30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

22.05.2023

Na Doubkové 2: v prodeji jsou byty na pražském Smíchově

Více aktualit

Developerský projekt Císařská vinice

V prodeji
Podbělohorská, Smíchov, Praha 5

Detaily

O projektu

O projektu: Projekt Císařská vinice na pozemku v Praze 5 na místě stávajícího průmyslového areálu navrhuje soubor bytových domů, řadových domů a samostatných vil. Jedná se o klidnou rezidenční lokalitu v těsné blízkosti parku Ladronka. Umístění v mírném svahu orientovaném na jih zajišťuje dostatek slunce a výhledů na Prahu.
Autorem projektu je ateliér Podlipný Sladký architekti, interiéry do vnitřních dispozic pak navrhli designéři ze studia Olgoj Chorchoj v minimalistickém stylu.
Developerem je společnost JRD Development, která se zabývá převážně rezidenčními projekty na území Prahy a orientuje se na zdravé a tzv. zelené bydlení (v tomto duchu realizovala již např. rezidenční soubory Park Hloubětín nebo Ecocity Malešice). Objekty jsou navrženy jako nízkoenergetické se vzduchotechnikou s rekuperací vzduchu, vytápěnými a chlazenými stropy, tepelnými čerpadly a extenzivní zelení na střechách.

Bytové domy jsou umístěny na severní straně pozemku, odkud se do nich také vstupuje. Na jih jsou fasády otevřeny velkoformátovými francouzskými okny přes balkony se stíněním tvořeným dřevěnými latěmi. Každý dům má 5 nadzemních podlaží a podzemní parkování, jedná se o 2 domy obsahující celkem 5 komerčních prostor a 67 bytových jednotek s dispozicemi od 1kk po 4kk. Každému bytu náleží buď balkon, předzahrádka v případě přízemních bytů, nebo střešní terasa v posledním ustoupeném podlaží. Balkony a terasy jsou orientovány směrem do veřejného parku, který je navržen jako součást komplexu.

V jižní části pozemku jsou umístěny 3 řadové domy s dispozicí 4kk a 4 samostatně stojící vily 5kk. Všechny jsou přístupné z nově navržené obslužné komunikace na severní straně, kde mají také integrované garáže. Tyto stavby jsou navrženy s 2 nadzemími podlažími, ale 1. podzemní podlaží je vzhledem k zasazení do svahu otevřeno francouzskými okny na jih, kde ke každému domu náleží soukromá zahrada.

Zahájení výstavby souboru Císařská vinice je plánováno na červen 2021, dokončení se předpokládá do konce roku 2022 a nastěhování budoucích majitelů by pak mělo proběhnout v červenci 2023.

Lokalita: Pozemek spadá pod Prahu 5 – Smíchov, je ohraničen ulicemi Smrčinská ze severozápadu a Podbělohorská ze severovýchodu. Na jižní straně pak sousedí se sportovním komplexem umístěným v zeleni. Protože je projekt umístěn v širším centru Prahy, jedná se o lokalitu velmi dobře dostupnou automobilovou i městskou hromadnou dopravou – v blízkosti se nachází autobusové a tramvajové zastávky s linkami napojenými na metro a centrum města. V místě je dostupná i potřebná občanská vybavenost – základní a mateřská škola, restaurace, obchodní centrum a nemocnice Homolka. Jsou zde i sportoviště včetně tenisové haly, bazénu a golfového klubu a mnoho rekreačních lokalit jako nedaleký park Ladronka nebo obora Hvězda.

Lokalita

Podbělohorská, Smíchov, Praha 5

Co si o projektu “Císařská vinice” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty