Developerský projekt Loreta Homes

Vyprodáno
Lipová, Pyšely, Středočeský kraj

Detaily

 • ID:
  11081
 • Stav:
 • Developer:
  SLÁDEK GROUP, a.s.
 • Městská část / kraj:
  Středočeský kraj
 • Lokalita:
  Pyšely
 • Byty k nastěhování od:
  2016 (vyprodáno)
 • Plocha bytů (od - do):
  112 - 157 m2
 • Počet bytů celkem:
  64
 • Velikost jednotek:
  4+kk - 5+kk
 • Cena bytů (od - do):
  5.874.000 Kč - 12.990.000 Kč

O projektu

O projektu: V pěkné krajině Posázaví v městečku Pyšely roste ve Středočeském kraji v okrese Benešov developerský projekt Loreta Homes. Na nízkém svahu s výhledem do přírody se v ulici Lipová staví čtyři typy domů SYDNEY, BENJAMIN, MIAMI a TOSCA. Rezidenční areál bezprostředně souvisí s golfovým hřištěm. Pozemky jsou orientované na jihovýchod až jihozápad. Všechny nové domy byly vyprojektovány ve spolupráci s ateliérem Free Architects. Rezidenční areál získal ocenění Realitní projekt roku 2014. Buduje se celkem 64 rodinných domů. Datum dokončení staveb bude upřesněno. Domy mají energetický štítek G. Loreta Homes je společným projektem společnosti VELIPS a.s., která vlastní pozemky a zainventovala kompletní infrastrukturu v místě, a společnosti Sládek Group a.s. se sídlem v Benešově v ulici Jana Nohy. Developerem a prodejcem novostaveb je společnost Sládek Group a.s.

Domy: Loreta Homes je developerským projektem, v němž se zájemcům nabízejí hned čtyři typy domů, a sice SYDNEY, BENJAMIN, MIAMI a TOSCA. Prostorovou dispozicí jde o domy 4+kk nebo 5+kk. Podlahová plocha se pohybuje v rozpětí od 130 do 196 m2. Pozemky jsou velké od 603 do 1923 m2. V cenové oblasti jsou v nabídce buď jako hrubé stavby v relacích od 3,9 milionu Kč do 5,3 milionu Kč včetně DPH, nebo s pozemkem ihned k nastěhování od 7,6 milionu Kč do 13,8 milionu Kč včetně DPH. Ceny jsou ale pouze orientační, vždy je třeba si aktuální ceny ověřit u developera.

Pokud jde o standardy, které musí všechny čtyři typy domů Loreta Homes před předáním splňovat, popíšeme standardy domu SYDNEY, protože ostatní jsou velmi podobné.
Základy tvoří betonové a železobetonové pásy a betonové a železobetonové patky. Nosné stěny se zdí z bloků cihel nebo pórobetonových tvárnic, případně ze statistických důvodů se používají železobetonové a ocelové sloupy. Vnitřní příčky se skládají z příčkových tvarovek, prostor galerie tvoří sádrokartonové příčky.

Schodiště se buduje dřevěné, mlynářské vedoucí na vestavnou galerii. Tato galerie staví z ocelových nosníků a OSB desek. Zavěšuje se na ocelová táhla, její spodní část tvoří sádrokartonový podhled. Nosnost galerie činí 75 kg/m2. Střechu tvoří příhradové nosníky, které jsou v interiéru částečně vidět. Provedení střechy je dvouplášťové, provětrávané. Za střešní krytinu se užívá asfaltový šindel šedo-černé barvy. V konstrukci střechy nechybí střešní okna. Podbití přesahů se zhotovuje z desek Rigidur. Klempířské prvky se zhotovují z poplastovaného plechu šedé barvy. Zábradlí vestavné galerie tvoří částečně příhradové nosníky střechy a částečně je ocelové s výplní z ocelových lanek. Nátěr je antracitový. Na zábradlí je upevněno dřevěné madlo.

Domovní dveře a dveře z garáže do šatny, tedy exteriérové, jsou plastové, plné šedé barvy a shodují se s barvou oken. Vnitřní dveře z obývacího pokoje+kk do wellness a WC a z obývacího pokoje+kk do předsíně jsou interiérové, prosklené vybavené satinovaným sklem. Do obývacího pokoje+kk a do wellness otočné bezprahové, v designu bělený dub s bílou laminátovou obložkovou zárubní. Další interiérové dveře jsou CPL laminované, interiérové, plné, otevírací, bezprahové v designu bělený dub. Okna jsou plastová, dodávají se v šedé barvě. Garážová vrata se instalují sekční s prosvětlením a elektropohonem v šedé barvě.

Podlahy se pokládají v předsíni, šatně, WC, wellnes s WC, sauně a TZB a koupelně s WC z keramické dlažby. Nabízí se keramická dlažba a obklady Villeroy & Bosch, případně Marazzi Treverk Home. Jsou zde také keramické obklad. Součástí koupelen a toalet jsou sanitární doplňky značky Grohe. Koupelny a WC obsahují závěsná WC, umývátko se stojánkovou baterií, bezvaničkový sprchový kout z dlažby se zástěnou, nástěnnou baterii a ruční sprchový set, samostatně stojící vanu s podmítkovou baterií se sprchovým setem a napouštěním přepadem, vanu a nástěnnou baterií se sprchovým setem a dvě umývadla se stojánkovou baterií. Povrchy podlah tvoří betonová mazanina s šedým epoxidovým nátěrem v garáži. V obývacím pokoji+kk, ložnici, druhé šatně, dětských pokojích, pokojích pro hosty a hale se položí laminátová podlaha.

Vnitřní stěny tvoří štuková omítka společně s bílým interiérovým nátěrem. Vnější stěny domu jsou opatřeny kontaktním zateplovacím systémem, který zakrývá z části probarvená omítka (R2214 podle vzorníku Cemix v béžové barvě. Obklady se zhotovují z cihelných pásků Brickland odstín Goya. Sokl kryje strukturovaná šedo-bílá omítka s barevnou kamennou drtí.

Ve všech místnostech domu se nachází sádrokartonový obklad, v obývacím pokoji částečně. V rámci provedení standardů je zahrnuta také příprava pro kuchyňskou linku, a to pokud jde o napojovací body na vodovod, kanalizaci, elektroinstalaci a odvětrání pro digestoř. Přitom samotnou linku už si dodává a montuje klient individuálně. Prádelna+TZB má zhotovenu přípravu pro pračku v podobě sifonu a pračkového ventilu, dále sušičky a nástěnné baterie. Pro saunu se také zhotovuje pouze příprava, technologie není součástí dodávky.
Vytápění jednotlivých domů je zajištěno kondenzačním kotlem s TUV zásobníkem. Odvod spalin probíhá sdruženým komínem. Topení je zde podlahové vícepruhové. V obývacím pokoji před francouzským oknem se nachází konvektor. Ve wellness+WC a koupelně+WC se umisťují topné žebříky. Šatna a prádelna+TZB nejsou vytápěny.

Provedena je rovněž kompletní silnoproudá elektroinstalace zahrnující bílé zásuvky a vypínače. V rámci dodávky se montují venkovní svítidla, vnitřní svítidla si zajišťuje majitel samostatně. Slaboproudá elektroinstalace znamená telefonní a počítačové zásuvky. Základní rozvody znamenají trubkování a kabeláž od rozvaděče k zásuvce telefonu do obývacího pokoje, kde bude umístěna televize.

Všechny nově postavené rodinné domy Loreta Homes jsou připojeny na plynovod, přívod pitné vody, elektřinu a obecní kanalizaci. Vnější okolí zahrnuje estetické úpravy zahrady. Nezapomíná se také na zámkovou dlažbu. Splašková kanalizace je napojena do městské sítě, dešťová svedena do vsakovacího objektu na pozemku. Rozvody vody se vedou od vodoměrné šachty k jednotlivým zařizovacím prvkům. Plynovod je zaveden ke kondenzačnímu kotli pro jeho zásobování. Wellness+WC, sauna, koupelna+WC a kuchyň se odvětrávají uměle ventilátorem. Garáž se odvětrává větracími průduchy.

Venkovní komunikaci tvoří přírodní betonová zámková dlažba a betonové zahradní obrubníky. Oplocení tvoří ocelové poplastované pletivo umístěné na ocelových sloupcích o výšce 1,2 metru. Směrem k silnici tvoří oplocení sloupky vstupní branky a vjezdové brány o výšce 1,5 metru. Vstupní branka a vjezdová brána mají ocelový pozinkovaný rám s nátěrem a dřevěnou výplň. Brána se otevírá elektropohonem s dálkovým ovládáním a může být buď dvoudílná, jednodílná posuvná nebo otočně otevírací. Část oplocení tvoří i živý plot z habru obecného kombinovaný s poplastovaným pletivem. Na zahradě je zemina upravená rotavátorem. Palubová terasa je z přírodního dřeva doplněná kamennou dlažbou. Kolem objektu je pruh kačírku (přírodní kamenivo) pro jeho oddělení od země.

Lokalita: Na malebnost Posázaví vsadil developerský projekt Loreta Homes, který vzniká v městečku Pyšely v Lipové ulici. Novostavby se nachází asi 15 km od Prahy ve Středočeském kraji v okrese Benešov. Cesta do centra Prahy je přibližně 30 km. Spojení krátké dojezdové vzdálenosti do Prahy a krásné přírody je výhodou této lokality, kde jsou nové domy umístěny. Pyšely se staly nejupravenější obcí v celém regionu. Občanská vybavenost se proto nachází přímo v místě.

V Pyšelích můžete z kulturních památek obdivovat místní zámek, jehož historie sahá až do roku 1587, kdy byl přestavěn z malé tvrze na větší sídlo. V současnosti je upravený a slouží jako domov pro seniory. Kolem něj se nachází rozsáhlý pěkný park. Uvnitř narazíte na barokní portál. Další starobylou dominantu místa tvoří románský kostel Povýšení sv. kříže, o kterém se prameny zmiňují už ve 12. století. Postupně byl několikrát upravován. Stojí v jižní části pyšelského náměstí T. G. Masaryka. Nedaleko něj narazíte na faru z roku 1763. Za pozornost milovníků historie stojí i zdejší Loretánská kaple z roku 1699. V současnosti je od roku 1999 plně rekonstruovaná a nabízí pěkný výhled po okolí.

Milovníci sportu si zde přijdou na své, zejména pokud si oblíbili golf. Nachází se zde Loreta Golf Club Pyšely s nabídkou osmnáctijamkového hřiště. Docházková vzdálenost je 2 minuty. Další sportovní vyžití nabízí zdejší Sokol v Pražské ulici v dosahu 5 minutové pěší cesty. Pyšely a okolí jsou doslova rájem pro turisty, ale také cyklisty. Ti se mohou vydat místní cyklostezkou označenou číslem 0028 ve směru na Dobřejovice, nebo podle chuti zvolit i druhou cyklostezku označenou číslem 0030 mířící do Senohrab. Turisté mohou využít dvou turistických cest, a sice modré a žluté, které nabídnou procházku do Velkých Popovic nebo k vrchu Obora. Na červenou dálkovou trasu se můžete napojit u vlakové zastávky Pyšely.
Základní obchody jsou přímo v Pyšelích s docházkovou vzdáleností do 5-10 minut. Na nejbližší supermarket narazíte v Čerčanech. Jedná se o Tesco nacházející se v Nádražní ulici vzdálené z Pyšel 10 minut cesty autem.

V Pyšelích v ulici Na Prádle se nachází Mateřská škola dosažitelná po 4 minutové cestě autem nebo 8-9 minutové pěší procházce. Na základní školu narazíte přímo na náměstí T.G. Masaryka po 4-5 minutové cestě po svých. Do restaurace Sokolovna v Pražské ulici dojdete pěšky za 4-5 minut. Penzion a restaurace Pyšelka se nachází v 31 minutové docházkové nebo 4 minutové dojezdové vzdálenosti.

Praktický lékař ordinuje přímo v Pyšelích v ulici Pod Loretou. Autem k němu dorazíte za 2 minuty, pěšky za 7 minut. Na lékárnu narazíte v Čerčanech v Sukově ulici vzdálené 6 minut autem. Pobočka České pošty sídlí přímo v Pyšelích na náměstí Tomáše Garrigua Masaryka. Pěšky cestu zvládnete za pouhých 5 minut. Bankomat České spořitelny se nachází přímo v Nádražní ulici v Čerčanech 7 minut autem z Lipové ulice.

Dojezdová vzdálenost do centra Prahy je po dálnici D1 přibližně 20 minut. Kdo nechce využít vlastní vůz, nabízí se mu místní autobusová doprava, s kterou se do Prahy dostane zhruba za 35 minut. Další možností je železniční doprava. Vlaková stanice Pyšely je vzdálená asi 2 km od městečka. Cesta vozem tam potrvá přibližně 4 minuty, pěší procházka asi 25 minut. Pyšely leží na železniční trase do Čerčan, takže pravidelná doprava je zajištěna. Vlak končí na pražské Hlavním nádraží, cesta trvá 54 minut.

Lokalita

Lipová, Pyšely, Středočeský kraj

Co si o projektu “Loreta Homes” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty