02.02.2023

Řadové rodinné domy Písnice: v prodeji jsou rodinné domy na Praze 4

31.01.2023

Rezidence Otvovice: byl spuštěn předprodej bytů 20 min za Prahou

27.01.2023

SO-HO Rezidence: v prodeji jsou byty v pražských Holešovicích

22.01.2023

Rudná u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy 25 minut od Prahy

20.01.2023

Pitkovický mlýn: v prodeji jsou byty na Praze 10

Více aktualit

Nuselský pivovar - nové byty místo průmyslového areálu

V prodeji
Křesomyslova, Nusle, Praha 4

Detaily

O projektu

Z industriálního areálu bývalého pivovaru v Nuslích vznikne nový převážně rezidenční komplex Nuselský pivovar. Areál bude vyčištěn od skladů a objektů ve špatném stavu, původní budovy budou rekonstruovány a doplněny novostavbami. Celý komplex bude otevřen, nabídne veřejná prostranství propojená s okolním veřejným prostorem. Počítá se s novou ulicí rovnoběžnou s ulicí Křesomyslova, přizpůsobenou pro pěší a cyklisty, novou pěší lávkou přes Botič a zeleným koridorem spojujícím parky Formalinka, Na Fidlovačce a Grébovku.

Budovy doplní městskou strukturu v okolí a vytvoří tradiční, ale zároveň členitý nuselský blok. Budou převážně obytné, vzniknout by mělo kolem 400 bytových jednotek. Rezidenční funkce bude doplněna plochami pro obchody, služby a kanceláře. Pro původní budovu pivovaru bude nalezena nová funkce a bude zároveň odkazovat na místní tradici.

Projekt bude zahrnovat tři typy rezidenčních budov - Nový pivovar (domy s minimalistickou bílou fasádou s elegantním rastrem velkých oken, které zajiští prosvětlené interiéry), Pivovarské věže (vyšší stavby s vizuálně odkazující na cihlové komíny původního areálu, s výhledy na Prahu) a Historický pivovar (bydlení v rekonstruovaných historických barokních objektech, kde budou vytvořeny atypické byty s původními architektonickými prvky). Projekt tak nabídne širokou škálu bytových dispozic doplněných balkony, terasami či předzahrádkami.

Nuselský pivovar je projektem developerské společnosti Penta Real Estate, na návrhu se podílí architektonická studia CMC architects a Chybík+Kristof.

Lokalita

Jedná se o pozemek o rozloze 32 000 m2 s památkově chráněnou budovou pivovaru ze 17. století, který se nachází na Praze 4 ve velmi atraktivní lokalitě v širším centru Prahy, s výbornou dostupností díky tramvajové trati a budoucí lince metra D. Zároveň je v blízkosti množství zeleně a rekreačních lokalit – parky Formalinka či Grébovka a okolí Botiče.

 

Lokalita

Křesomyslova, Nusle, Praha 4

Co si o projektu “Nuselský pivovar - nové byty místo průmyslového areálu” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty