Masarykovo nádraží - "Masaryčka"

Aktualizováno: 13 listopadu, 2020
Masarykovo nádraží - "Masaryčka"
Adresa Na Florenci, Nové Město/Karlín, Praha 1/Praha 8
K nastěhování od v přípravě
Developer Penta


Lokalita:

Dlouhodobě připravovaný projekt revitalizace okolí pražského Masarykova nádraží zaštiťuje developerská společnost Penta. Jedná se o území v centru Prahy, podél ulice Na Florenci mezi historickou budovou Masarykova nádraží a Florencí, momentálně převážně nevyužívaná plocha na rozhraní Prahy 1 (Nové Město) a Prahy 8 (Karlín).

O projektu:

Původní název projektu Central Business District Penta změnila na jméno bližší místním – Masaryčka. Vzniknout by zde mělo moderní polyfunkční centrum s administrativou, obchody, restauracemi, hotelem, byty i novými veřejnými plochami.

Součástí by měla být i rekonstrukce budovy nádraží, nové autobusové nástupiště a úprava veřejných prostor v okolí – vznikne nové náměstí před nádražím a veřejný park s nadchodem nad nástupišti, který spojí ulice Na Florenci a Hybernská.

První fáze:

První fází má být polyfunkční centrum Masaryk Centre sousedící se samotným nádražím. Jeho v médiích velmi diskutovaný návrh vzešel z architektonické soutěže z roku 2016, ve které zvítězilo londýnské studio Zaha Hadid Architects. Během povolovacího řízení se návrh ještě měnil, snížila se jeho výška a v okolí i na samotných budovách přibylo množství zeleně.

Tato fáze již má územní rozhodnutí a čeká na stavební povolení. Její výstavba by měla být dokončena v roce 2023.

Druhá a třetí fáze:

Druhá a třetí etapa zahrnují část území přilehlé k Florenci a za mostem magistrály směrem do Karlína. Zde zástavba podle původního návrhu realizována nebude. Má na základě dohody developera s vedením města zahrnovat také byty, a to minimálně 40 % ploch. Na tuto část bude v budoucnu vyhlášena nová architektonická soutěž.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Žádná hodnocení zatím)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky