20.05.2022

Trhem s nemovitostmi už nehýbe covid, ale situace na Ukrajině → článek

19.05.2022

Byla spuštěna II.etapa projektu Březový háj

18.05.2022

Byty Vrbenského: v prodeji jsou byty ve středočeském Kladně

17.05.2022

V prodeji jsou rodinné domy na Praze 10 ze III.etapy projektu Nové Královice

16.05.2022

Pod Trávnou cestou: v prodeji jsou rodinné domy v Nymburce

Více aktualit

Developerský projekt Nuselský pivovar

Doporučené V prodeji
Křesomyslova, Nusle, Praha 4

Detaily

O projektu

Z industriálního areálu bývalého pivovaru v Nuslích vznikne nový převážně rezidenční komplex. Areál bude vyčištěn od skladů a objektů ve špatném stavu, původní budovy budou rekonstruovány a doplněny novostavbami. Celý komplex bude otevřen, nabídne veřejná prostranství propojená s okolním veřejným prostorem. Počítá se s novou ulicí rovnoběžnou s ulicí Křesomyslova, přizpůsobenou pro pěší a cyklisty, novou pěší lávkou přes Botič a zeleným koridorem spojujícím parky Formalinka, Na Fidlovačce a Grébovku.

Budovy doplní městskou strukturu v okolí a vytvoří tradiční, ale zároveň členitý nuselský blok. Budou převážně obytné, vzniknout by mělo kolem 400 bytových jednotek. Rezidenční funkce bude doplněna plochami pro obchody, služby a kanceláře. Pro původní budovu pivovaru bude nalezena nová funkce a bude zároveň odkazovat na místní tradici.

Projekt bude zahrnovat tři typy rezidenčních budov - Nový pivovar (domy s minimalistickou bílou fasádou s elegantním rastrem velkých oken, které zajiští prosvětlené interiéry), Pivovarské věže (vyšší stavby s vizuálně odkazující na cihlové komíny původního areálu, s výhledy na Prahu) a Historický pivovar (bydlení v rekonstruovaných historických barokních objektech, kde budou vytvořeny atypické byty s původními architektonickými prvky). Projekt tak nabídne širokou škálu bytových dispozic doplněných balkony, terasami či předzahrádkami.

Nuselský pivovar je projektem developerské společnosti Penta Real Estate, na návrhu se podílí architektonická studia CMC architects a Chybík+Kristof.

Lokalita

Jedná se o pozemek o rozloze 32 000 m2 s památkově chráněnou budovou pivovaru ze 17. století, který se nachází na Praze 4 ve velmi atraktivní lokalitě v širším centru Prahy, s výbornou dostupností díky tramvajové trati a budoucí lince metra D. Zároveň je v blízkosti množství zeleně a rekreačních lokalit – parky Formalinka či Grébovka a okolí Botiče.

 

Lokalita

Křesomyslova, Nusle, Praha 4

Co si o projektu “Nuselský pivovar” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty