30.09.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

28.09.2023

Nuselský pivovar: v prodeji jsou nyní lofty v historické části projektu

26.09.2023

Rezidence Chodovec: byl spuštěn prodej bytů na Praze 4

24.09.2023

Nad Zlatou řekou: v prodeji jsou stavební pozemky v okrese Benešov

20.09.2023

Výhledy Řeporyje: byl spuštěn prodej bytů na Praze 5

Více aktualit

Developerský projekt Letiště Letňany

Vyprodáno
Hůlkova, Letňany, Praha 9

Detaily

 • ID:
  20786
 • Stav:
 • Developer:
  PPF Real Estate Holding
 • Městská část / kraj:
  Praha 9
 • Lokalita:
  Letňany
 • Byty k nastěhování od:
  v přípravě

O projektu

O projektu: Na místě letiště v Letňanech by mohla v budoucnu vzniknout nová čtvrť. Provoz sportovního letiště v zastavěném území Prahy 9 není ideální, a tak bude jeho provoz ukončen. Nahradit by ho měla polyfunkční zástavba s byty až pro 16 000 lidí, komerční funkcí, službami, občanskou vybaveností a veřejnými prostory včetně nového parku. Ten by měl navázat na Lesopark Letňany a nabídnout množství sportovišť a novou cyklostezku.

Zástavba by měla navazovat na strukturu komunikací v okolí, usnadnit přístup ke konečné stanici metra C Letňany a zprůchodnit území, které dosud bylo uzavřeným areálem. Projekt počítá s využitím moderních „chytrých“ technologií například pro hospodaření s dešťovou vodou či využití solární energie.

Developer, skupina PPF, spolupracuje s ateliérem QARTA ARCHITEKTURA, který zpracovává na území urbanistickou studii včetně dopravního řešení lokality. Měla by vzniknout nová komunikace mezi ulicemi Beladova a Toužimská, která by odklonila dopravu z Letňan a Kbel. Oblast by měla být napojena také na síť pražské MHD, což by mělo zlepšit i dostupnost metra právě ze sousední čtvrti Kbely.

Časový horizont: Pozemky nyní spadají pod ochranu označení „národní přírodní památka“, pro výstavbu je nutná změna územního plánu. Pokud spolupráce developera s vedením městské části bude postupovat směrem k odsouhlasení výstavby, výstavba by mohla být zahájena v horizontu 10 až 15 let.

Co si o projektu “Letiště Letňany” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty