05.12.2022

Byty Verde Slaný: byl zahájen prodej projektu

28.11.2022

Apartmány Lesní stráně: byl spuštěn prodej projektu v Jeseníkách

24.11.2022

Vila Chittussi: v prodeji jsou byty v rezidenci na Praze 6

22.11.2022

Viladům Libuše: byl zahájen prodej bytů na Praze 9

19.11.2022

Byty Nad Krocínkou: byl zahájen prodej bytů

Více aktualit

Developerský projekt Maison Ořechovka

Doporučené V prodeji
Cukrovarnická/Na dračkách, Střešovice, Praha 6

Detaily

O projektu

O projektu: Na developerském projektu Maison Ořechovka, jenž se rodí na Praze 6 ve čtvrti Ořechovka, se podílí společně developerské skupiny bpd development a Penta Real Estate. Vznikne zde celkem osm viladomů. Za projektem stojí tým známého pražského ateliéru QARTA architektura, který vede Jiří Řezák a David Wittasska. V každém z osmi viladomů bude vybudováno celkem 16 nových bytů, a to od 1+kk až po střešní penthousy s dispozicí 6+kk. Penthousy přitom nabídnou výhled na Střešovice, Ořechovku a vlastně celou lokalitu Prahy 6.

Projekt je rozdělen do dvou etap, každá zahrnuje čtyři viladomy. V rámci standardů budou samozřejmostí velkoformátová hliníková okna, velkoformátové obklady a dlažby, dřevěné podlahy, předokenní elektrické žaluzie, příprava pro klimatizaci u bytů a klimatizace u Penthousů. Dvě podzemní podlaží zároveň nabídnou garážové stání pro každý z bytů a také i prostorné sklepní kóje. Vzhledem k bezpečnosti bude velice důležité, že areálu nebude chybět vlastní oplocení a správa.

Výstavba prvních čtyř viladomů etapy A (která je již vyprodaná) byla dokončena na konci roku 2020. Viladomy z etapy B pak byly dokončeny koncem roku 2021 a k nastěhování jsou k dispozici od 2Q 2022.

Lokalita: Prestižní adresu představuje pražská čtvrť Ořechovka, která se nalézá na Praze 6, v jejím srdci roste mezi ulicemi Cukrovarnická a Na Dračkách nový developerský projekt MAISON Ořechovka. Pro tuto část Prahy jsou charakteristické především funkcionalistické a rondokubistické vily, tedy typická prvorepubliková výstavba s její honosností. Ve vašem sousedství se bude nacházet například Slavná Mullerova vila, jejímž autorem je Adolf Loos. Dále ve zdejší čtvrti bydleli osobnosti formátu malíře Emila Filly, sochaře Václava Špály, nebo z nedávných současníků bývalý prezident Václav Havel. Čtvrť proto nabízí jedinečné genius loci, vyniká navíc spoustou zeleně přímo kolem domů i v širším okolí. Ořechovka nezapře inspiraci britskými zahradními městy s množstvím vzrostlých stromů, parků a dětských hřišť. Přitom se zároveň vyznačuje výborným dopravním spojením. V blízkosti je tramvajová zastávka i metro. Bonusem je blízkost Pražského hradu s možností celé řady vycházek a návštěv kulturních akcí.

Sport, relax, příroda: Milovníky zimních sportů včetně bruslení a hokeje dozajista nadchne, že 1,5 km od obytného komplexu máte Zimní stadion Hvězda. Kdo rád plave, může naopak využít služeb 1,5 km vzdáleného bazénu Cordeus – centra trvalého zdraví. V blízkém i širším okolí je řada parků a přírodních zajímavostí včetně 558 m vzdálené Přírodní památky střešovické skály či 2,5 km vzdáleného parku na Sídlišti Červený vrch. 2,9 km od komplexu se rozkládá Břevnovská klášterní zahrada, 4,7 km Plochodrážní stadion Na Markétě.

Nákupy a služby: Ve vzdálenosti 1,9 km najdete PONT market. Supermarket Billa má otevřeno 3,4 km od obytného komplexu.
Vzdělávání: 1,4 km je vzdálená MŠ Nechanského. Pouhých 1,2 km se nalézá ZŠ a Gymnázium Na dlouhém lánu.

Kultura: 4,5 km je od rezidenčního komplexu vzdálený Břevnovský klášter, tato památka připomínající českého světce Vojtěch. Pouhých 2,6 km jsou vzdáleny zahrady Pražského hradu, kam se můžete vydat na vycházku a na výstavy a expozice do hradního areálu. Kino Dlabačov promítá ve vzdálenosti 2,7 km.
Zdravotnictví Do péče vás jistě převezmou praktičtí lékaři z Unicare Medical Center. vzdáleného jenom 1,5 km.

Doprava: Pouhých 448 m je dlouhá cesta ke stanici tramvaje Baterie. Metro stanice Bořislavka na trase A se nalézá pouze 1,5 km od nově se rodícího obytného souboru. Po 524 metrech jste na výjezdu v ulici Na Petřinách, odkud se můžete vydat buď do centra Prahy, nebo naopak na druhý konec. Na Městský okruh je to pouhých 3,8 km.

Lokalita

Cukrovarnická/Na dračkách, Střešovice, Praha 6

Co si o projektu “Maison Ořechovka” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty