Letiště Letňany

Aktualizováno: 26 června, 2020
Letiště Letňany
Adresa Hůlkova, Letňany, Praha 9
K nastěhování od v přípravě
Developer PPF Real Estate Holding


O projektu:

Na místě letiště v Letňanech by mohla v budoucnu vzniknout nová čtvrť. Provoz sportovního letiště v zastavěném území Prahy 9 není ideální, a tak bude jeho provoz ukončen. Nahradit by ho měla polyfunkční zástavba s byty až pro 16 000 lidí, komerční funkcí, službami, občanskou vybaveností a veřejnými prostory včetně nového parku. Ten by měl navázat na Lesopark Letňany a nabídnout množství sportovišť a novou cyklostezku.

Zástavba by měla navazovat na strukturu komunikací v okolí, usnadnit přístup ke konečné stanici metra C Letňany a zprůchodnit území, které dosud bylo uzavřeným areálem. Projekt počítá s využitím moderních „chytrých“ technologií například pro hospodaření s dešťovou vodou či využití solární energie.

Developer, skupina PPF, spolupracuje s ateliérem QARTA ARCHITEKTURA, který zpracovává na území urbanistickou studii včetně dopravního řešení lokality. Měla by vzniknout nová komunikace mezi ulicemi Beladova a Toužimská, která by odklonila dopravu z Letňan a Kbel. Oblast by měla být napojena také na síť pražské MHD, což by mělo zlepšit i dostupnost metra právě ze sousední čtvrti Kbely.

Časový horizont:

Pozemky nyní spadají pod ochranu označení „národní přírodní památka“, pro výstavbu je nutná změna územního plánu. Pokud spolupráce developera s vedením městské části bude postupovat směrem k odsouhlasení výstavby, výstavba by mohla být zahájena v horizontu 10 až 15 let.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 3,50 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky