Nuselský pivovar

Aktualizováno: 28 července, 2020
Nuselský pivovar
Adresa Křesomyslova, Nusle, Praha 4
K nastěhování od v přípravě
Počet jednotek 400
Developer Penta Real Estate


Lokalita:

Z industriálního areálu bývalého pivovaru v Nuslích vznikne nový převážně rezidenční komplex. Jedná se o pozemek o rozloze 32 000 m2 s památkově chráněnou budovou pivovaru ze 17. století, který se nachází na Praze 4 ve velmi atraktivní lokalitě v širším centru Prahy, s výbornou dostupností díky tramvajové trati a budoucí lince metra D. Zároveň je v blízkosti množství zeleně a rekreačních lokalit – parky Formalinka či Grébovka a okolí Botiče.

O projektu:

Areál bude vyčištěn od skladů a objektů ve špatném stavu, původní budovy budou rekonstruovány a doplněny novostavbami. Celý komplex bude otevřen, nabídne veřejná prostranství propojená s okolním veřejným prostorem. Počítá se s novou ulicí rovnoběžnou s ulicí Křesomyslova, přizpůsobenou pro pěší a cyklisty, novou pěší lávkou přes Botič a zeleným koridorem spojujícím parky Formalinka, Na Fidlovačce a Grébovku.

Budovy doplní městskou strukturu v okolí a vytvoří tradiční, ale zároveň členitý nuselský blok. Budou převážně obytné, vzniknout by mělo kolem 400 bytových jednotek. Rezidenční funkce bude doplněna plochami pro obchody, služby a kanceláře. Pro původní budovu pivovaru bude nalezena nová funkce a bude zároveň odkazovat na místní tradici.

Nuselský pivovar je projektem developerské společnosti Penta Real Estate, na návrhu se podílí architektonická studia CMC architects a Chybík+Kristof.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (5 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky