30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

22.05.2023

Na Doubkové 2: v prodeji jsou byty na pražském Smíchově

Více aktualit

Developerský projekt Malý háj V

Vyprodáno
Kryšpínova, Dolní Měcholupy, Praha 10

Detaily

 • ID:
  4675
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 10
 • Lokalita:
  Dolní Měcholupy
 • Byty k nastěhování od:
  vyprodáno
 • Plocha bytů (od - do):
  27 - 119 m2
 • Počet bytů celkem:
  140
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 4+kk
 • Cena bytů (od - do):
  5.223.509 Kč - 6.053.168 Kč

O projektu

O projektu: Na hranici pražských Štěrbohol a Dolních Měcholup v Praze 10, správní obvod Praha 15 roste úplně nový developerský projekt Malý Háj V. Nachází se v Kryšpínově ulici. Novostavby tvoří dva několikapodlažní objekty označené písmy a číslicemi jako D1 a D2 s celkem 140 bytovými jednotkami. Cílem je vytvořit nové byty s originálním a netradičním řešením. Samozřejmostí je jak nápadité řešení interiérů bytů, tak i barevné odlišení exteriérů domů. Kromě toho mají domy prodlouženou tříletou záruku. Důraz je kladen nejenom na celkovou kvalitu bydlení, ale i na energetickou úspornost. Domy se vyznačují energetickými štítky třídy B. Datum dokončení a kolaudace bytů bude upřesněno. Jak už napovídá název projektu, jedná se o pátou etapu výstavby v Malém Háji. Developerem i prodejcem bytů je společnost FINEP, která sídlí v Lannově paláci v Havlíčkově ulici na Praze 1. Návrhy popsaných bytových komplexů vznikaly ve spojení s firmou Arch. Design projects a.s., která se podepsala pod architektonickou podobou domů. Tvoří ji dominující balkony, lodžie a terasy a také barevné odlišení.

Byty: Rezidenční rezort Malý Háj V. nabízí moderní současné byty o plošných dispozicích 1+kk až 4+kk. Plošná výměra jednotlivých bytů se pohybuje od 27 do 119 m2. Součástí novostaveb jsou také balkony, lodžie a terasy. Kromě toho je zde i kryté parkovací stání. Ceny také nezahrnují garážové stání, parkovací stání, sklep či komoru.

Lokalita: Zájemci o moderní bydlení si mohou vybrat nové byty v rezidenčním areálu Malý Háj V., který najdete na Praze 10 ve správním obvodě Praha 15 přímo na rozhraní Štěrbohol a Dolních Měcholup. Bytový komplex je situován je do Kryšpínovy ulice.

Co se týče kulturních památek, jde o původně malou obec, která postrádá významné památky, ovšem je zde klid. Za připomenutí ovšem stojí, že zde proběhla 6. května 1757 během sedmileté války bitva u Štěrbohol, v níž pruský král Fridrich II. Veliký porazil rakouská vojska. Za kulturou musíte do města. Jakkoli se to možná zdá na první pohled daleko, není tomu tak. Pokud vyjedete některým z autobusů, například 266 a následně dojedete ke konečné metra linky A, můžete se do centra Prahy, tedy na Václavské náměstí dostat za cca 30 minut. Tam narazíte na celou řadu kulturních příležitostí, například v podobě Divadla Radka Brzobohatého nebo Rokoko či kina Blaník, Jalta nebo Lucerna.

Příjemné je, že i zde najdete dostatek přírodních zelených ploch. Tvoří je například Přírodní park Hrušov, který je prakticky hned za domem. Dále je k relaxaci jako stvořený rybník Slatina, kam autem dojedete za 9 minut nebo po svých dorazíte za 24 minut. Chcete-li si udělat delší výlet, můžete vyrazit do přírodního parku Hostivař-Záběhlice, který se také nalézá nedaleko, zhruba 52 minut pěší cesty, nebo 16 minut autem či 40 minut autobusem číslo 181, či 37 minut autobusem číslo 101. Jinou příjemnou zónu pro relaxaci tvoří opět nepříliš vzdálený přírodní park Říčanka v Dubči. Autobusem číslo 111 se sem dopravíte za 31 minut, případně kombinací autobusů 111 a 296 za 28 minut. Dojezdová vzdálenost autem je 9 minut. Kdo chce výlet na půl dne, může se sem vydat i pěšky, což potrvá 52 minut.

Pokud jde o sportovní příležitosti, nadšence golfu určitě uspokojí areál Golf Hostivař. K němu to autem zvládnete za 9 minut, případně autobusem číslo 296 za 18 minut. Pěší procházka by trvala 47 minut, což už je přece jenom dlouhé. Dále vám svoje služby nabízí HAMR sport Štěrboholy v ulici U školy. Můžete se tam klidně projít pěšky, což vám potrvá zhruba 21 minut. Autem činí dojezdová vzdálenost 5 minut. Ovšem můžete zvolit i městskou hromadnou dopravu a v tom případě to stihnete autobusem číslo 296 za 15 minut, případně autobusy číslo 163 nebo 263 za 21 minut. V tomto areálu se nacházejí dva tenisové kurty nebo hřiště s umělou trávou. Můžete si zde zahrát tenis, fotbal nebo badminton. Sportovci mohou ve Štěrboholích využít také trasy pro inline bruslení mezi částmi města Dolními Počernicemi a Dolními Měcholupy, která vede také přes Štěrboholy.

Nejbližší mateřská, ale zároveň i základní škola sídlí přímo ve Štěrboholech, a to v ulici U školy. Autobusem číslo 296 k ní dojedete za 14 minut, pokud použijete některý z autobusů 163 nebo 263, pak vám to potrvá 20 minut. Chcete-li se projít pěšky, pak cest trvá 20 minut. Autem k této škole sjedete za pouhých 5 minut. Další z blízkých základních škol se nachází na Kutnohorské ulici v Dolních Měcholupech. Autem to k ní zvládnete za 3 minuty, dobrá je i městská doprava, ve které můžete využít autobusy číslo 266, 296, 364 nebo 366 a cesta potrvá 6 minut. Je ovšem možné jít i pěšky a stihnete ke škole dojít za 15 minut. Další základní škola v dostupné vzdálenosti se nalézá ve Švehlově ulici. Autem se k ní dopravíte za 13 minut, městskou dopravou v kombinaci tramvaje číslo 32 a autobusu číslo 101 to potrvá 29 minut.

Pokud jde o blízká zdravotnická zařízení, která zajistí zdravotní péči o obyvatele Štěrbohol, nejbližší větší zdravotnické zařízení se nalézá na Plaňanské ulici v Malešicích, jde o polikliniku Medifin. Dostanete se k ní autem za 10 minut, autobusem číslo 163 za 28 minut, či kombinací některého z autobusů číslo 266, 364 nebo 366 a tramvaje číslo 5 za 25-26 minut. Dále je velmi blízko také poliklinika se zázemím praktických lékařů Moje ambulance. Do ní zajedete autobusem číslo 101 za 24 minut, případně kombinací autobusů číslo 175 a 296 vám to potrvá 35 minut. Konečně nejrychlejší je samozřejmě cesta autem, což činí 12-13 minut.

Pokud byste pátrali po tom, kde nejsnadněji a nejrychleji sehnat nějaké léky, potom zvolte Hostivařskou lékárnu v Tenisové ulici. Dojezdová vzdálenost autem k ní činí 11 minut, městskou dopravou vám to autobusem buď s číslem 183, nebo s číslem 296 potrvá 25 minut. Pěší procházka by byla 40 minut, což je přece jenom dlouhé.
Samozřejmě vás určitě zajímá i místo, kde je možné se nejblíže občerstvit. Jde o restauraci Tukan, která má své sídlo v Ústřední ulici v nákupním parku Štěrboholy. V restauraci si také můžete zahrát bowling. Můžete se tam i projít pěšky, což zvládnete asi za 21 minut. Případně pojedete 11 minut autobusem číslo 296, nebo autobusy 163 či 263 za 18 minut. Pochopitelně nejkratší cesta je autem, ta se dá zvládnout za 4 minuty.

Pobočka České pošty pro Štěrboholy a okolí se nalézá ve štěrboholském nákupním centru. Jezdí vám sem autobus číslo 296, kterým přijedete za 8 minut, autem je cesta ještě o tři minuty kratší. Ovšem pěšky to potrvá 16 minut.
Na nejbližší bankomat České spořitelny narazíte v Nákupním centru Europark Štěrboholy, což činí 15 minut autobusem číslo 163 nebo 263 či 12 minut některým z autobusů těchto čísel: 266, 296, 364 nebo 366. Ovšem projít se sem můžete i pěšky, což potrvá zhruba 16-17 minut, či zvolit jízdu autem což trvá 5 minut. Ve stejné docházkové i dojezdové vzdálenosti mají v areálu štěrboholského nákupního centra svoje bankomaty i další banky, a sice ČSOB, Komerční banka, GE Money bank, Reiffeisenbank a Fio banka.
Nákupní možnosti v okolí zastupuje především nákupní centrum Europark Štěrboholy, je vzdálený pouhých 8 minut cesty autobusem číslo 296. Můžete se ovšem k němu i projít pěšky, což potrvá 17 minut. Autem dojedete za 5 minut.

Celkem 7 minut autem nebo 14 minut autobusem číslo 296 vám potrvá cesta do supermarketu Billa na Hornoměcholupské ulici. Stejnou dobu jako do Billy, tedy 7 minut autem, pojedete do Lidlu, který také sídlí v Hornoměcholupské ulici. Autobusem číslo 183 se tam dostanete za 24 minut.
Doprava je ze Štěrbohol výborná. 4-5 minut pěší cesty do domu se nachází autobusová zastávka Kutnohorská ležící na stejnojmenné ulici. Staví zde autobusy číslo 266, 296, 364 a 366, které míří do stanice Depo Hostivař (266, 364 a 366) a k Nádraží Horní Počernice (autobus číslo 296). Zastávka Ústřední, která je od Kryšpínovy vzdálená 12 minut pěšky, je stanicí, ze které také odjíždí autobusy číslo 163 na Želivského či Sídliště Rohožník a 263 k Depu Hostivař nebo na Bezděkovskou. 12 minut pěšky je to ke stanici Zentiva, odkud jezdí autobus číslo 101 také směrem na Depo Hostivař. Pokud půjdete 16 minut pěšky na stanici Radiovou, případně tam můžete i přestoupit z autobusu číslo 101, odjíždí odsud autobus 181 ve směru Černý Most nebo Opatov a autobus 183 ve směru Sídliště Čimice nebo Háje. Depo Hostivař je konečnou stanicí metra linky A, která směřuje do centra. Z konečné se pak dostanete do centra Prahy na Václavské náměstí za maximálně 20 minut. Pro silniční dopravu mají Štěrboholy ideální polohu. Najedete na Kutnohorskou, kde jste za jednu minutu a odtud pojedete buď směrem ven z Prahy na Kutnou Horu, nebo také na druhou stranu na Černokosteleckou, Průmyslovou a Štěrboholskou spojku, odkud se můžete libovolně podle potřeby dopravovat po Praze. Za 6 minut autem nebo 9 minut autobusem číslo 296 se také můžete dostat k nádraží Praha Horní Měcholupy. Příliš dlouhá procházka to není naštěstí ani pěšky, dá se to stihnout za 28 minut. Tato železniční zastávka se nalézá na trati číslo 221 z Prahy hlavního nádraží do Benešova. Z Horních Měcholup jste na Hlavním nádraží za 16 minut.

Malý háj III

O projektu: Rezidenční projekt Malý háj je unikátním developerským projektem, který kombinuje moderní vzhled, kvalitu, atraktivní lokalitu Praha 10 - Dolní Měcholupy a vysoký standart vybavení nových bytů. Novostavba se tyčí na hranici pražských Štěrbohol a Dolních Měcholup, kdy se tyto čtvrti vzájemně doplňují. Štěrboholy jsou známé pro své komerční vyžití a Dolní Měcholupy pak představují ten klid a relax. Malý háj III navazuje na dvě předchozí etapy svým elegantním a intimním bydlením. Developerský projekt bezezbytku využívá všeho, co nabízí lokalita Šterbohol. Novostavba tak představuje 46 optimálně navržených bytů s různým dispozičním řešením. Moderní architektura a funkční využití prostoru osloví všechny, jež hledají eleganci, pohodlí, klid a hlavně soukromí. Novostavba je pak citlivě zasazena do okolní přírody a nové byty jsou tak určeny především mladým rodinám s dětmi. Tyto rodiny dostatečně ocení komfortní bydlení v přátelském prostředí v atraktivní lokalitě s výbornou dostupností do centra Prahy. Obytný komplex Malý háj III naplňuje definici skvělého místa pro život.

Byty: Malý háj III představuje 46 nových bytů s širokou škálou dispozičního řešení, a to od 1+kk (36m2) až po prostornější 3+kk (do 118 m2). Každý byt pak disponuje vlastním balkónem, terasou či lodžií, odkud pohled na okolí krajinu dává pocit prostoru a kontaktu s přírodou. Novostavba pak nabízí i podzemní parkování a čipový systém pak zajišťuje potřebnou bezpečnost celého objektu.

Lokalita: V blízkém okolí (Dolní Měcholupy - Praha 10) je harmonicky propojena příroda s komerčními prostory. Můžete tak využít služeb Europarku, hypermarketů a obchodů a navíc v roce 2007 pak bylo otevřeno i outletové centrum. Pokud však dáváte přednost aktivní způsob života, tak určitě oceníte cyklostezku, inline dráhu či golf Hostivař. Dále pak jedna z dominant Štěrbohol - Sportovní areál, který byl otevřen v roce 2006. S víceúčelovou halou vybízí rovněž k aktivnímu odpočinku a to bez ohledu na počasí. Součástí je i hřiště s umělým trávníkem třetí generace a dva tenisové kurty. Samozřejmostí je pak i dopravní dostupnost. Novostavba Malý háj III je velmi dobře propojena s centrem Prahy a se snadným přístupem na hlavní silniční tahy, což činí tento developerský projekt ještě přitažlivějším.

Historie: Obec Štěrboholy je malá čtvrť mezi dvěma výpadovkami - na Kutnou Horu a na Kolín. A díky tomu je v obci relativně klid. Štěrboholy se postupně rozrůstají o rodinné domky a bytové domy. Výborná občanská vybavenost a obchodní centra tvoří ze Štěrbohol atraktivní místo. Tato čtvrť s komerčním charakterem byla připojena k Praze v roce 1968, jinak jsou Štěrboholy známé už za sedmileté války 1757, kdy zde byla poražena rakouská vojka v tzv. bitvě u Prahy.

Lokalita

Kryšpínova, Dolní Měcholupy, Praha 10

Co si o projektu “Malý háj V” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty