Letiště Letňany

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Letiště Letňany
Adresa Hůlkova, Letňany, Praha 9
K nastěhování od v přípravě
PPF Real Estate Holding

O projektu:

Na místě letiště v Letňanech by mohla v budoucnu vzniknout nová čtvrť. Provoz sportovního letiště v zastavěném území Prahy 9 není ideální, a tak bude jeho provoz ukončen. Nahradit by ho měla polyfunkční zástavba s byty až pro 16 000 lidí, komerční funkcí, službami, občanskou vybaveností a veřejnými prostory včetně nového parku. Ten by měl navázat na Lesopark Letňany a nabídnout množství sportovišť a novou cyklostezku.

Zástavba by měla navazovat na strukturu komunikací v okolí, usnadnit přístup ke konečné stanici metra C Letňany a zprůchodnit území, které dosud bylo uzavřeným areálem. Projekt počítá s využitím moderních „chytrých“ technologií například pro hospodaření s dešťovou vodou či využití solární energie.

Developer, skupina PPF, spolupracuje s ateliérem QARTA ARCHITEKTURA, který zpracovává na území urbanistickou studii včetně dopravního řešení lokality. Měla by vzniknout nová komunikace mezi ulicemi Beladova a Toužimská, která by odklonila dopravu z Letňan a Kbel. Oblast by měla být napojena také na síť pražské MHD, což by mělo zlepšit i dostupnost metra právě ze sousední čtvrti Kbely.

Časový horizont:

Pozemky nyní spadají pod ochranu označení „národní přírodní památka“, pro výstavbu je nutná změna územního plánu. Pokud spolupráce developera s vedením městské části bude postupovat směrem k odsouhlasení výstavby, výstavba by mohla být zahájena v horizontu 10 až 15 let.

Podobné nabídky
1426x
Novostavba Harfa Yard prodej bytů Praha 9 - Libeň

Harfa Yard

Kovářská, Libeň, Praha 9

2Q/2022

O projektu: V roce 2020 začne v pražské čtvrti Libeň výstavba bytového komplexu Harfa Yard, umístěného do bezprostřední blízkosti O2 areny, nabízející 28 bytů. Termín dokončení výstavby byl stanoven na 2. čtvrtletí roku 2022. Na vzhledu projektu se podílel světově známý český výtvarník a architekt Bořek Šípek, známý pro své skleněné objekty....

1652x
Novostavba Domy Na Pramenech prodej bytů Praha 9 - Čakovice

Domy Na Pramenech

Kostelecká, Čakovice, Praha 9

2021

O projektu: Jednotná zástavba 77 elegantních domů a dvojdomů vyroste na pomezí Čakovic, Letňan a Ďáblic a uspokojí každého, kdo hledá funkční a nadčasové bydlení. Cílem investora BPD Development bylo vytvořit bezpečné místo s dostatkem soukromí a bezstarostnou sousedskou atmosférou. Architektonický návrh vzešel z per architektů z ateliéru ADR –...