04.06.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

03.06.2023

Bytový dům Křižíkova: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

01.06.2023

Bytový komplex Skalka: v prodeji jsou byty na Praze 5

30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

Více aktualit

Developerský projekt Kaskády Barrandov

Vyprodáno
Hugo Haase, Barrandov, Praha 5

Detaily

O projektu

Etapa VI a VII: Dva bytové domy v etapě VI (66 jednotek) a VII (85 jednotek) celkem 151 nových bytů. Předpokládaný termín dokončení je léto 2020.

Etapa IV a V: Projekt Kaskády Barrandov je nyní zcela vyprodán. Připravujeme nové etapy. Etapy projektu IV a V plynule navazuje na předchozí realizované etapy novostaveb. Nově navrhovaná výstavba vytvoří tzv. "hnízda" domů, která budou pro pěší volně prostupná, ale současně vytvoří polosoukromé prostory s dětskými hřišti, vodními prvky a relaxačními plochami. Součástí je vybudování parku s množstvím zeleně, která bude místním obyvatelům v budoucnu skýtat příjemné místo pro odpočinek. Bezprostřední blízkost přírodního parku Prokopské údolí, MHD v pěší vzdálenosti (bus a tramvaj 3 min.), šíře občanského vybavení (škola, lékař, supermarket) i výborné dopravní napojení na D1 a D5, činí toto místo velmi atraktivním pro všechny věkové skupiny.

Skladba nových bytů v nově nabízené etapě, Kaskády Barrandov IV, je zajímavá jak pro tzv. singles, tak pro početnější rodiny s dětmi. Aktuální etapa zahrnuje jeden bytový dům s celkovým počtem 63 bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk a velikostech od 47 m2 do 100 m2. Nepropásněte atraktivní nabídku těchto nových realit.
Etapa Kaskády Barrandov V nově nabízí 66 nových bytů o dispozicích 2(1)+kk (od 47 m2) až po prostornější 4+kk (do 100 m2).

V letech 2001 – 2005 postavil FINEP na Barrandově na 1000 nových bytů v projektech Panorama Barrandov a Kaskády Barrandov II a III. Realizace těchto novostaveb vyvolala mnoho pozitivních ohlasů, a to i důvodu propojení bytové výstavby s komerčními plochami, ve kterých se v současnosti nachází restaurace, nejrůznější obchody a služby.

Lokalita: Pražský Barrandov se pyšní vyjímečnou polohou, jelikož bezprostředně navazuje na unikátní přírodní park Prokopské údolí. Místo je protkáno cyklostezkami, lesními cestami a velkými plochami zeleně, které jsou již dlouhá léta oblíbeným výletním místem pražanů. Zdejší lokalita nabízí bohatou občanskou vybavenost, v docházkové vzdálenosti se nachází nejen několik obchodů a restaurací, ale také moderní poliklinika. Děti jistě ocení také krásný, celoročně otevřený aquapark plný relaxačních zón a atrakcí. Dopravní dostupnost s centrem zajištuje několik tramvajových linek, které v pravidelných intervalech jezdí na Smíchovské nádraží (13 min) i na Václavské náměstí (24 min).

Barrandov je mladou čtvrtí, jejíž historie se začala psát až ve 20. letech 20. století. Za vznik této části Prahy vděčíme Ing. Václavu Havlovi (otci bývalého prezidenta Václava Havla), který se při návštěvě kalifornské Berkleyovy univerzity ocitl v nádherné čtvrti kalifornských boháčů, a tam jej „napadl“ Barrandov.
Nejdříve skoupil pozemky, které měly celkem rozlohu 55 ha. Dále původní název oblasti Habrová, který se Havlovi nezdál dostatečně exkluzivní, pozměnil na Barrandov podle francouzského vědce Joachima Barranda. V roce 1927 byl schválen projekt a zahájena výstavba. Téhož roku zahájila činnost v té době nejmodernější restaurace v Československu, Terasy.
Výstavba na jednotlivých parcelách na Barrandově byla ponechána vkusu majitelů, přesto si však Ing. Havel nechával právo k nahlédnutí a konzultaci finálních plánů s architektem Maxem Urbanem, hlavním projektantem.

Roku 1930 byl nepřímo dán Pražským magistrátem podnět ke stavbě filmových ateliérů na Barrandově. Společnost AB skoupila cca 50 hektarů půdy nad zahradním městem a do konce roku 1931 byly už v Barrandovských ateliérech nafilmovány první záběry. V roce 1939 byly Barrandovské ateliéry zabaveny Němci a byly zde natáčeny propagandistické filmy.
V 80. letech bylo v blízkosti filmových ateliérů postaveno nové sídliště. Sídliště bylo postaveno podle projektu G. Čelechovského západně od původní zástavby Barrandova. Realizace stavby proběhla v letech 1981-1986. Sídliště je od původního Barrandova odděleno čtyřproudou komunikací K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most.
Od 90. let bylo v lokalitě postaveno několik dalších bytových domů, vybudován parkovací dům a krytý i venkovní bazén. Od roku 2003 vede na Barrandov tramvajová trať z Hlubočep.

Lokalita

Hugo Haase, Barrandov, Praha 5

Co si o projektu “Kaskády Barrandov” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty