Na Hvězdárně Třebešín

Aktualizováno: 12 srpna, 2016
Na Hvězdárně Třebešín
Adresa Malešická, Malešice, Praha 10
K nastěhování od 07/2021
Počet jednotek 65
Velikost jednotek 1+kk - 4+kk
Developer JRD s.r.o.


O projektu:

V Praze 10 – Strašnicích vyroste nová rezidence Na hvězdárně Třebešín. Projekt realizuje developerská společnost JRD Development Tři nové cihlové budovy – o čtyřech až šesti nadzemních podlažích - vytvoří spolu s parkově upraveným komunitním prostorem polouzavřený, od okolí oddělený areál, který bude přístupný jenom majitelům bytů a bude možné jej uzamknout. Rezidenční komplex, který je situován na vyvýšeném místě, byl inspirován hvězdnou oblohou, a proto – mimo jiné – se budou vstupní portály jednotlivých budov jmenovat jako některá souhvězdí: Orion, Kozoroh, Vodnář, Andromeda, Kasiopeia a Střelec. A jako domovní znamení budou sloužit i obrázky těchto souhvězdí. V prostoru soukromého parku najdete i malou hvězdárnu – na střeše zahradního domku je umístěna kopule s dalekohledem a mapou hvězdné oblohy. Rovněž všechny další prvky v parku souvisí s vesmírem; například prolézačky se podobají kosmonautským trenažerům nebo kosmickým plavidlům, atd.

Rezidence Na hvězdárně Třebešín nabídne 60 nových bytových jednotek, dispozičně řešených 1+kk až 4+kk. Výměry bytů jsou od 31 – 115 m2. V budově I je celkem 14 jednotek: 1+kk (3x), 3+kk (9x) a 4+kk (2x). Budova II má 37 bytů: 2+kk (6x), 3+kk (16x) a 4+kk (15x). V budově III je bytů devět: 4+kk (4x) a 3+kk (5x). Ke všem bytům patří sklepy a garáže, některé bytové jednotky mají navíc ještě vlastní parkovací stání (67 parkovacích míst je v garážích, 19 míst je na povrchu). Všechny byty mají balkony nebo terasy, k přízemním bytům patří zahrádky. Projekt Na hvězdárně Třebešín je šetrným v nízkoenergetickém až energeticky pasivním standardu. To znamená, že již při návrhu a výběru materiálů a zařízení a také při realizaci je kladen vysoký důraz na co nejnižší spotřebu tepla na vytápění a zamezení tepelných úniků. Prodej bytů byl již zahájen, prodejcem je realitní kancelář JRD; celý rezidenční komplex by měl být dokončen v říjnu 2020 (k nastěhování 7/2021).

Lokalita:

Rezidenční komplex Na hvězdárně Třebešín vznikne v Malešické ulici, v městském obvodu Praha 10, v katastrálním území Praha – Strašnice. Doprava odtud je zajištěna autobusovými linkami: zastávka autobusu Malešický park (linka 155) je vzdálena od rezidence čtyři minuty chůze a na stanici autobusu Habrová (linky 124 a 267) dojdete za pět minut. Autobusovým spojem 155 se dostanete na metro trasy A, stanice Želivského nebo Jiřího z Poděbrad. K lokalitě, v níž bude rezidence Na Hvězdárně Třebešín vystavěna, nutno podotknout, že je kolem dokola obklopena zelení. Jsou to především parky, které poskytují dostatek místa k relaxaci, sportu, anebo jen nadýchání se čerstvého vzduchu. Nejblíže je Malešický park, blízko nějž vznikla naučná stezka svatého Josefa; dále v něm najdete několik dětských hřišť, venkovní posilovnu, senior park, psí hřiště, amfiteátr; odpočinout si zde můžete třeba u unikátní vodní kaskády. V okolí vznikají nové cyklistické stezky. Poblíž je také Malešický les, park Jiřího Karena, park Židovské pece, Vrch Třešňovka, a také několik parků v blízkosti Vinohradské třídy, k nimž dorazíte autem asi za šest minut.

Zaplavat si, posilovat nebo využívat saunu můžete ve sportovním a rekreačním areálu Pražačka na Krejcárku, kam se dostanete autem za 5 minut, na kole na 9 minut. Za 8 minut pěšky jste na in-line dráze a za čtyři minuty ve sportovním centru Hector, v němž můžete cvičit nebo hrát squash, badminton a tenis. V blízkosti rezidence je i další občanská vybavenost jako jsou , základní i střední školy, nákupní střediska nebo služby všeho druhu, a to všechno v dosahu několika minut pěšky, anebo několika minut při použití MHD nebo auta.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (42 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky