02.02.2023

Řadové rodinné domy Písnice: v prodeji jsou rodinné domy na Praze 4

31.01.2023

Rezidence Otvovice: byl spuštěn předprodej bytů 20 min za Prahou

27.01.2023

SO-HO Rezidence: v prodeji jsou byty v pražských Holešovicích

22.01.2023

Rudná u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy 25 minut od Prahy

20.01.2023

Pitkovický mlýn: v prodeji jsou byty na Praze 10

Více aktualit

Developerský projekt Little Monastery

Vyprodáno
U Pernikářky, Strahov, Praha 5

Detaily

 • ID:
  10153
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 5
 • Lokalita:
  Strahov
 • Byty k nastěhování od:
  vyprodáno
 • Plocha bytů (od - do):
  11 - 188 m2
 • Počet bytů celkem:
  33
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 4+kk
 • Cena bytů (od - do):
  vyprodáno

O projektu

O projektu: Bytový areál nazvaný Little Monastery se nachází v klidné a tiché části Prahy 5 na Strahově, v ulici U Pernikářky. Novostavba nabízí velmi příjemné, moderní a pohodlné bydlení, protkané historií. Developerský projekt představuje uzavřený komplex čtyř třípatrových budov s vnitřním atriem. Samotné budovy usedlosti vznikly patrně již v 17. století na místě dřívější vinice. V roce 2001 byla realizována celková rekonstrukce novostavby tehdejším majitelem, Klášterem sester karmelitek svaté Terezie. V současné době byly rekonstruovány veškeré stavební prvky, včetně instalací a byla provedena dostavba podkroví, kde najdou pohodlné a moderní bydlení budoucí majitelé nových bytů. Do uliční fasády byly ale zásahy minimální, charakter areálu tak zůstal zcela zachovaný. Novostavba je napojena na veškeré inženýrské sítě a je střežena kamerovým systémem. Developreský projekt tímto stavebním počinem dodal na trh nové byty, které jsou dispozičně řešeny jako 1+kk – 4+kk. K bytům náleží komory, sklepy a terasy. V nabídce nechybí ani nebytové prostory, sklad či ateliéry. Pro budoucí rezidenty je jistě také výbornou zprávou, že celý areál je zabezpečen kamerovým systémem. Bytový areál Little Monastery byl již dokončen a předán k nastěhování, jak oznámil developer - Pražská správa nemovitostí spol. s r.o.

Byty: Rezidence Little Monastery nabízí moderní bydlení v historických, třípodlažních budovách. Kouzlo místa zaručují zachovalé klenuté cihelné stropy v přízemí východního traktu. Kolem roku 1800 došlo k zásadní přestavbě a nynější vzhled je odrazem pozdně barokních úprav z počátku 19. století, které developer zachoval. V nabídce jsou tak zrekonstruované byty o dispozicích 1+kk – 4+kk, kdy jsou některé opravdu malé (10,6 m2), ale i hodně prostorné (169,7 m2). Ceny se pohybují od 1.200.000 Kč až po 9.500.000 Kč. Ceny jsou včetně DPH a jsou v nich zahrnuty veškeré náležitosti, jako jsou sklepy, komory, či terasy. K dispozici je recepce a fitness a to přímo v domě. Konstrukčně se jedná o masivní cihelné objekty, se suterénem zastropeným klenbami, masivní nosnou střední zdí a rovnými trámovými stropy. Střechy jsou sedlové, s hřebeny rovnoběžnými s osou staveb. Střešní krytina je nová pálená, v jedné části areálu je zachován šindel.

Lokalita: Katastrální území Strahov na Praze 5, kde se na ulici U Pernikářky nachází bytový areál Little Monastery, je klidná a příjemná, hojně vyhledávaná lokalita. Výborná lokace, dopravní dostupnost, občanská vybavenost, dostatek zeleně a komfort, nezbytný pro opravdu výjimečné bydlení bez kompromisů, ideální pro ty, kdo hledají klidné místo s dosahem všech možných a lehce dostupných služeb velkoměsta. V nabídce je tak snadná dostupnost do centra a jiných částí Prahy a to jak autem, tak i MHD - zastávka je vzdálena pouhých 10 minut chůze. Lokalita také vyniká krásným okolím s klidným charakterem a dostačující občanskou vybaveností. V těsné blízkosti rezidence se nachází zahrada Klamovka, Strahovský stadion a v docházkové vzdálenosti jsou i Petřínské sady, určené pro relaxaci nebo aktivní odpočinek. Rezidence navíc sousedí s volně přístupným parkem kolem novorenesančního objektu Dolní Palata - ústavu pro nevidomé. Samozřejmostí jsou v okolí základní školy, mateřské školky, obchody, pošta a sportovní zařízení. Pro milovníky kultury nechybí ani divadlo Orfeus a centrum pro současné umění FUTURA.

Lokalita

U Pernikářky, Strahov, Praha 5

Co si o projektu “Little Monastery” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty