24.11.2022

Vila Chittussi: v prodeji jsou byty v rezidenci na Praze 6

22.11.2022

Viladům Libuše: byl zahájen prodej bytů na Praze 9

19.11.2022

Byty Nad Krocínkou: byl zahájen prodej bytů

17.11.2022

Chlumova 3: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

15.11.2022

Složitá úloha developerů je v dnešní době ještě náročnější → článek

Více aktualit

Developerský projekt Modřanský cukrovar

V prodeji
Komořanská, Modřany, Praha 4

Detaily

O projektu

Nová čtvrť bude v následujících letech vznikat v pražských Modřanech na brownfieldu po bývalém cukrovaru. Areál cukrovaru s plochou 8 hektarů byl dlouhodobě nevyužívaný, v posledních letech se developer snažil místo otevřít a dočasně ho poskytnout k využívání veřejnosti – například profesionálním grafitti umělcům, sportovním spolkům a zapojení obyvatel čtvrti do návrhu projektu.

Funkce nové čtvrti bude převážně rezidenční, s kapacitou kolem 800 bytových jednotek s dispozicemi od 1+kk až po 5+kk doplněných odpovídajícím počtem parkovacích míst v podzemí. Byty budou disponovat vlastním exteriérovým prostorem – balkonem, lodžií či terasou, které doplní sdílené zelené vnitrobloky a komunitní zahrady.

Doplněna bude i občanská vybavenost jako mateřská škola, kavárna či multifunkční hala, plánuje se úprava nábřeží a důraz na prostupnost území a pohodlný přístup k Vltavě.

U řeky bude vybudováno molo, loděnice, park a promenáda, která se napojí na stávající cyklo a inline stezky. Navrhovaná zástavba se zvyšuje směrem do středu pozemku, kde bude nejvyšší budova dostahovat výšky 10 podlaží a bude revitalizována stávající dominanta areálu – podzemní kotelna s vysokým komínem. Vznikne zde také nové náměstí. Směrem na jih, k sousední vilové čtvrti, budou mít budovy 3 – 5 podlaží. Díky uspořádání zástavby a svažujícímu se terénu směrem k Vltavě budou byty poskytovat příjemné výhledy na řeku či do krajiny.

Projekt je navrhován v souladu zásad udržitelného stavění a klade důraz na hospodaření s vodou, energetickou úspornost a podporu biodiverzity. Navrženy jsou zelené střechy, parkové úpravy prostor mezi domy, exteriérové žaluzie, ale například i komunitní zahrady s kompostéry.

Developerem je společnost Skanska Reality, která již v lokalitě na opačné straně ulice Komořanská postavila rezidenční projekt U cukrovaru. Nedaleko plánuje jiný developer vybudovat také novou čtvrť na brownfieldu Sigma Modřany. Na návrhu Cukrovaru Modřany Skanska spolupracuje s ateliérem Chybík+Krištof. První etapa výstavby by měla začít již v roce 2021. V rámci ní vznikne 112 bytů ve velikostech 1-5+kk doplněných 7 komerčními jednotkami a 2 prémiovými mezonety.

Lokalita

Areál se nachází mezi ulicí Komořanská a železnicí vedoucí podél břehu Vltavy. Jedná se o dobře dostupnou lokalitu, přímo u areálu je autobusová zastávka Cukrovar Modřany, nedaleko Nádraží Modřany, které je dopravním uzlem pro vlak, tramvaj, autobus i přívoz přes řeku. S výstavbou nové čtvrti souvisí úprava ulice Komořanské, která bude revitalizována a zvýšena bude její kapacita pro dopravu i atraktivita pro chodce. Přízemí domů orientované do Komořanské budou využity obchody a službami.

Co si o projektu “Modřanský cukrovar” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty