02.02.2023

Řadové rodinné domy Písnice: v prodeji jsou rodinné domy na Praze 4

31.01.2023

Rezidence Otvovice: byl spuštěn předprodej bytů 20 min za Prahou

27.01.2023

SO-HO Rezidence: v prodeji jsou byty v pražských Holešovicích

22.01.2023

Rudná u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy 25 minut od Prahy

20.01.2023

Pitkovický mlýn: v prodeji jsou byty na Praze 10

Více aktualit

Developerský projekt Park Rokytka

Vyprodáno
Za Lidovým domem, Vysočany, Praha 9

Detaily

 • ID:
  11174
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 9
 • Lokalita:
  Vysočany
 • Byty k nastěhování od:
  2018 (vyprodáno)
 • Plocha bytů (od - do):
  39 – 103 m2
 • Počet bytů celkem:
  45
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 4+kk
 • Cena bytů (od - do):
  4.820.000 Kč - 6.928.000 Kč

O projektu

O projektu: V pražských Vysočanech vzniká zbrusu nový developerský projekt Park Rokytka, který spadá do katastru Prahy 9. Staví se zde v ulici Za Lidovým domem. Novostavba obsahuje celkem 48 bytových jednotek. V současnosti je projekt v prodeji a s předpokládaným termínem dokončení v roce 2018. Zájemce o nové byty jistě potěší, že jde o příjemnou lokalitu s velkým množství zeleně, pod stavbou je podepsaný Ing. Architekt Jaroslav Daďa. Nový dům má celkem pět nadzemních podlaží a jedno podzemní podlaží určené pro parkovací stání. Developerem a zároveň i prodejcem je společnost CRESCON a.s. Investorem stavby se stala společnost Za Lidovým domem s.r.o.

Byty: Nové byty vybudované v rámci developerského projektu Park Rokytka mají rozlohu 39 m2 až 103 m2. Plošné dispozice jsou 1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk. Ovšem ceny jsou vždy pouze orientační a před nákupem je třeba je ověřit u prodejce. K domu zároveň přísluší i celkem 48 parkovacích míst, takže je naprosto samozřejmé, že parkování vyjde na každou bytovou jednotku. Parkovací prostor je situován do podzemního podlaží domu. Kromě toho jsou v tomto podlaží umístěny i komory příslušné ke každému bytu. Zároveň v prvním nadzemním podlaží mají všechny byty předzahrádku. Byty situované zase ve vyšších podlažích mají vlastní balkony. Novostavba se dělo do tří částí, z nichž každá má svůj vlastní výtah a také schodiště. První, druhé a třetí podlaží má cekem jedenáct bytů na patře, čtvrté podlaží už pouze osm bytů a konečně poslední nejvyšší páté podlaží ukrývá už jenom čtyři byty se střešními terasami. V bytech je dostatečný prostor na instalaci vestavěných skříní s ohledem na akustické vlastnosti ložnic. Každý z bytů má svoji vlastní komoru na umístění pračky. Terasy jsou dostatečně velké na to, aby na nich mohl být umístěn jídelní stůl.

Dům je vystavěn z masivního cihelného zdiva. Instalují se okna s Europrofily. Vnitřní prostory každého bytu jsou opatřeny dřevěnými plovoucími podlahami. V každé kuchyni je umístěna digestoř. Nechybí dostatečné množství úložných prostor, a to jednak komora přímo v bytě, jednak sklepní komora v podzemním podlaží, kde jsou umístěny parkovací stání pro automobily.
Jaké jsou přesné standardy nového domu?

První kapitolu standardů tvoří základy domu, jeho vodorovné a svislé konstrukce a střecha. Obvodové nosné zdivo rezidenčního komplexu tvoří železobetonové monolitické stěny. Také vnitřní nosné zdivo jednotlivých bytů tvoří železobetonové monolitické stěny. Nenosné vnitřní zdivo potom sestává z cihel. Stropní konstrukce celého domu se opět skládají z železobetonových monolitických desek. Nesmíme zapomenout ani na schodiště, které je také železobetonové. Konstrukce střechy je plochá. Klempířské prvky pro stavbu jsou titanzinkové.
Další kapitolou jsou výplně otvorů. Domovní dveře u nově vybudovaného domu jsou hliníkové prosklené. Vstupní vchodové dveře do bytu se dodávají bezpečnostní. Jsou vybaveny ocelovou zárubní v barevné úpravě RAL, kováním s bezpečnostní klikou a koulí. Vnitřní dveře mají obložkovou zárubeň, výška dveří činí 2100 mm. Dále jsou zde samozřejmě okna a balkonové dveře. Osazují se dřevěné z europrofilu s izolačním dvojsklem, okenní rámy jsou kombinací otevíracích a sklopných křídel s pevným zasklením. Garážová vrata a brána mají elektropohon s dálkovým ovládáním.

Třetí kapitolou jsou podlahy a úpravy povrchů. Dlažby tvoří komora s keramickou dlažbou, dále sokl ze stejného materiálu, dále koupelny a WC se vybavují keramickou dlažbou. Obklady v koupelně a na WC se pořizují keramické. V obytných místnostech a v hale se instalují dřevěné podlahy. Na terase a balkoně je betonová dlažba, podlahu schodiště tvoří keramická dlažba. Garáž sestává z betonu s povrchovou úpravou. Povrch vnitřních stěn bytu je omítka s bílou malbou. Venkovní povrch stěn je tvořen zateplovacím systémem, fasádu tvoří dřevo a omítka.
Zařizovací předměty v koupelně a na WC sestávají z umyvadla, stojánkové umyvadlové baterie, obdélníkové bílé vany, vanové nástěnné baterie s ruční sprchou, závěsného WC, dále umývátka na WC, sprchové vaničky, sprchové zástěny a sprchové nástěnné baterie s ruční sprchou.

Topení a rozvody instalací a ostatní technické vybavení tvoří, pokud jde o vytápění deskové radiátory s termostatickými hlavicemi, v koupelnách je nainstalován žebřík. Vytápění bytu zajišťuje domovní kotelna s plynovými kotli s ohřevem teplé užitkové vody, jedná se o oběh teplé užitkové vody s cirkulací. Nucené větrání bytu je zajištěno v koupelně a na WC a v komoře s ventilátorem. V kuchyni je nainstalována zdířka pro napojení digestoře. Vlastní digestoř přitom není součástí vybavení bytu. Každý byt má samostatné stoupačky. Rozvody vodovodu, kanalizace a plynu jsou kompletní. V kuchyňském koutě jsou ukončeny v místě prostupu konstrukcí. Dále jsou zde výtokové baterie, ventily a sifony pro koupelny a WC, také zahradní ventil, který nechybí u bytů v prvním nadzemním podlaží, které jsou vybaveny předzahrádkou. Zároveň je zde i systém pro využití dešťové vody.

Pokud jde o silnoproudé elektroinstalace, byty jsou v základu vybaveny zásuvkami a dvojzásuvkami a vypínači v bílé barvě. V obytných místnostech se nacházejí minimálně 3 zásuvky. V kuchyni je provedena příprava pro elektrické rozvody v kuchyni. Nechybí zde samostatná zásuvka pro automatickou pračku. Dále je na terase či balkonu zásuvka a osvětlení. V případě slaboproudých instalací je v objektu přípojka O2 a dále společná televizní anténa pro příjem digitálního signálu a také zvonek. V každé bytové jednotce je požární hlásič. Zajištěno je osvětlení společných prostor, garáží, sklepů, vstupu a příjezdu ke garážím. V domě je rovněž umístěn výtah, který umožňuje přepravu osob se sníženou pohyblivostí. Venkovní úpravy zahrnují přístupový chodník a příjezdové komunikace. Ostatní plochu v okolí tvoří upravená a zatravněná ornice.

Lokalita: Rezidenční areál Park Rokytka je umístěn na Praze 9 ve velmi příjemné čtvrti Vysočany. Nový dům se nachází v ulici Za Lidovým domem.
Samozřejmě, že ve Vysočanech nechybí také kulturní památky. Ovšem vzhledem k tomu, že Vysočany bývaly především průmyslovou čtvrtí, což už dnes neplatí, mají z velké části technický charakter. Můžete si procházkou prohlédnout v Kolbenově a Poštovské ulici někdejší haly strojíren Praga, nástrojárny téže firmy, komíny strojíren. Kromě toho v Kolbenově ulici najdete i chladicí věže strojíren ČKD. Tyto objekty jsou dnes chráněnou památkou a docházková vzdálenost k nim činí cca 21 minut, s tím, že vlastně projdete velkou část Kolbenovy ulice. Můžete tam ale zajet i tramvají číslo 16, což potrvá zhruba 12 minut. Po Kolbenově ulici se také můžete projet autem, což vám zabere od domu přibližně 5 minut. Přímo v Kolbenově ulici je také kostel Krále Krista. I ten je památkově chráněný. Na další chráněnou technickou památku narazíte v ulici Pod Pekárnami a Ke Klíčovu, v tomto případě jde o bývalou budovu pekáren. Sem se pěšky dostanete za 18 minut, autobusem číslo 151 za 12 minut a autem za 5 minut.

Kulturní program pro oblast Vysočan a přilehlých lokalit zajišťuje především divadlo Gong, kde se ale nehraje jenom divadlo, nýbrž se tu konají také koncerty. Autem tam dojedete za 5-6 minut, tramvají číslo 16 to zvládnete za 9 minut, autobusem číslo 151 za 16 minut, ale samozřejmě se můžete také projít pěšky, což potrvá asi 18-19 minut. Symbolem Vysočan je O2 aréna na Českomoravské ulici, kde se konají různé velké akce, například koncerty, sportovní utkání atd. K ní můžete dojít pěšky asi za 12-14 minut nebo sjet autem za 5-6 minut. Spoustu zábavy nabízí také nedaleká Galerie Harfa na Českomoravské ulici, která není jenom pouhým nákupním centrem, ale nachází se zde také Dinopark, který představuje spoustu zábavy hlavně pro děti. Pěšky se dojdete asi za 18 minut. Metrem to zvládnete za 15 minut, tramvají číslo 16 za 15 minut nebo také autobusem číslo 151 za 18 minut. Nejrychlejší je ale samozřejmě cesta autem, která trvá asi 6-7 minut. V Galerii Harfa je kromě Dinoparku také 5D kino. Za 14 minut se dostanete také do Cinema City Letňany, nacházející se v obchodních centru Letňany, kde je rovněž kino a podobně jako v Galerii Harfa zde probíhají i různé kulturní akce. Ve Zbuzkově ulici vzdálené 4 minuty jízdy autem nebo 11 minut pěšky narazíte na pobočku Městské knihovny, kde si můžete vypůjčit knihy. Kromě toho můžete vyrazit za kulturou do centra. Metrem ze stanice Vysočanská jste za 15 minut na Můstku, tedy v dolní části Václavského náměstí, kde na vás čekají v docházkové vzdálenosti 5 minut různé kulturní možnosti včetně kin a divadel.

Pozitivní je rovněž skutečnost, že bytový komplex Park Rokytka se nalézá v lokalitě velmi příjemné k relaxaci na břehu říčky Rokytky, kde je blízko k přírodě. Navzdory tomu, že Vysočany bývaly průmyslovou oblastí, dnes jde ale lokalitu s velkým výskytem zeleně, potvrzují to například Sady na Klíčově. Nachází se zde dokonce hodně ovocných stromů. Autobusem číslo 151 k nim dojedete za 15 minut. Pěší procházka vám potrvá 22 minut, a jestli raději vyberete projížďku autem, potom ji zvládnete za 5 minut. Další relaxační zónou je Podviní. Sjedete sem vozem za pouhých 5 minut, ovšem stejně dobře si můžete dopřát i pěší procházku 12 minut. Je velice příjemná, protože celou cestu půjdete po břehu říčky Rokytky. Můžete rovněž jet i tramvají, a sice číslo 16, což vám i s docházkou na stanici potrvá 11 minut. Podviní je nově zrekonstruovaným a dobudovaným parkem, kde jsou například jezírka, nebo dokonce i keltské hradiště a jde o ideální lokalitu pro procházky a hraní si s dětmi. Kromě toho napříč Vysočany vede i naučná stezka Vysočany-Prosek-Střížkov, která představí přírodní zajímavosti Vysočan a ukáže pozůstatky zemědělských usedlostí.

Dostatečně si zde užijete také sportovních příležitostí. Na Ocelářské ulici poblíž O2 arény se nalézá KAJOT Intacto, bowlingový klub, kde si můžete zahrát. Sjedete k němu metrem za 15 minut, tramvají číslo 16 za 15 minut, či některou z tramvají číslo 25 či 28 minut za 16 minut nebo pěší procházkou za 18 minut. Autem se tam budete dostávat 6 minut. Za 12 minut autem sjedete také k Bowlign baru Koule na Breitcetlově ulici. Fitness aktivity si užijete ve Fitness FitStudiu na Čihákově ulici, což je autem 5 minut, tramvají číslo 16 celkem 12 minut a nakonec metrem trasou B to potrvá 105 minut či pěšky 20 minut. Tím ale výčet sportovišť ještě ani zdaleka nekončí. Na Rubešce najdete Lanové centrum Proud Praha, kde si můžete potrénovat lezecké schopnosti. Pěšky je to sem 14 minut, autem 4 minuty, tramvají číslo 16 celkem 12 minut. Zájem určitě vzbudí také Sportcentrum Step v Malletově ulici. Autobusem číslo 136 k němu zajedete za 21 minut, tramvají číslo 16 za 20 minut. Rychlovka bude cesta autem, která se dá zvládnout za 7 minut. TJ Sokol Vysočany nabízí na Novoškolské ulici například hřiště na fotbal a fotbalový oddíl. Tři minuty autem to je k tenisovým kurtům na Sokolovské ulici, kde funguje Tenisový klub Praga, pěšky se tam dostanete za 12 minut, tramvají číslo 16 za 9 minut. Vyzkoušejte také cyklostezku A26 Rokytka z Libně do Vysočan, Hloubětína až na Černý Most. Další cyklostezkou je A262 Vysočanská-Klíčov-Kbely-Vinoř.
Zdravotní péči vám ve Vysočanech zajistí Poliklinika Vysočany, která se nachází na Sokolovské ulici. Můžete to k lékaři vzít procházkou a dorazíte k němu za 13 minut, nebo také tramvají číslo 16, i v tomto případě je cesta rychlá a krátká a trvá jenom 9 minut. Autem je to ale jenom 3 minuty. Výhodou je, že se v areálu nalézá i lékárna, ke které to budete mít stejnou vzdálenost docházkovou i dojezdovou.

Pouhých 6 minut pěší chůze leží mateřská škola v ulici U Vysočanského pivovaru. Zvolíte-li cestu autem, budete u ní ještě rychleji, a sice za 3 minuty. Velice blízko se zde nachází i základní škola. Stojí ve Špitálské ulici a i sem pěšky dorazíte jenom za 6 minut, autem potom za 4 minuty. Navíc se zde ve Špitálské ulici nalézá i gymnázium.
Na nejbližší pobočku České pošty narazíte na Freyově ulici. Velice rychle se k ní dopravíte autem, to potrvá maximálně 2 minuty. Pěší cesta se dá pomalejší procházkou zvládnout za 8 minut.

Budete-li si chtít někam zajít na jídlo, patrně nejbližší restaurace je U Pecků ve Staromlýnské ulici. Vozem k ní dojedete za 3 minuty, pěšky to stihnete za 9 minut.
Nejbližší bankomat má Česká spořitelna na Drahobejlově ulici, kam se dá pěšky dostat za 13 minut, tramvají číslo 16 za 12 minut, metrem za 11 minut a autem za 5 minut.
Příznivá situace je také s pravidelnými nákupy, které budete potřebovat. Nedaleké Nákupní centrum Fénix ve Freyově ulici se nachází v 11 minutové docházkové vzdálenosti. Máte-li nedostatek času, můžete se tam dopravit autem za 3 minuty. Leží hned u stanice metra Vysočanská a naleznete zde supermarket Billa i další obchody. Velice dobře dostupná je také nákupní centrum Galerie Harfa, která sídlí ve vzdálenosti 6 minut autem. Chcete-li zvolit městskou hromadnou dopravu, potom máte na výběr z cesty metrem trasou B a za 15 minut, tramvají číslo 16 za 15 minut, nebo také pěšky za 18 minut. V Galerii Harfa můžete využít nabídku hypermarketu Albert i spoustu dalších obchodů. Pouhých 13 minut pěší cesty nebo 5 minut automobilem se rovněž nalézá supermarket Albert v ulici Pod Harfou. Také 9 minut jízdy tramvají číslo 16 nebo 14 minut metrem je hned vedle Divadla Gong na sokolovské ulici supermarket Tesco.

Pokud jde o dopravu, docházková vzdálenost k nejbližší stanici metra, kterou je Vysočanská, činí 7 minut. Celkem 8 minut pěší chůze od domu se nachází zastávka tramvaje Poštovská. Ze stanice Poštovská jezdí tramvaj číslo 16, a to v jednom směru na Lehovec, ve druhém na Kotlářku, přičemž protíná centrum města a projíždí kolem dopravních uzlů jako je například Vysočanská, Palmovka, Želivského, Flora. Náměstí Míru, Karlovo náměstí, Anděl. Stejně tak je 8 minut chůze i nejbližší zastávka autobusu. Jde o stanici autobusu ležící bezprostředně vedle stanice metra Vysočanská. Staví zde autobusy číslo 136, 151, 158, 177, 183, 195 a 375. Linka 136 spojuje Vozovnu Kobylisy a Jižní Město, linka 151 Polikliniku Prosek a Českomoravskou, dále 158 Miškovice a Českomoravskou, autobus číslo 177 Polikliniku Mazurská a Chodov, další linka 183 Sídliště Čimice a Háje, potom linka 195 Sídliště Čakovice a Jesenickou a konečně regionální autobus číslo 375 jezdí do Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi k autobusovému nádraží. Do centra města k Muzeu na Václavské náměstí se autem dostanete za pouhých 20 minut jízdy autem. Kromě toho je zde nedaleko také nádraží Praha- Libeň, což je 11 minut pěšky nebo 3 minuty autem na Českomoravské ulici. Můžete z něj dojet buď na pražské hlavní nádraží, nebo na Český Brod a Kolín. Praha-Vysočany Kromě toho Vysočany mají svoje nádraží, a sice Praha Vysočany. Dostanete se k němu pěšky za 15 minut nebo za 10 minut tramvají číslo 16 za 10 minut či autem za 5 minut. Můžete z něho jet směrem do Turnova, Nymburka a Kolína, nebo na druhou stranu do centra se dostanete na pražské Hlavní nádraží a Masarykovo nádraží.

Lokalita

Za Lidovým domem, Vysočany, Praha 9

Co si o projektu “Park Rokytka” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty