22.01.2023

Rudná u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy 25 minut od Prahy

20.01.2023

Pitkovický mlýn: v prodeji jsou byty na Praze 10

19.01.2023

Rezidence Prokopské údolí: v prodeji jsou rodinné domy na Praze 5

17.01.2023

Byty Holandská: v prodeji jsou byty v pražských Vršovicích

16.01.2023

Varta Hostivař: v prodeji jsou byty na Praze 10

Více aktualit

Developerský projekt Dům RADOST (Dům odborových svazů)

V přípravě
Seifertova, Žižkov, Praha 3

Detaily

O projektu

Lokalita: Dům odborových svazů neboli Dům Radost je památkově chráněnou funkcionalistickou budovou z poloviny 30. let, která byla původně určená pro sídlo Všeobecného penzijního ústavu.

Nachází se na na Praze 3 – Žižkově, na náměstí Winstona Churchilla, kde tvoří dominantu vysokou 54 metrů (11 podlaží) v sousedství Vysoké školy ekonomické. Dnes je částečně využívaná pro pronájem kancelářských prostor, které ale již nevyhovují dnešním požadavkům většiny firem.

O projektu: V roce 2018 nemovitost koupila společnost Marlo Development spolu se skupinou Siko. Aktuálně jsou v ní pořádány kulturní akce, provozována kavárna či letní kino, to vše se záměrem zpřístupnit budovu veřejnosti a zlepšit povědomí o ní.

Do budoucna je plánována celková rekonstrukce budovy s přeměnou na kulturně společenské centrum Žižkova. Nabídne nájemní byty, které by měly zabírat přibližně polovinu kapacity projektu, vzniknout by mohlo kolem 500 bytových jednotek. Rezidenční funkce bude doplněná opět administrativou, obchody, kulturou a sportovními zařízeními včetně bazénu.

Časový horizont: Developer plánuje do 5 let získat stavební povolení a další dva roky potrvá samotná stavba. Na návrhu spolupracuje s ateliérem Qarta Architektura.

Lokalita

Seifertova, Žižkov, Praha 3

Co si o projektu “Dům RADOST (Dům odborových svazů)” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty