Developerský projekt Cross Point Karlín

V přípravě
Rohanské nábřeží, Karlín, Praha 8

Detaily

O společnosti

O projektu: Projekt s názvem Cross Point Karlín započal už v roce 2014 v pražské části Karlín. Pozemek je ze dvou směrů ohraničený historickou blokovou zástavbou činžovních domů, ve zbývajících dvou směrech na něj mají navázat budoucí objekty. Samotný projekt má být rozdělený do několika samostatných objektů, a to podle funkcí, které budou plnit. Tím se docílí lepší etapizace výstavby a logického oddělení prostoru. Západní část by přitom měla reagovat na stávající historické budovy. Vznikne zde bytový dům a administrativní budova s veřejným meziprostorem přístupným ze západu, od centra města. K objektu by mělo být možné se dostat i z jihu, směrem od zastávek MHD. Architektem projektu je společnost Quarta Architektura, jeho developerem potom Codeco. Firma je podepsaná například pod rezidencí Pod Skálou nebo administrativní budovou Kolbenova City Development 4 a 13. Dokončení projektu je plánováno na rok 2027.

Další projekty v okolí: Port Karolína, Rohan City, Nová Invalidovna.

Lokalita: Projekt zasáhne ulice Sokolovská, Šaldova, Rohanské nábřeží a Urxova. I přes to, že projekt sám počítá se založením mnoha obchodů a jiných komerčních prostor, samotná lokalita Prahy 8 už tak disponuje plnou občanskou vybaveností. Zastávka autobusů Urxova a zastávky tramvají Křižíkova nebo Invalidovna, po boku se stejnojmennými stanicemi metra, zajišťují výbornou dopravní dostupnost. Do centra se dostanete během pár minut, stejně jako na důležitý dopravní uzel – Hlavní nádraží. V okolí se nachází mateřské i základní školy. Za kulturou vyražte do Fora Karlín, Kasáren Karlín, Divadla Kámen nebo Hudebního divadelního centra Karlín. Břehy Vltavy skýtají klid od ruchu velkoměsta. Z památek stojí za zmínku především Starý Vítkovský tunel, Invalidovna nebo Národní památník na Vítkově. Kromě nově vznikajícího parku je k procházkám určen i park Vítkov, Kaizlovy sady nebo Parukářka.

Lokalita

Rohanské nábřeží, Karlín, Praha 8

Co si o projektu “Cross Point Karlín” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty