Nový Opatov

Aktualizováno: 5 července, 2020
Nový Opatov
Adresa Chilská, Opatov, Praha 4
K nastěhování od v přípravě
Počet jednotek 400
Developer FINEP


Lokalita:

V rámci developerského projektu Nový Opatov vznikne na území brownfieldu v těsném sousedství stanice metra Opatov nová čtvrť. V současnosti nevyužívaná plocha leží západně od Chilské ulice na Praze 4 a vznikla vyvážkou při stavbě metra.

O projektu:

Čtvrť bude kombinovat rezidenční funkci s komercí, službami a administrativou. Kapacita bytových domů je plánována na přibližně 400 bytových jednotek v různých dispozicích, určených pro osobní i družstevní vlastnictví, ale i nájemní bydlení, díky čemuž bude dosaženo diverzity obyvatel. Návrh je založen na principu „města krátkých vzdáleností“, ve kterém jsou zajištěny služby společně s pracovními i volnočasovými možnostmi v okruhu 250 metrů.

Domy budou doplněny potřebnými parkovacími místy v podzemí a kvalitními veřejnými prostory se spoustou zeleně i vodních prvků. Centrem čtvrti bude nové náměstí navazující na zelený pás stávajícího Centrálního parku a na dopravní uzel, ve kterém se nachází zastávky autobusů, plánovaná tramvajová trať a vstup do metra. Tato dopravní křižovatka bude také v rámci projektu revitalizována.

Časový horizont:

Developerem je společnost Finep. Projekt je výsledkem několikaletého jednání a dvouleté územní studie, v rámci níž proběhla řada veřejných diskusí a zapracování několika set připomínek. S výstavbou čtvrti Nový Opatov se začne v roce 2021 a její úplné dokončení je v plánu na rok 2026.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (95 hlasů, průměr: 4,89 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky