28.09.2023

Nuselský pivovar: v prodeji jsou nyní lofty v historické části projektu

26.09.2023

Rezidence Chodovec: byl spuštěn prodej bytů na Praze 4

24.09.2023

Nad Zlatou řekou: v prodeji jsou stavební pozemky v okrese Benešov

20.09.2023

Výhledy Řeporyje: byl spuštěn prodej bytů na Praze 5

18.09.2023

Barrio de Centro: byl spuštěn prodej bytů na Praze 1

Více aktualit

Developerský projekt Nový Opatov

V přípravě
Chilská, Opatov, Praha 4

Detaily

O projektu

Lokalita: V rámci developerského projektu Nový Opatov vznikne na území brownfieldu v těsném sousedství stanice metra Opatov nová čtvrť. V současnosti nevyužívaná plocha leží západně od Chilské ulice na Praze 4 a vznikla vyvážkou při stavbě metra.

O projektu: Čtvrť bude kombinovat rezidenční funkci s komercí, službami a administrativou. Kapacita bytových domů je plánována na přibližně 400 bytových jednotek v různých dispozicích, určených pro osobní i družstevní vlastnictví, ale i nájemní bydlení, díky čemuž bude dosaženo diverzity obyvatel. Návrh je založen na principu „města krátkých vzdáleností“, ve kterém jsou zajištěny služby společně s pracovními i volnočasovými možnostmi v okruhu 250 metrů.

Domy budou doplněny potřebnými parkovacími místy v podzemí a kvalitními veřejnými prostory se spoustou zeleně i vodních prvků. Centrem čtvrti bude nové náměstí navazující na zelený pás stávajícího Centrálního parku a na dopravní uzel, ve kterém se nachází zastávky autobusů, plánovaná tramvajová trať a vstup do metra. Tato dopravní křižovatka bude také v rámci projektu revitalizována.

Časový horizont: Developerem je společnost Finep. Projekt je výsledkem několikaletého jednání a dvouleté územní studie, v rámci níž proběhla řada veřejných diskusí a zapracování několika set připomínek. S výstavbou čtvrti Nový Opatov se začne v roce 2021 a její úplné dokončení je v plánu na rok 2026.

Lokalita

Chilská, Opatov, Praha 4

Co si o projektu “Nový Opatov” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty