Developerský projekt Koh-i-Noor

V přípravě
Vršovická, Vršovice, Praha 10

Detaily

  • Stav:
  • Developer:
  • Městská část / kraj:
    Praha 10
  • Lokalita:
    Vršovice

O projektu

Areál bývalé továrny na kovové zboží Koh-i-Noor v prémiové lokalitě v Praze-Vršovicích je ve vlastnictví developerské společnosti PSN. Na brownfieldu o rozloze 2 hektary plánuje developer vybudovat rezidenční zónu se službami pro veřejnost, restauracemi a kavárnami. Projektem se zabývá renomované studio Jakub Cigler Architekti. Plánuje se zachování historických prvků původních továrních budov.

Tovární areál byl několikrát přestavován. Nejstarším objektem je budova Aloise Richtera, která je bohužel značně poškozená.

Novoklasicistní budova z broku 1917 navržená architektem Ladislavem Skřivánkem se zachovala v původní podobě.

Nejrozlehlejší budova celého komplexu ve stylu vídeňské secese pochází z roku 1920 a navrhl ji inženýr Jindřich Pollert, který se podílel i na realizaci dalších hal.

Areál bude kompletně přestavěn, aby mohl sloužit současným potřebám obyvatel, přitom bude ale respektovat svoji historii. Jedna ze zdí komplexu bude sloužit jako legální plocha pro graffiti.

Lokalita

Bývalý areál továrny Koh-i Noor navazuje z jedné strany na Čechovo náměstí, z druhé strany sousedí s panelovým sídlištěm Vlasta. V lokalitě je k dispozici kompletní infrastruktura. 

Lokalita

Vršovická, Vršovice, Praha 10

Co si o projektu “Koh-i-Noor” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty