02.02.2023

Řadové rodinné domy Písnice: v prodeji jsou rodinné domy na Praze 4

31.01.2023

Rezidence Otvovice: byl spuštěn předprodej bytů 20 min za Prahou

27.01.2023

SO-HO Rezidence: v prodeji jsou byty v pražských Holešovicích

22.01.2023

Rudná u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy 25 minut od Prahy

20.01.2023

Pitkovický mlýn: v prodeji jsou byty na Praze 10

Více aktualit

Developerský projekt Dům U Galerie

Vyprodáno
Jandova, Vysočany, Praha 9

Detaily

 • ID:
  11386
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 9
 • Lokalita:
  Vysočany
 • Byty k nastěhování od:
  zima 2016/2017 (vyprodano)
 • Plocha bytů (od - do):
  60 - 197 m2
 • Počet bytů celkem:
  11
 • Velikost jednotek:
  2+kk - 4+kk
 • Cena bytů (od - do):
  9.372.000 Kč

O projektu

O projektu: Developerský projekt Dům U Galerie na Praze 9 ve Vysočanech není žádná současná novostavba, ale kompletně zrekonstruovaný prvorepublikový činžovní dům pocházející původně z roku 1932. Dům s novými byty se nachází na rohu Jandovy ulice a Náměstí OSN. Spojuje v sobě tradici prvorepublikové kvalitní výstavby s moderním jednoduchou architekturou, která klade důraz především na funkčnost. Zachované architektonické prvky se v tomto případě při opravě repasují a přibývají k nim nové, aby dům tvořil jednotný celek. Uvnitř domu se buduje celkem 11 malometrážních bytů a jeden mezonetový byt. V současnosti je v prodeji poslední bytová jednotka. Developerem a zároveň prodejcem bytového areálu je společnost Pražská správa nemovitostí spol. s r.o.

Byty: Bytový komplex Dům U Galerie nabízí 11 malometrážních nových bytů s plošnými dispozicemi 1+kk, 2+kk. Ke dvěma bytům náležela střešní terasa. Užitná plocha je 31-197 m2. Kromě toho se v domě nacházejí ještě dva ateliéry, celkem 12 kanceláří a také tři obchody. Přitom nejde vysloveně o novostavbu, ačkoli zde vlastně díky komplexní rekonstrukci prakticky vzniká zbrusu nový dům. Ceny zdejších bytů se pohybují od 2,5 milionu Kč včetně DPH do 9,7 milionu Kč včetně DPH. V případě zájmu je ale samozřejmě nutné ceny předem ověřit u developera. Pokud jde o parkování v dosahu bydliště, nedaleko je v Pešlově ulici parkovací dům Garáže Vysočany, který nabízí k pronájmu parkovací stání. Autem je to k němu 1 minutu jízdy, pěšky 3 minuty chůze.

Lokalita: Roh Jandovy ulice a Náměstí OSN ve Vysočanech na Praze 9, kde se rodí developerský projekt Dům U Galerie je centrem života. Propojuje se zde kvalitní prvorepubliková stavba s nejmodernějšími stavebními postupy. V současnosti jsou Vysočany pražskou čtvrtí, která zažívá velký rozvoj. Už neplatí cejch Vysočan jako dělnické čtvrti, naopak zde vzniká řada nových domů, sídel úřadů, ateliérů, rodí se spousta zelených ploch a čtvrť se stává opravdu žádaným a pohodlným místem k bydlení.

Protože Vysočany kdysi bývaly průmyslovou čtvrtí, k průmyslu se vztahuje také velká část kulturních památek, které se na jejich území nacházejí. Je to například hala E strojíren Praga v Kolbenově a Poštovské ulici, komín těchto strojíren tamtéž, a dále ještě hala číslo 19, nástrojárna strojíren Praga. Obojí je asi 6-8 minut pěšky po Kolbenově ulici nebo 2 minuty autem. Dále se tu ukrývá administrativní budova pekáren v ulici Pod Pekárnami a Ke Klíčovu, což je zhruba 3 minuty pěšky. V Kolbenově ulici se nachází také památkově chráněná chladicí věž strojíren ČKD a komín těchto strojíren. Pěšky je to zhruba 5 minut cesty, autem polovina. Památkové ochrany užívá i kostel Krista krále v Kolbenově ulici pouhé 4 minuty pěší cesty nebo také 2 minuty autem.

Ve Vysočanech najdete na Sokolovské ulici Divadlo Gong, což je multikulturní prostor, kde se nejenom hrají různá divadelní představení, ale také se pořádají různé koncerty, přednášky, kurzy a další akce. Tramvají číslo 16 do divadla dojedete za 6 minut, metrem po trase B za 7 minut a zkusit můžete i 13 minutovou pěší procházku. Řada různých kurzů se koná také v Obecním domě ve Vysočanech v Jandově ulici, což je minutu chůze od domu, kurzy patří pod Divadlo Gong. Na střeše obchodního centra Galerie Harfa se nachází Dinopark, velká atrakce především pro děti. Jde o prostor plný dinosaurů. Chcete-li se ve Vysočanech zabavit zajímavým filmem, můžete v Galerii Harfa navštívit filmové představení 5D kina, které vás vtáhne do děje. Stanete se přímým účastníkem filmu. Dojezd sem vám autem potrvá 8 minut, některým z autobusů číslo 151, 158 nebo 375 celkem 10 minut, případně metrem linkou B také 10 minut. Dá se sem dostat i tramvají číslo 16 za 12 minut. Ve Zbuzkově ulici naleznete pobočku Městské knihovny, což je 2 minuty pěšky.

I ve Vysočanech naleznete zelené plochy. Řadí se k nim například Klíčovské sady, kde roste řada ovocných stromů. Chcete-li si tam vyjít pěšky, stihnete to za 13 minut, autobusem číslo 151 tam dorazíte za 8 minut, autem za 3 minuty. Rozsáhlou zelenou lokalitou ve Vysočanech je Podvinní. Jedná se o velice pestře upravený park, kde se nalézá například keltské hradiště, jezírka atd. jde o ideální prostor k procházkám a odpočinku pro rodiny s dětmi. Nachází se vedle nádraží Praha-Vysočany. Vydáte-li se do Podvinní pěšky, přijdete tam za 7 minut, autem vzdálenost zvládnete za 4 minuty. Na území se také nalézá naučná stezka Vysočany-Prosek-Střížkov, která nabídne méně známé zákoutí Prahy a provede především zbytky zemědělských usedlostí.
Zanedbávat nemusíte ani sport. Kuželkářské zázemí nabízí Bowling Bar Koule na Breitcetlově ulici, což je 10 minut autem, nebo 16 minut metrem linkou B. Fitness aktivity zajišťuje Fit studio v Čihákově ulici, kam se metrem po trase B dostanete za 9 minut, tramvají číslo 16 za 9 minut, autem potom za 6 minut. Na Rubešce se nachází Lanové centrum Proud Praha, kde si můžete vyzkoušet své lezecké schopnosti. Dojedete sem vozem za 4 minuty nebo dojdete pěšky za 8 minut. Na své si ovšem přijdou i milovníci vodních sportů, kteří jistě nadšeně navštíví Vodní a saunový svět, tedy Sportcentrum Step v Malletově ulici. Dopravíte se sem autobusem číslo 136 za 16 minut, případně autem za 11 minut nebo za 29 minut pěšky. TJ Vysočany v Novoškolské ulici pro změnu nabízí fotbalový oddíl, stolní tenis a malou kopanou. Procházkou tam budete za 6 minut, autem za pouhé 3 minuty. Najdete zde také cyklostezku A26 Rokytka z Libně do Vysočan, Hloubětína až na Černý Most. Další je A262 Vysočanská-Klíčov-Kbely-Vinoř.

Nejbližším zdravotnickým zařízením pro obyvatele Vysočan je Poliklinika Vysočany sídlící na Sokolovské ulici. Tramvají číslo 16 je to od domu na Náměstí OSN jenom 6 minut jízdy, případně autobusem číslo 151 celkem 5 minut jízdy, případně 9 minut pěšky po Sokolovské ulici. Nachází se zde také lékárna Clinicum ve stejné docházkové i dojezdové vzdálenosti.
Pokud hledáte mateřskou školu, jedna sídlí v ulici U Vysočanského pivovaru a dojdete k ní za 8 minut, nebo dojedete autem za 6 minut. Další je otevřená v Kovářské ulici, což je 8 minut metrem linkou B, nebo 11 minut tramvají číslo 16 či 13 minut pěšky. Základní škola ve Špitálské ulici je jenom 4 minuty pěší cesty nebo 2 minuty autem.
Na nejbližší pobočku České pošty narazíte ve Freyově ulici, což je 2 minuty pěší chůze nebo minutu jízdy autem.
Na Sokolovské ulici se 1 minutu cesty od domu nalézá bankomat Era. Ve dvouminutové docházkové nebo minutové dojezdové vzdálenosti autem stojí taktéž na Sokolovské ulici bankomaty ČSOB a Komerční banky.

Když půjdete minutu po svých Jandovou ulicí, narazíte na hospůdku Radniční sklípek, kde se můžete občerstvit. V ulici Pod Pekárnami je minutu pohodlné chůze Pizzeria Sonno di Forno a také Nekuřácká restaurace U Hubatků. Na další možnost dobře se najíst narazíte v Krátkého ulici. Dojdete tam za dvě minuty a můžete zde navštívit restauraci Pepř a sůl.
Příležitosti k nákupům představuje například Galerie Harfa sídlící na Českomoravské ulici, kde se ve třech podlažích nákupního centra nachází různé obchody včetně supermarketu Albert ale i řady módních značek nebo elektroniky. Dostanete se k ní za 7 minut autem, nebo za 10 minut některým z autobusů číslo 151, 158 nebo 375. Pěšky by vám cesta trvala 21 minut. Další nákupní centrum je Fénix nad stanicí metra Vysočanská. Leží ve Freyově ulici. Najdete zde supermarket Billa a řadu dalších obchodů. Máte to sem pouhé dvě minuty pěší chůze. Na Sokolovské ulici má své sídlo supermarket Tesco, což je pěšky 14 minut, metrem 8 minut nebo tramvají číslo 16 pouhých 6 minut.

Od domu to máte pouhé pouhou minutu ke stanici autobusů Vysočanská a tři minuty ke stanici metra B Vysočanská, nebo také ke stanici tramvají Špitálská. Z Vysočanské řada autobusových linek: 136, 151, 158, 177, 183, 195 a 375. Linka 136 spojuje Vozovnu Kobylisy a Jižní Město, autobus číslo 151 Českomoravskou (metro) a Novoborskou. Linka 158 jezdí mezi Českomoravskou a Miškovice. Linka 177 tvoří spojnici mezi Poliklinikou Mazurská a Chodovem. Další linka 183 má trasu mezi Sídlištěm Čimice a čtvrtí Háje. Konečně linka číslo 195 vozí pasažéry mezi Sídlištěm Čakovice a Jesenickou. Poslední linka 375 jezdí mezi Českomoravskou a Brandýsem nad Labem a Starou Boleslaví, kde staví u železniční stanice. Autobusy navazují na metro linku B. Ze stanice metra Vysočanská jste za 15 minut v centru Prahy dole na Václavském náměstí na stanici metra Můstek.

Z tramvajových linek jezdí do této části Vysočan linka číslo 16, která propojuje Sídliště Řepy a Lehovec, přičemž Lehovec je sídlištěm ležícím ještě za Vysočany.
Budete-li jezdit autem, potom nejdůležitější pro vás budou ulice Poděbradská a Českomoravská, Sokolovská a Kolbenova. Ze Sokolovské nebo Českomoravské ulice můžete sjet na Spojovací. Kromě toho Vysočany protíná i železniční trať a stojí zde nádraží Praha Vysočany. Odtud se dá cestovat směrem do Turnova, Nymburka a Kolína, do centra se dostanete na pražské Hlavní nádraží a Masarykovo nádraží.

Lokalita

Jandova, Vysočany, Praha 9

Co si o projektu “Dům U Galerie” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty