30.09.2022

Green Port Strašnice: projekt byl zkolaudován

28.09.2022

Bytový dům Dalejská: byl spuštěn prodej bytů na Praze 5

26.09.2022

Rezidence Podolí: byl spuštěn prodej bytů na Praze 4

25.09.2022

Proč lepší dostupnost hypoték znamená dražší byty? → článek

24.09.2022

Block Luna: v prodeji jsou bytové domy na Praze 8

Více aktualit

Developerský projekt Park Zahradní Město

Vyprodáno
Švehlova/Strašnická, Záběhlice, Praha 10

Detaily

 • ID:
  11231
 • Stav:
 • Developer:
  CENTRAL GROUP a.s.
 • Městská část / kraj:
  Praha 10
 • Lokalita:
  Záběhlice
 • Byty k nastěhování od:
  únor 2016
 • Plocha bytů (od - do):
  63 - 119 m2
 • Počet bytů celkem:
  76
 • Velikost jednotek:
  2+kk - 4+kk
 • Cena bytů (od - do):
  vyprodáno

O projektu

O projektu: Park Zahradní Město je novým developerským projektem, který v Praze 10 – Záběhlice slibuje rodinné bydlení s velmi dobrým spojením do centra. Novostavba vznikla na Zahradním městě ve Švehlově/Strašnické ulici. V nitru nového domu se nachází celkem 76 bytů čekajících na své nové obyvatele. Stavba je již dokončena, jedná se o moderní budovu podle současných trendů. Pyšní se energetickým štítkem třídy B, jedná se tedy o úspornou variantu bydlení. Developerem a prodejcem je společnost Central Group se sídlem v ulici Na Strži na Praze.

Byty: Bytový komplex Park Zahradní Město nabízí potenciálním zájemcům nové byty s dispozicemi 2+kk až 4+kk. Plošná výměra činí 63,1-119 m2. Součástí domu je rovněž parkovací stání pro rezidenty v podzemním podlaží. Jaké standardy nové byty svým majitelům nabízí?
Pokud jde o stavební konstrukci, dům má vybudované železobetonové základy, jejich nosným prvkem se stává cihelné zdivo a monolitické prvky. Stropy jednotlivých pater domu se skládají buď z montovaných, nebo monolitických prvků. Jednotlivé cihelné příčky se zdí z příčkovek. Dům je opatřen fasádním zateplovacím systémem. Klempířské prvky jsou provedeny z titanzinkového plechu.

Zajištěna je také naprostá bezpečnost vstupu do domu, a sice miniaturními elektronickými čipy pro vstup do domu. Vjezd do domu je na dálkové ovládání.
Společné prostory domu jsou vybaveny nadstandardními výtahy. Osvětlení je řešeno pohybovým čidlem. Nechybí zde také nadstandardní velkoformátová dlažba. Venkovní úpravy kolem domu jsou tvořeny předzahrádkami v prvním nadzemním podlaží, které jsou oploceny poplastovaným pletivem. V okolí objektu se nachází velké množství zeleně.
Balkonové dveře a okna bytů jsou plastová bílá vybavená fólií Cherry amaretto, nebo hliníkové v barvě měděné hnědé. Okna jsou vždy vybavena tepelně izolačním dvojsklem. Vnitřní parapet je bílý.

V oblasti koupelen mají majitelé na výběr z celkem 40 nadstandardních typů, přičemž za určitý příplatek si může majitel vybírat z dalších 176 nadstandardních typů a to včetně nadstandardních zařizovacích předmětů. Do vybavení hlavních koupelen spadá i žebříčkový radiátor. Větší koupelny mají dvě umyvadla. Samitu tvoří závěsné WC ve všech koupelnách a toaletách, dále je zde umyvadlo, akrylátová vana či případně sprchový kout a vývod pro pračku. Ve všech obytných místnostech se pokládají laminátové podlahy. Celkově je pro výběr podlah k dispozici devět dekorů.

V kuchyni, koupelně, WC, vnitřní komoře a vstupní chodbě za vchodovými dveřmi je položena nadstandardní keramická dlažba. Balkony jsou opatřeny mrazuvzdornou dlažbou, Na terasách je rovněž mrazuvzdorná dlažba, případně betonová dlažby s promývaným povrchem. Vnitřní omítky všech bytových jednotek se zhotovují jako vápenocementové štukové nebo vápenosádrové. Případně se provádí sádrokartonový obklad stěn nebo štukové stěrky.
Vnitřní dveře jsou plné, ze vstupní chodby do obývacího pokoje se dodávají celoprosklené dveře. Je možné dveře vybírat z celkem 4 různých dekorů. Dveře jsou vždy vybaveny obložkovou zárubní a kvalitním nerezovým kováním, zároveň mají celoobvodové těsnění.
Vchodové dveře jsou dodávány bezpečnostní dveře NEXT, které jsou celoplošní pancéřované a protipožární s vysokotlakým laminátem na povrchu. Případně jsou též opatřeny dřevěnou obložkovou zárubní z vnější strany.
Součástí standardu jsou také moderní datové rozvody pro vysokorychlostní internet, dále pro rozšířené telefonní služby a digitální televizi a dále rozvod televizních kabelů do všech pokojů.
Vytápění je řešeno centrálně. Každý z bytů má svoje vlastní samostatné měření tepla.

Lokalita: Rychlou dopravní dostupnost přímo do centra Prahy nabízí nově postavený developerský projekt Park Zahradní Město. Nový dům najdete přímo v Praze 10 na Zahradním Městě ve Švehlově/Strašnické ulici. I v katastru Zahradního Města a sousedních Záběhlic najdete několik zajímavých kulturních památek, kam se stojí za to vydat na výlet. Především se jedná o bývalou tvrz Toulcův dvůr, kde se dnes konají různé kulturní akce včetně výstav nebo divadelních představení a je zde rovněž centrum ekologických aktivit. Ke tvrzi v Kubatově ulici se můžete dopravit autem za 7 minut nebo autobusem číslo 177 za 10 minut, případně i pěšky za 18 minut. Dalším pozoruhodným objektem s dobrou dopravní dostupností je Zámek Záběhlice. Pěší procházka stojí za to a potrvá 24 minut. Můžete ale využít i svezení městskou dopravou, konkrétně autobusem číslo 138, kdy jste na místě za 13 minut. A v neposlední řadě pochopitelně můžete použít vůz, s nímž cestu zvládnete za 5 minut. Nejbližší kostel se nalézá v ulici K Prádelně, jde o svatostánek Narození Panny Marie. Dojedete k němu po 5 minutové cestě autem, 17 minutové jízdě autobusem číslo 101 či půlhodinové pěší procházce. Viniční usedlost objevíte v ulici Na vinobraní a můžete se k ní vypravit autobusem číslo 101, což stihnete za 19 minut, autem to potrvá pouhých 6 minut a konečně pěšky se ta dá zvládnout za půl hodiny. Za příjemnou procházku rovněž stojí vodní mlýn v Práčské ulici, kam klidným pěším pochodem dojdete ze 11 minut, autem dojedete za 4 minuty. Také si můžete při cestě prohlédnout zámeček Práče, který je v Práčské ulici vedle mlýna.

Zábavy je na Zahradním Městě také dost. OC Park Hostivař tvoří nejenom obchodní, ale zároveň i zábavní centrum. Nalézá se na Švehlově ulici, a pokud si vyberete pěší chůzi, od domu k němu dorazíte za 8 minut. Rychlejší dopravu nabízí osobní vůz, kterým vše stihnete za 2 minuty a do třetice se můžete svézt i městskou dopravou a použít buď tramvaj číslo 26 nebo 32 a v takovém případě vám cesta potrvá rovněž 2 minuty. V OC Parku Hostivař najdete pro zábavu multikino promítající soudobé filmy, ale můžete si tu i zasportovat, neboť se zde nalézá i sauna, fitness solárium. Děti zde mají své zábavní centrum Kulíškov.

Přírodu v oblasti kolem Zahradního Města zastupuje hned několik lokalit. K procházkám je stvořená přírodní památka Meandry Botiče. Autem k ní zajedete za 17 minut. Pokud se vydáte na cestu městskou dopravou, můžete zvolit kombinaci autobusů 232, 197 a 177 a dojedete k ní za 51 minut. Chcete-li celodenní výlet, můžete se samozřejmě projít i pěšky a v takovém případě vzdálenost urazíte zhruba za 1 hodinu a 25 minut. Mnohem blíže je ale Hostivařská přehrada, která v létě nabízí výborné zázemí ke koupání. Pěšky to k ní netrvá nijak dlouho, půjdete-li svižně, už za 34 minut můžete být na jedné ze dvou zdejších pláží. Kromě toho je tu i půjčovna lodiček a hřiště na míčové hry. Autem je cesta skutečně kratinká, trvá pouhých 8 minut. S městskou dopravou se autobusem číslo 177 svezete za 19 minut.

Pokud jde o sportoviště, již jsme zmiňovali výborně dostupnou Hostivařskou přehradu. Ovšem tím výčet zdaleka nekončí. V ulici U Golfu si můžete v areálu Golf Hostivař zahrát golf. Cesta městskou dopravou kombinací jednoho z autobusů 125 či 183 a tranmvaje 26 nebo 32 vám potrvá 23 minut. Vozem sem sjedete za 8 minut. Hodí se i pěší procházka pro protažení těla, ta potrvá 37 minut. Do Hostivařského lesoparku se můžete vydat si například zaběhat, nebo se projít či dokonce si zajezdit na kole. Vedou zde totiž hned dvě cyklostezky, a sice s označením A 225 Chodov-Košík-Hostivař a A 226 Hostivař-Háje. Pěšky do lesoparku dojdete za 32 minut, autobusem číslo 177 za 16 minut a autem za 7 minut. Rovněž se v Hostivaři nachází Abbys lanový park určený pro zájemce o šplh.

V Jabloňové ulici se nalézá Poliklinika Zahradní Město zajišťující zdravotní péči v této oblasti. Městskou dopravou tam velmi jednoduše dojedete za 10 minut autobusem číslo 195. Jednodušší a rychlejší cesta probíhá autem a trvá jenom 4 minuty. Konečně se můžete projít i pěšky, a to po dobu 17 minut. Nejbližší lékárna je BENU v Jahodové ulici a dojdete do ní za 17 minut, nebo dojedete autobusem číslo 195 za 10 minut. Nejkratší cesta je samozřejmě vozem za 4 minuty. Velice blízko narazíte na Mateřskou školu, která se nachází na Trhanovském náměstí. Městskou dopravou jednou z tramvají číslo 26 nebo 32 zvládnete cestu za 7 minut, případně můžete jet autobusem číslo 177, což vám potrvá 9 minut. Projížďku autem k mateřské škole absolvujete za 4-5 minut a konečně pěšky se budete moci procházet 12-13 minut. Základní škola se nachází ve Švehlově ulici 6 minut pěšky nebo 1 minutu cesty autem či 5 minut cesty autobusem číslo 177.

Bankomat se nachází v ulici Topolová u nákupního komplexu. Jde o bankomat patřící GE Money Bank. Jestliže k němu pojedete vozem, budete u něj za 2 minuty. Když využijete městskou dopravu, pojedete autobusem číslo 177 celkem 7 minut a můžete jít i pěšky, což vám potrvá zhruba 8 minut.
Nedaleko je i pobočka České pošty, která se nalézá rovněž na Švehlově ulici 7 minut pěší cesty, případně 6 minut autobusem číslo 177 nebo 5 minut tramvají číslo 26 či 32.
Pokud jde o blízké občerstvení, v Topolové ulici se pouhých 8 minut pěší cesty, 7 minut jízdy autobusem číslo 177 nebo 2 minuty vozem nalézá Restaurace U Topolu. 10 minut pěší cesty je to potom ke Café Rondo v Mattioliho ulici, můžete tam dojet i za 4 minuty vozem.

Nedaleko se nachází rovněž řada nákupních možností. Jde o Penny Market umístěný přímo na Švehlově ulici 3 minuty pěší chůze nebo 1 minutu jízdy autem. V Topolové ulici má sídlo supermarket Albert. Pěší procházkou to sem zvládnete za 8 minut. Pokud budete chtít být rychlejší, můžete samozřejmě použít auto a cesta vám potrvá 2 minuty. Autobusem číslo 177 sem dojedete za 7 minut. Ovšem velice rozsáhlé nákupní možnosti poskytuje především nedaleké Obchodní centrum Hostivař umístěné taktéž ve Švehlově ulici. Pěší procházka sem vám potrvá 8 minut. Pro zrychlení můžete použít vůz, v takovém případě cestu stihnete za 2 minuty, tramvají číslo 26 nebo 32 to zvládnete za 2 minuty.
Pokud sem pojedete metrem, potom vystoupíte na lince A, stanici metra Skalka, odkud pojedete autobusem číslo 177 a vystoupíte na zastávce Sídliště Zahradní Město. Autobus číslo 177 je páteřní linkou pro tuto oblast spojuje Chodov s Poliklinikou Mazurská. Případně můžete vystoupit na stanici metra A Strašnická a zde nasednout na tramvaj číslo 26 nebo 32 taktéž jedoucí do zastávky Sídliště Zahradní Město. Potom půjdete cca 120 metrů po směru jízdy tramvaje a autobusu a na dům narazíte po levé straně. Ke stanici autobusu a tramvaje je to od domu minuta cesty. Za 8 minut jste tramvají číslo 26 u metra na stanici Strašnická, tramvají číslo 32 by to trvalo 13 minut. Autobusem číslo 177 se ke stanici metra Skalka dostanete za 6 minut.

Silniční doprava autem přímo k budově z pražského městského okruhu je velice jednoduchá. Pojedete Jižní spojkou ve směru na Černý Most a před lanovým mostem vyjedete směrem Hostivař, Zahradní Město, Strašnice. Přes světelnou křižovatku pokračujete rovně do Švehlovy ulice. Ujedete 800 metrů a zabočíte do ulice Pražská. První ulicí se potom dáte vpravo do ulice Strašnická a po 300 metrech na pravé straně narazíte na dům.

Lokalita

Švehlova/Strašnická, Záběhlice, Praha 10

Co si o projektu “Park Zahradní Město” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty