30.09.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

28.09.2023

Nuselský pivovar: v prodeji jsou nyní lofty v historické části projektu

26.09.2023

Rezidence Chodovec: byl spuštěn prodej bytů na Praze 4

24.09.2023

Nad Zlatou řekou: v prodeji jsou stavební pozemky v okrese Benešov

20.09.2023

Výhledy Řeporyje: byl spuštěn prodej bytů na Praze 5

Více aktualit

Dům Radost - projekt nových bytů v památkově chráněném objektu

V přípravě
Seifertova, Žižkov, Praha 3

Detaily

O projektu

Lokalita: Dům odborových svazů neboli Dům Radost je památkově chráněnou funkcionalistickou budovou z poloviny 30. let, která byla původně určená pro sídlo Všeobecného penzijního ústavu.

Nachází se na na Praze 3 – Žižkově, na náměstí Winstona Churchilla, kde tvoří dominantu vysokou 54 metrů (11 podlaží) v sousedství Vysoké školy ekonomické. Dnes je částečně využívaná pro pronájem kancelářských prostor, které ale již nevyhovují dnešním požadavkům většiny firem.

O projektu: V roce 2018 nemovitost koupila společnost Marlo Development spolu se skupinou Siko. Aktuálně jsou v ní pořádány kulturní akce, provozována kavárna či letní kino, to vše se záměrem zpřístupnit budovu veřejnosti a zlepšit povědomí o ní.

Do budoucna je plánována celková rekonstrukce budovy s přeměnou na kulturně společenské centrum Žižkova. Nabídne nájemní byty, které by měly zabírat přibližně polovinu kapacity projektu, vzniknout by mohlo kolem 500 bytových jednotek. Rezidenční funkce bude doplněná opět administrativou, obchody, kulturou a sportovními zařízeními včetně bazénu.

Časový horizont: Developer plánuje do 5 let získat stavební povolení a další dva roky potrvá samotná stavba. Na návrhu spolupracuje s ateliérem Qarta Architektura.

Lokalita

Seifertova, Žižkov, Praha 3

Co si o projektu “Dům Radost - projekt nových bytů v památkově chráněném objektu” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty