a tmavých fasád. Výraz s nimi sdílí i řadové domky a celek tak působí stejnorodě.

Trigema zahájila výstavbu a současně prodej v březnu tohoto roku. Projekt bude dokončen na podzim roku 2021. Na konci téhož roku proběhne kolaudace a nastěhování.

Lokalita: Developer si při výběru lokality počínal zkušeně. Jeho volba padla na rezidenční periferii, v jejímž blízkém okolí se nachází více než 20 míst, kde lze aktivně trávit volno. Braník snoubí prvky maloměsta s metropolitním ruchem a servíruje jedinečný mix služeb, sportovišť (např. napojení na pražské cyklistické a běžecké tepny) a všeho, bez čeho se neobejdou vyznavači moderního stylu života a aktivní rodiny. Celkový dojem umocňují dechberoucí výhledy na pražské panoráma.

Úroveň občanské vybavenosti je více než uspokojivá. V okruhu do 500 m od nového projektu se nachází všechny základní potřeby - školky, školy, obchody, restaurace, lékárna a autobusová zastávka MHD, která umožňuje rychlý přesun na ke stanici metra B na Smíchovském nádraží. Příznivci vlakové dopravy mohou využívat spoje z železniční stanice Praha-Braník.

Lokalita

Branické náměstí, Braník, Praha 4

Co si o projektu “Chytré bydlení Braník” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty