28.03.2023

Rezidence Řepy: byl spuštěn prodej jednotek

26.03.2023

Byty Botič: v prodeji jsou byty na Praze 4

25.03.2023

Rodinné domy Nučice u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy za Prahou

23.03.2023

Rezidence Kotlaska: v prodeji jsou byty na pražské Libni

18.03.2023

Bydlení Úvaly: v prodeji jsou byty a rodinné domy ze 4. etapy projektu

Více aktualit

Nové Královice - bydlení vedle Prahy s venkovskou atmosférou

V prodeji
K Markétě, Královice, Praha 10

Detaily

O projektu

O projektu: Na východním okraji katastrálního území Prahy vznikne developerský projekt Nové Královice, který nabídne několik možností moderního bydlení v prostředí malé obce Královice. Developer NOVÉ KRÁLOVICE, dceřiná společnost skupiny JMM Capital, zde revitalizuje bývalý hospodářský dvůr. V rámci projektu, za který studio DOLEŽEL ARCHITEKTI obdrželo několik ocenění, proběhne rekonstrukce národní kulturní památky - gotické tvrze. V areálu vznikne nové náměstí s vodní plochou, budovou radnice a základními službami.
V návaznosti na nové náměstí bude postaven i soubor rezidenčních staveb. V historicky zajímavé lokalitě s vesnickým rázem a nad svahem padajícím ke korytu řeky Rokytky tak vznikne postupně ve 3 etapách několik budov pro bydlení.

V I. etapě se jedná o výstavbu 5 rodinných dvojdomů (dispozičně 5kk a 6kk) a 1 domu solitérního (7kk). Všechny jsou navrženy ve vysokém standardu zahrnujícím podlahové vytápění ve všech podlažích, tepelné čerpadlo jako zdroj tepla, předokenní žaluzie nebo vlastní parkování pozemku o rozloze mezi 200 a 850 m2.
Design samotných domů je moderní, fasády jsou členěny pravidelným elegantním rastrem a otevřeny francouzskými okny. Všechny jsou dvoupodlažní a pod sedlovou střechou respektující historický ráz místa vzniká navíc využitelné podkroví.

Lokalita: Královice jsou malá obec se zhruba 300 stávajícími obyvateli, která si zachovala svůj původní vesnický ráz i přesto, že dnes již spadá do obvodu Prahy 22. Velkou výhodou této lokality je sepětí s přírodou, venkovská atmosféra a dostupnost.

V těsné blízkosti nového náměstí se nachází autobusová zastávka, která obec spojuje se zbytkem Prahy. Linky MHD zajišťují spojení přímo se stanicí metra A Depo Hostivař. Z nedaleké Uhříněvsi je pak dostupné spojení na linku metra C Háje nebo vlakové spoje City Elefant. V Uhříněvsi vzdálené 4 km jsou k dispozici všechny základní služby včetně supermarketu, základních a mateřských škol, pošty, lékárny, restaurací, kina, divadla nebo malého pivovaru.
Přímo v rámci projektu vznikne také restaurace, kavárna a mateřská škola.

Historickou tvrz má developer v plánu otevřít jako veřejný prostor a vybudovat v ní galerii, kde budou probíhat různé kulturní a společenské akce. V sousedství je také k dispozici veřejná knihovna a sportovní areál s fotbalovým hřištěm, tenisovou halou a kurty. V pěší dostupnosti leží přírodní park v údolí řeky Rokytky, podél které se vine rekreační trasa a cyklostezka. Ta vede kolem několika rybníků, zámku v Dolních Počernicích a až do 27 km vzdálené pražské Libně.

Lokalita

K Markétě, Královice, Praha 10

Co si o projektu “Nové Královice - bydlení vedle Prahy s venkovskou atmosférou” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty