Developerský projekt Modřanský cukrovar

V přípravě
Komořanská, Modřany, Praha 4

Detaily

O projektu

Lokalita: Nová čtvrť by měla v následujících letech vzniknout v pražských Modřanech na brownfieldu po bývalém cukrovaru. Areál se nachází mezi ulicí Komořanská a železnicí vedoucí podél břehu Vltavy. Jedná se o dobře dostupnou lokalitu, přímo u areálu je autobusová zastávka Cukrovar Modřany, nedaleko Nádraží Modřany, které je dopravním uzlem pro vlak, tramvaj, autobus i přívoz přes řeku. S výstavbou nové čtvrti souvisí úprava ulice Komořanské, která bude revitalizována a zvýšena bude její kapacita pro dopravu i atraktivita pro chodce. Přízemí domů orientované do Komořanské budou využity obchody a službami.

Areál cukrovaru s plochou 8 hektarů je dlouhodobě nevyužívaný, ale v posledních letech se developer snaží místo otevřít a dočasně ho poskytnout k využívání veřejnosti. Pod názvem Cukrkandl pořádá akce, zpřístupňuje plochy profesionálním grafitti umělcům, sportovním spolkům a zapojuje obyvatele čtvrti do návrhu projektu.

O projektu: Funkce nové čtvrti by měla být převážně rezidenční, s kapacitou kolem 800 bytových jednotek doplněných odpovídajícím počtem parkovacích míst v podzemí. Doplněna bude i občanská vybavenost jako mateřská škola, kavárna či multifunkční hala, plánuje se úprava nábřeží a pohodlný přístup k Vltavě. U řeky bude vybudováno molo, loděnice, park a promenáda, která se napojí na stávající cyklo a inline stezky. Navrhovaná zástavba se zvyšuje směrem do středu pozemku, kde bude nejvyšší budova dostahovat výšky 10 podlaží a bude revitalizována stávající dominanta areálu – podzemní kotelna s vysokým komínem. Vznikne zde také nové náměstí. Směrem na jih, k sousední vilové čtvrti, budou mít budovy 3 – 5 podlaží.

Časový horizont: Developerem je společnost Skanska Reality, která již v lokalitě na opačné straně ulice Komořanská postavila rezidenční projekt U cukrovaru. Nedaleko plánuje jiný developer vybudovat také novou čtvrť na brownfieldu Sigma Modřany. Na návrhu Cukrovaru Modřany Skanska spolupracuje s ateliérem Chybík+Krištof. Pokud projekt dostane potřebná povolení, první etapa výstavby by mohla začít již v roce 2021.

Co si o projektu “Modřanský cukrovar” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty