Dva Domy

Aktualizováno: 7 září, 2020
Dva Domy
Adresa Křižíkova, Karlín, Praha 8
K nastěhování od 06/2022
Počet jednotek 112
Velikost jednotek 1+kk - 3+kk, 5+kk, penthouse
Developer KARLÍN GROUP


O projektu:

Karlín je pro své jedinečné genius loci jednou z nejvyhledávanějších adres v Praze. Nabízí pestrý mix tradiční zástavby a současné architektury, klid a čerstvý vzruch u břehů Vltavy i velkoměstský ruch protkaný kulturou a gastronomií. Karlín Group zde buduje nový rezidenční projekt s názvem Dva domy s celkem 112 bytových jednotek v duchu vysokého standardu. Projekt zahrnuje také duplexy a střešní penthouse.  

Rezidenční projekt zasazený do živé rezidenční čtvrti Prahy 8 tvoří dva domy. První je orientován do ulice Křižíkova, druhý nabídne pohled na vnitřní park a Vítkov. Byty o dispozicích 1+kk až 3+kk jsou navrženy s ohledem na efektivní využití obytné plochy a většina z nich disponuje balkonem nebo terasou. Ještě více prostoru nabízí dvoupatrové duplexy o dispozicích 4+kk a 5+kk. Pro nejnáročnější rezidenty je určen střešní penthouse s velkorysou podlahovou plochou 190 m². Různorodost půdorysů bytů tvoří neotřelou nabídku. Přináší nově definovanou kvalitu a životní styl.

Za vizuální stránkou rezidenčního projektu Dva domy je podepsáno slovinské studio Bevk Perović Arhitekti. Za svou práci získalo množství mezinárodních cen včetně ceny Evropské unie za současnou architekturu – Miese van der Rohe Award za návrh Matematické fakulty Univerzity v Lublani. Mimo jiné také nejvyšší národní ocenění Prešeren, které uděluje prezident Slovinské republiky. Dva Domy jsou již třetí realizací tohoto studia v ČR.

Předpokládaný termín dokončení projektu - červen 2022.

Lokalita:

Karlín je místo s komplexní občanskou vybaveností. V docházkové vzdálenosti od rezidenčního projektu jsou dostupné všechny základní služby včetně mateřské a základní školy, gymnázia a několika středních škol. Nechybí množství kaváren, restaurací a dalších stylových gastropodniků, díky kterým je lokalita považována za splněný sen milovníků chutí. Nespočet menších obchůdků doplňují supermarkety a obchodní centra jako Oasis Florenc.

Kulturu reprezentuje hudební divadlo Karlín, Forum Karlín i menší kluby, kde pořádají koncerty čeští i světoví umělci. Za pozornost jistě stojí také scéna nedalekého Divadla (bez záruky) Praha a projekce v kině Atlas.

Na katastrálním území Karlína se nachází množství významných kulturních památek a zelených ploch. Obyvatelé mohou trávit čas relaxačními procházkami podél břehu Vltavy, odpočinkem na lavičce na malebném Karlínském náměstí i sportovními aktivitami v parku Vrch Vítkov.

Dopravní spojení Karlína s ostatními městskými částmi zajišťuje MHD. Autobusové i tramvajové zastávky se nachází jen pár minut chůze od domů. Vestibul metra stanice Křižíkova (trasa B) je v Thámově ulici.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (57 hlasů, průměr: 4,90 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky