30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

22.05.2023

Na Doubkové 2: v prodeji jsou byty na pražském Smíchově

Více aktualit

Developerský projekt Domov s duší

Vyprodáno
Zámecká, Brno-venkov, Sokolnice

Detaily

 • ID:
  21006
 • Stav:
 • Developer:
  PROSTAVBY a.s.
 • Městská část / kraj:
  Sokolnice
 • Lokalita:
  Brno-venkov
 • Byty k nastěhování od:
  2019
 • Počet bytů celkem:
  21
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 3+kk
 • Aktuální ceník bytů:

O projektu

O projektu: Na jihovýchod od Brna leží menší obec Sokolnice. V této obci, stojí impozantní pětipatrová budova bývalé sýpky, vystavěné v roce 1745. Tento barokní klenot již dávno nesloužil svému původnímu účelu. Nyní však znovu ožívá, a to díky architektům, stavitelům, investorovi. Developerský projekt Domov s duší promění tuto, již bezmála chátrající stavbu, ve výjimečný bytový dům, v němž se propojí starobylé prvky s moderními technologiemi.

V bytových jednotkách nebudou ani laminátové podlahy ani plastová okna. Developer spolu s Národním památkovým ústavem důsledně dbají na to, aby byly zachovány všechny historické detaily, neboť sýpka je chráněnou památkou. V interiérech budou ponechány původní trámy i sloupy, na míru budou vyrobeny stylové dřevěné lodžie. Restaurují se původní okna sýpky, která jsou obložena vápencovým ostěním. Podlahy budou z modřínového dřeva.

V hale domu je položená ručně vyráběná cihelná dlažba, střechu domu tvoří klasická bobrovka. V budově samozřejmě přibude výtah.

Výjimečný je i sto metrový prostor v přízemí, který budete moci využít k různým společným a společenským akcím. U domu bude i komunitní zahrada.

Tento unikátní bytový dům přinese 21 nových bytových jednotek, s dispozicemi 1+kk až 3+kk, o podlahových výměrách 37 až 104 m2. Většina bytů bude mít lodžie, byty v 1.NP i zahradu. Ke všem bytovým jednotkám patří sklepní kóje a jedno parkovací místo.

Developerem projektu je PROSTAVBY a. s. Dokončení stavebních úprav je naplánováno k 31. 12. 2018. Nastěhování je tedy možné zpočátku roku 2019.

Lokalita: Projekt Domov s duší se realizuje v Zámecké ulici, v obci Sokolnice. Ta se nachází na jihovýchodě Brna (okres Brno – venkov), a vzdálena je od něj přibližně 8 kilometrů (do Brna – Tuřan je to 7,5 km).

V Sokolnici žije něco kolem 2400 obyvatel. Obec disponuje komplexním občanským vybavením: je zde Mateřská škola i Základní škola (1. - 9. ročník); ve zdejším Zdravotním středisku najdete dětského lékaře i praktika pro dospělé, zubního lékaře, gynekologii i logopedii; je tu pošta, policie, lékárna, bankomat, sportoviště a dokonce i Sběrné středisko odpadů.

V obci je zaveden vodovod i plynovod, je tu kanalizace i čistírna odpadních vod. Blízko vašeho nového bydliště se nachází zámek se zahradou a zámeckou oborou; vede tudy i naučná stezka.

Budete-li chtít či muset cestovat do Brna, tak autem jste za dvacet minut v centru, za 15 minut v Nákupním centru Olympia (10,5 km). Autobusem přijedete za 40 minut na ÚAN Zvonařka. Obcí vede i železnice.

Co si o projektu “Domov s duší” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty