Developerský projekt Nuselský pivovar

V prodeji
Křesomyslova, Nusle, Praha 4

Detaily

O projektu

Lokalita: Z industriálního areálu bývalého pivovaru v Nuslích vznikne nový převážně rezidenční komplex. Jedná se o pozemek o rozloze 32 000 m2 s památkově chráněnou budovou pivovaru ze 17. století, který se nachází na Praze 4 ve velmi atraktivní lokalitě v širším centru Prahy, s výbornou dostupností díky tramvajové trati a budoucí lince metra D. Zároveň je v blízkosti množství zeleně a rekreačních lokalit – parky Formalinka či Grébovka a okolí Botiče.

O projektu: Areál bude vyčištěn od skladů a objektů ve špatném stavu, původní budovy budou rekonstruovány a doplněny novostavbami. Celý komplex bude otevřen, nabídne veřejná prostranství propojená s okolním veřejným prostorem. Počítá se s novou ulicí rovnoběžnou s ulicí Křesomyslova, přizpůsobenou pro pěší a cyklisty, novou pěší lávkou přes Botič a zeleným koridorem spojujícím parky Formalinka, Na Fidlovačce a Grébovku.

Budovy doplní městskou strukturu v okolí a vytvoří tradiční, ale zároveň členitý nuselský blok. Budou převážně obytné, vzniknout by mělo kolem 400 bytových jednotek. Rezidenční funkce bude doplněna plochami pro obchody, služby a kanceláře. Pro původní budovu pivovaru bude nalezena nová funkce a bude zároveň odkazovat na místní tradici.

Nuselský pivovar je projektem developerské společnosti Penta Real Estate, na návrhu se podílí architektonická studia CMC architects a Chybík+Kristof.

Co si o projektu “Nuselský pivovar” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty