Družstevní byty Stodůlky

Aktualizováno: 1 ledna, 2014
Družstevní byty Stodůlky
Adresa Svitákova, Stodůlky, Praha 5
K nastěhování od vyprodáno
Počet jednotek 78
Velikost jednotek 1+kk - 4+kk
Plocha (od - do) 32 - 107 m2
Developer FINEP


O projektu:

Developerský projekt Družstevních bytů je součástí sermé etapy projektu Britské čtvrti. Nové byty, které jsou součástí této družstevní výstavby se mohou pochlubit vysokými standardy vybavení. Britská čtvrť v páté etapě nabízí 78 prostorných bytů v exkluzivní lokalitě Prahy 13 – Stodůlky s nádhernými výhledy po okolí. Družstevní byty ocení zvláště náročnější rezidenti. Při stavbě byly použity ty nejkvalitnější stavební materiály a byl zde kladen maximální důraz na komfort a bezpečnost.

Byty:

Pátá etapa Britské čtvrti s družstevními byty nabízí celkově 78 velmi prostorných bytů s dispozicemi 1+kk, 2+kk, 3+kk a také 4+kk. Jedná se o družstevní výstavbu, což je velice výhodné pro všechny věkové skupiny. Zájemci si nemusí brát hypoteční úvěr ani půjčku a bance neprokazují bonitu ani výši svých příjmů. Veškeré opravy a reklamace v domě řeší bytové družstvo. Byty si může pořídit fyzická, tak právnická osoba. Výhody bydlení v družstevních bytech jsou opravdu nepopiratelné.

Lokalita:

V blízkosti developerského projektu Družstevní byty Stodůlky se nachází veškerá občanská vybavenost a dopravní dostupnost je v této lokalitě také na velmi vysoké úrovni. Na nejbližší zastávku metra se od novostavby dostanete za pouhou minutu chůze. Samozřejmostí je také napojení na pražské výpadovky. Bydlení v této lokalitě je vhodné pro studenty, mladé páry nebo rodiny s dětmi, které si nechtějí brát hypoteční úvěr nebo půjčku. Lokalita Západního města na Praze 5 je bývalým zemědělským územím, které je však dnes přetvořeno na moderní čtvrť plnou zeleně a také relaxačních a odpočinkových zón. V této oblasti můžeme vidět inspiraci ze zahraničí. V okolí Družstevních bytů ve Stodůlkách jsou velké zelené plochy, ale také moderní kancelářské budovy, stejně tak unikátní rezidenční projekty. Centrální park je vhodným místem pro odpočinek a pro aktivní trávení volného času. V této oblasti je mnoho mateřských i základních škol, lékařské ambulance, veterinární klinika a mnoho restaurací.

Historie:

Osou a rekreačním zázemím dnešních Stodůlek je mělké údolí Prokopského potoka, na němž byla v 80. letech vybudovaná umělá vodní nádrž. Historické jádro obce a většina staré zástavby leží na pravém břehu potoka, stejně jako většina panelových sídlišť. Stodůlky jsou jedním z nejvýše umístěných území v Praze. A první písemná zmínka o Stodůlkách pochází z roku 1159. V polovině 15. století se pak Stodůlky stávají majetkem purkrabství Pražského hradu. Jako samostatná obec jsou Stodůlky považovány od roku 1849. Koncem 19. a začátkem 20. století pak dochází k pozvolnému rozvoji vilové zástavby a ke vzniku nových částí, ale i přesto si Stodůlky udržely charakter zemědělské obce.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (63 hlasů, průměr: 4,90 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky

Array