02.02.2023

Řadové rodinné domy Písnice: v prodeji jsou rodinné domy na Praze 4

31.01.2023

Rezidence Otvovice: byl spuštěn předprodej bytů 20 min za Prahou

27.01.2023

SO-HO Rezidence: v prodeji jsou byty v pražských Holešovicích

22.01.2023

Rudná u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy 25 minut od Prahy

20.01.2023

Pitkovický mlýn: v prodeji jsou byty na Praze 10

Více aktualit

Developerský projekt Ecocity Malešice III

Vyprodáno
Marciho, Malešice, Praha 10

Detaily

 • ID:
  7759
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 10
 • Lokalita:
  Malešice
 • Byty k nastěhování od:
  09/2020 (vyprodáno)
 • Počet bytů celkem:
  80
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 4+kk

O projektu

Ecocity Malešice III: Důraz na ekologii je hlavním rysem nového developerského projektu Ecocity Malešice III, který se staví na Praze 10 v Malešicích v ulici Marciho. Developerem projektu je společnost JRD Development, která rovněž zajišťuje prodej. Budují se dva šestipodlažní domy s průkazem ekologické náročnosti budovy třídy B a celkem 80 novými byty. V nabídce se nacházejí byty od 1+kk až po 4+kk. Stavba již byla zahájena, dokončení se předpokládá v dubnu roku 2020, k nastěhování budou byty k dispozici pravděpodobně ve 2. polovina roku 2020.

Lokalita: Developerský projekt Ecocity Malešice III budovaný na Praze 10 v Malešicích v ulici Marciho těží ze svého umístění mezi lesem a parkem. Je zde dostatek zeleně, dětská hřiště i hřiště pro seniory a hendikepované, vznikají tu nové cyklostezky a inline stezky. Přímo u rezidenčního komplexu se budují dva nové parky a dětská hřiště.

Sport, Relax, příroda: Zázemí pro odpočinek a relaxaci nabízí 153 m vzdálený Malešický les, k aktivním hrám pro malé i velké je určený Malešický park rozkládající se jenom 466 m od rezidenčního komplexu. Aktivní sportovce určitě zaujme Sportovní areál Hector 611 m, kde se dá hrát tenis, squash, badminton, bowling nebo využít zdejšího fitness centra. Vlastníky čtyřnohých miláčků zaujme, že 496 m od objektu se nalézá i hřiště pro psy. V blízkém okolí také najdete tenis, pétanque, dětské hřiště, senior park.

Nákupy a služby: Za nákupy vyjedete 810 m do supermarketu Billa v Počernické ulici, 1,3 km je ve stejné ulici také pošta a řada dalších obchodů.
Vzdělávání: MŠ se nalézá 495 m v ulici Kodicilova. Na nejbližší ZŠ narazíte po 1,5 km v Cerhenické ulici.

Kultura: Do kina si můžete zajet 5,3 km do Premiere Cinemas Praha Hostivař. Pobočka Městské knihovny na Počernické ulici 1,5 km. Kulturní program probíhá také v Milíčově kapli v ulici U univerzitního statku 637 m.

Zdravotnictví: K lékaři do Polikliniky Malešice je to pouhých 1,6 km.

Doprava: Zastávka autobusu Univerzitní se nalézá ve vzdálenosti 355 m. Po 153 m se autem dostanete na Malešickou ulici, odkud můžete jet jak do centra města, tak na Štěrboholskou radiálu a Městský okruh. 3,3 km je stanice metra Želivského.

Ecocity Malešice II: V Praze 10 v Malešicích, ul. Marciho vzniká novostavba pod záštitou developerské společnosti JRD s.r.o. pod názvem Ecocity II. Jedná se o mimořádně úsporné nové bydlení s maximálním ohledem na čistotu okolního prostředí a dosah městského centra. V případě, že dbáte na životní styl a ekologickou úsporu bydlení, jsou nové byty v tomto projektu přesně pro vás. Tyto moderní novostavby ocení především takový klienti, kteří hledají odpočinkové bydlení poblíž plné občanské vybavenosti. Jednotlivé bytové domy jsou navržené tak, aby si vzájemně nestínily a společně tvořily unikátní celek. Developerský projekt byl zahájen ihned po dokončení první etapy a to přesně 6 měsíce roku 2014. Odhadovaný termín dokončení je stanoven na 12 měsíc roku 2015. V nabídce je celkem 66 bytových jednotek s dispozicí od 2+kk až do 4+kk. Jedná se o soubor osmi šestipodlažních bytových domů, které obepíná uměle vytvořený zelený park sloužící k odpočinku s dětmi nebo přáteli. Jde o první energeticky pasivní obytný areál v České republice.

Užitná plocha nemovitostí startuje na hodnotách 48 m2 a končí 119 m2. Všechny nové byty jsou obdařené buď balkonem od 5 m2 až do 25 m2 nebo zahrádkou o velikosti 150 m2 až 178 m2. Několik bytových jednotek je navíc vybaveno i komfortní terasou 20 m2 až 27 m2. Parkovací místa jsou k dispozici všem majitelům domu v podzemních prostorách jednotlivých budov a jejich cena není zahrnuta v ceně bytových jednotek. Standardy nového bydlení v Ecocity II zahrnují dřevěné třívrstvé podlahy nebo dřevěná Eurookna s izolačním trojsklem. Nechybí ani kvalitní bezpečnostní dveře tř. číslo 3 d normovou protipožární odolností s bezpečnostním zámkem. Všechny vnitřní interiérové dveře jsou dýhované od renomovaného německého výrobce BLANKE s dýhovanou obložkovou zárubní.

Lokalita: Ecocity II v Malešicích na Praze 10 při ulici Marciho je situováno do poklidné městské části plné zeleně. Malešický bytový areál je tak na rozcestí mezi přirozeným lesem, Malešickým parkem a uměle vytvořenou zelenou zónou v bezprostřední blízkosti bytových domů. V docházkové vzdálenosti naleznete Wellnes hotel Step, sportovní areál Hector, plavecký bazén Olšanka. Několik málo minut pěší chůze se nachází i nákupní centrum Flora, Penny Market, Billa nebo OC Kaufland. Nechybí ani školy, lesní stezky a dopravní dostupnost, která je zajištěna na jedné straně metrem A a na straně druhé jak tramvají, tak i autobusovou zastávkou ihned u developerského projektu.

20.12.2014 - Ecocity Malešice slaví úspěch v realitních soutěžích

Nedávný úspěch v regionálním kole a následné vítězství soutěže BEFFA 2014 (Building Efficiency Awards) si odnesl energeticky pasivní projekt Ecocity Malešice, který se zúčastnil jejího Českého a Slovenského finále. Získal první místo v kategorii bytových domů. Dále pak získal hned dvě ocenění v celostátní soutěži ČEEP 2013 (Český energetický a ekologický projekt/stavba/inovace roku). První oceněním je cena Ministerstva pro místní rozvoj a druhým je Cena hlavního města Prahy.

Porota soutěže BEFFA vybírala z celkem 230 projektů, které byli realizovány na území České a Slovenské republiky. Tyto projekty byly hodnoceny v kategoriích bytové domy, rodinné domy, nebytové budovy, rekonstrukce (bytová i nebytová), revitalizace panelových domů a také proběhla studentská soutěž stavebních projektů. Ecocity Malešice pochází z ateliéru Podlipný Sladký Architekti a odborníci jej ocenili za energetickou úsporu a celkovou koncepci.

Mezi další kategorie patřili dřevostavby a multikomfortní dům. V těchto se volilo napříč všemi přihlášenými kategoriemi. Projekty které se vyznačovali jedinečnou architektonickou, konstrukční a energetickou hodnotou. To je samo o sobě je důkazem, že výstavba pasivních bytových domů má v naší republice své místo. Stále více zájemců o nové bydlení tak upřednostňuje především zdravé prostředí, s nízkými náklady.

Prezentované inovace, projekty a stavby, zásadním způsobem snižují energetickou náročnost České republiky, zvyšují účinnost energetických zdrojů a celkově se tak podílí, na zlepšení životního prostředí, což je významným faktem pro dnešní společnost.

Lokalita

Marciho, Malešice, Praha 10

Co si o projektu “Ecocity Malešice III” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty