01.06.2023

Bytový komplex Skalka: v prodeji jsou byty na Praze 5

30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

Více aktualit

Mečislavova - Developerský projekt v Praze 4

Vyprodáno
Mečislavova, Nusle, Praha 4

Detaily

 • ID:
  11725
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 4
 • Lokalita:
  Nusle
 • Byty k nastěhování od:
  2016 (vyprodáno)
 • Plocha bytů (od - do):
  31 – 100 m2
 • Počet bytů celkem:
  30
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 5+kk
 • Cena bytů (od - do):
  projekt pozastaven

O projektu

O projektu: V srdci čtvrti Nusle na Praze 4 se v Mečislavově č. p. 181 ulici rodí zbrusu nový developerský projekt Mečislavova-Nusle. Nejde přímo o vznik novostavby, ale rozsáhlou a velmi precizně provedenou rekonstrukci secesního domu, během které vznikají nové byty, ale také ateliéry, kancelářské prostory, mezonety a samozřejmě i sklepy. Dům s novými byty je umístěn v klidné čtvrti nedaleko centra města. Bude zde celkem 30 bytů, 4 nebytové prostory. Výstavba byla započata v srpnu roku 2014. Prodej bytů i nebytových prostor v době je již zahájen, dokončení bude upřesněno, předpokládá se ale v létě 2016, přičemž kolaudace proběhne ve čtvrtém čtvrtletí roku 2016. Celý projekt vzniká spoluprací české a italské strany. Italskou stranu zde zastupuje společnost MOSAICO Projekt, českou realitní kancelář Kottis a firma Realtherm. Architektonickou stránku má na starosti MOSAICO Projekt, developerskou a prodejní činnost Realtherm a Kottis.

Byty: Bytový areál Mečislavova-Nusle nabídne byty v různých plošných dispozicích, a to 1+kk až 5+kk. Ceny se pohybují od 2,6 milionu Kč včetně DPH do 8 milionu Kč včetně DPH. Ceny jsou orientační, případní zájemci si jejich výši samozřejmě musí ověřit u prodejce. K dispozici jsou také sklepy, kterých je zde celkem 25. Nejsou součástí ceny bytu a pohybují se v relacích od 51 tisíc Kč včetně DPH do 76 tisíc včetně DPH. Velikost sklepů je od 1,98 m2. Jak již bylo zmíněno, nejde o klasickou novostavbu, ale rekonstruovaný dům. Při přestavbě ovšem bude věnována dostatečná pozornost i zrodu nových parkovacích stání. Přímo ve dvoře domu jich bude umístěno celkem 10, další tři potom rezidenti naleznou před domem. Zatímco stání ve dvoře je možné zakoupit (nepatří k jednotlivým bytům a nejsou tudíž také součástí jejich ceny), stání před domem prodejná nejsou, ale jsou vyhrazená pro obyvatele domu. Parkovací stání ve dvoře jsou k prodeji za 350 tisíc Kč včetně DPH.
Pokud jde o standardy, tak podkroví se bourá až na holé nosné trámy, taktéž se demontuje střecha a odstraní se fasáda, kde je porušena a není v dobrém stavu. Podkroví je následně vyztuženo ocelovými trámy, plechy, sítí a dobetonováním, vytvoří se překlady. Nosná struktura střechy je ze dřeva a ocelových trámů. Izolaci střechy proti vlhkosti vytvoří pouzdro Parotex 3 mm, tepelná izolace sestává z kamenné vlny typu Orzil 160mm a sádrokartonu REI 30. Zdivo budovy se bude rozšiřovat a zvětšovat křídlo směrem do dvora. Vnější strukturální zdi se skládají z Porothermu 400 mm v přízemí a v prvním patře, ve vyšších patrech potom z Porothermu 300 mm. Vnější příčky bytů tvoří materiál Porotherm 240 mm, vnitřní stěny bytů Ytong 100 mm, omítky z vápna a cementu, na dokončování omítky se sádrou.
Střešní krytinu tvoří keramické červené tašky Boudrovka.
Podhledy tvoří zinkovaná struktura a sádrokartonové panely s protipožární certifikací REI 30, které jsou izolované proti vlhkosti a minerální vlnou 100 mm.
Fasády se opravují s ohledem na zachování původní secesní podoby domu, používá se nová omítka s vysokou přilnavostí, znovu se provede štukování a fasáda dostane nový nátěr v barvě odsouhlasené památkáři. Oplechování se mění za nové měděné.
Buduje se nová kanalizační síť PVC potrubí s rozměry od 100 do 220 mm. Okapy dešťové kanálky se dodávají z pozinkovaného plechu.
Provádějí se elektrorozvody 220 V, zásuvky a vypínače do jednotlivých bytů dodává firma B. Ticino. Dále se rozvádí slaboproud 12 V pro satelitní TV a domácí telefony. Každý byt je vybaven samostatným elektroměrem. V jednotlivých patrech jsou umístěny plynoměry a vodoměry.
Přívody teplé a studené vody jsou v plastovém potrubí o průměru 20 mm, odvod čisté vody je v trubkách o průměru 75 mm, znečištěné vody v potrubí o průměru 100 mm.
Rozvod topení tvoří měděné roury o průměru 15 mm vybavené izolací z Mirolonu. Nechybí hliníkové radiátory typu Radik a žebříkové radiátory v koupelnách. Vytápění zajišťují plynové kotle typu TURBO Prother. V oblasti pod kotlem topení je u všech bytů připraveno napojení pro pračku. Stejně tak do standardu spadá i příprava pro kuchyňskou linku, a to včetně přívodu vody, odvodu odpadu a také elektrických zásuvek.
Vstupní dveře bytů jsou REI 30 z lakovaného dřeva s bezpečnostním zavíráním, které dokážou odolat ohni po dobu 30 minut.
Vznikají dvě nové schodišťové rampy ze železobetonu obkládané kamenem.
Dodavatelem hydraulického výtahu s pěti zastávkami na patrech je firma Schindler.
Podlahy jednotlivých bytů se pokládají z parketového dřeva nebo laminátu, obklady bytů a koupelen se skládají z italských dlaždiček, taktéž obklad v kuchyni za kuchyňskou linkou.
Koupelny mají pružnou nepropustnou membránu Mapei Tekuti Folia. Ze zařizovacích předmětů se dodává umyvadlo, WC, WC prkénko, bidet nebo také vanička sprchového koutu včetně boxu či vana. Dále se instalují baterie pro sprchu nebo vanu, baterie pro umyvadlo a také pro bidet.

Lokalita: Developerský projekt Mečislavova-Nusle je umístěn na Praze 4 v Nuslích přímo v Mečislavově ulici č. p. 181. Jde o velice příjemnou lokalitu nedaleko centra.
Významnou památkou je kostel svatého Pankráce, původně románská rotunda z 12. století. Kostel se nachází v Sinkulově ulici. Byl jako raně barokní svatostánek postaven v polovině 17. století. Dostupný je po 17 minutové cestě autobusem číslo 193, nebo tramvají číslo 18 za 22 minut. Další je kostel sv. Václava ve Svatoslavově ulici, který je 5 minut pěšky, případně 4 minuty autem. Zajímavou památkou je usedlost Jezerka, která je nyní sídlem divadla. Dostanete se k ní za 8 minut pěšky, nebo 5 minut autem. Pozoruhodný je Národní dům stojící na Náměstí bratří Synků, respektive na rohu Čestmírovy ulice. Jde o bývalý společenský dům určený k pořádání nejrůznějších kulturních akcí, v současnosti je sídlem pobočky České spořitelny. Dojdete k němu po svých za 4 minuty, autem za 5 minut. Z dalších nuselských objektů si zmínku zaslouží ještě Nuselský pivovar v ulicích Bělehradská a Křesomyslova. Pěší chůzí je možné se k němu dopravit za 7 minut, autem za 6 minut. Symbolem Nuslí je také Nuselský most, přes který vede magistrála. Dojedete k němu tramvají číslo 18 za 14 minut, nebo dojdete pěšky za 16 minut.
Pokud se chcete v Nuslích pobavit, jedním z center zábavy je nuselské Divadlo Na Jezerce sídlící v ulici Na Jezerce. Jde o soukromé divadlo pod vedením Jana Hrušínského, k němuž se pěšky dopravíte za 8 minut, autem to zvládnete za 5 minut. Dalším proslulým divadlem sídlícím v katastru Nuslí je Divadlo Na Fidlovačce, které sídlí v Křesomyslově ulici. Po svých k němu dojdete za 10 minut, tramvají číslo 18 sem dojedete za 7 minut, případně můžete zvolit i cestu buď tramvají číslo7, nebo také 24, což potrvá 9 minut. Třetím divadlem je pražská scéna Divadlo Bez hranic, které hraje v Křesomyslově ulici. Po svých k němu dojdete za 7 minut, cestou vozem strávíte přibližně polovinu času. Kino zde bohužel není, za filmy je možné vyrazit například do Cinema City Flóra na Vinohradskou ulici, což je tramvají číslo 11 celkem 21 minut, autem je to 11 minut. Kromě toho z restauračních podniků stojí za uvedení Chapadlo na Nuselské ulici 4 minuty autem nebo 3 minuty pěšky, bar Sedmé nebe v hotelu Oya Na Pankráci 26 minut tramvají číslo 18 nebo 14 minut autem a Klub U skokana v Oldřichově ulici vzdálený 9 minut autem, 10 minut tramvají číslo 18 nebo 16 minut pěšky.
Jestliže se chcete projít městskou zelení v Nuslích, menší park naleznete na Náměstí Generála Kutlvašra, což je 6 minut pěšky nebo polovinu času jízdy autem. Poměrně rozlehlý je ale park Jezerka vzdálený 11 minut pěší chůze, případně 4 minuty jízdy autem. Dostatečný prostor k procházkám poskytne také park Folimanka, který byl vybudován po skončení stavby Nuselského mostu, dojedete k němu za 10 minut tramvají číslo 18, nebo za 9 minut autem, či dojdete za 15 minut pěšky.
Sportovní vyžití nabízí TJ Sokol Nusle, kde v ulici Na Květnici najdete zde různé oddíly včetně basketbalu, volejbalu, lyžování, turistiky, ale také můžete využít posilovnu nebo stolní tenis. Pěšky je to 8 minut, autem polovina času. Ve Vlastislavově ulici se nachází Bowling v továrně, velké kuželkářské centrum. Vzdálené je 3 minuty chůze nebo minutu jízdy autem, Na Bělehradské se nachází Paintballová akademie a sportovní komplex Extreme Archery, kde se zájemci mohou učit lukostřelbě. Obojí se nachází v docházkové vzdálenosti 7 minut, nebo dojezdové vzdálenosti autem 6 minut. Ve Svatoslavově ulici narazíte na centrum bojových umění Lanna Gym. Cesta autem vám k němu bude trvat 5 minut, pěšky stejnou dobu. Příznivci karate ocení Karate klub Matsu na ulici Mendíků. Je to sem 7 minut tramvají číslo 11 nebo 10 minut pěšky či 5 minut autem. Poměrně blízko Nuslím je také Plavecký bazén v Praze 4-Podolí, autem tam dojedete za 12 minut, kombinací tramvají 3 nebo 17 a 7 jste tam za 27 minut. Nuslemi také vede cyklostezka A41, severojižní cyklomagistrála z Těšnova přes nuselský most na Spořilov a do Hájů.
V oblasti Nuslí je několik praktických lékařů, větší klinikou je Moje ambulance a. s. sídlící v ulici Na Strži, což je 10 minut autem, 18 minut autobusem číslo 193, nebo 16 minut tramvají číslo 18, případně 15 minut autobusem číslo 188. Pěšky se tam dostanete za 23 minut. Lékárna Dr. Max se nachází přímo na Náměstí Bratří Synků celkem 3 minuty pěší chůze nebo stejnou dobu jízdy autem.
Velmi blízko je mateřská škola v Boleslavově ulici 10 minut pěšky, případně 5 minut autem. Nejbližší základní školu najdete v Táborské ulici, což je 3 minuty autem, 7 minut pěšky.
V Čestmírově ulici 3 minuty pěší chůze nebo stejnou dobu jízdy autem je restaurace Zlý časy.
Nejbližší pobočka České pošty se nachází v Křesomyslově ulici 6 minut autem nebo 7 minut pěšky.
Možností k nákupům je zde hodně. Na Táborské ulici najdete prodejnu Tesco Express, která je vzdálená pouhé 3 minuty pěší chůze nebo cca 5 minut jízdy autem. Další Tesco Express sídlí na Nuselské ulici, což činí 4 minuty jízdy autem, nebo 4 minuty pěší chůze. V Bělehradské ulici sídlí prodejna Billy, za 7 minut to k ní stihnete autem, nebo za stejnou dobu tramvají číslo 11 či 15 minut pěšky. Supermarket Lidl naleznete ve Vršovické ulici. Dojezdová vzdálenost je sem 7 minut, docházková vzdálenost 9 minut.
Dopravní dostupnost bytového areálu je velmi dobrá. Pouhé 3 minuty pěší chůze od domu se nalézá tramvajová zastávka Náměstí Bratří Synků. Pokud jde o budoucnost, mělo by se zde stavět metro, a sice linka D, která má procházet touto lokalitou a spojit Nusle, Vinohrady a Krč. Do centra i na druhou stranu míří z Náměstí Bratří Synků tramvajové linky číslo 6, 11, 18. Na Pankrác a na druhou stranu do Vozovny Petřiny jede číslo 18, do Michle a dál na Spořilov potom čísla 6 a 11. Číslo 6 přitom má ve druhém směru konečnou u Smíchovského nádraží nebo na Sídlišti Barrandov, číslo 11 přitom má druhou konečnou na Spojovací. Pět minut pěšky od domu je zastávka tramvají číslo 7 a 24 v Otakarově ulici. Autem jste tam za 3 minuty. Tramvaj číslo 7 spojuje Černokosteleckou a Radlickou, číslo 24 potom Kubánské náměstí a Ortenovo náměstí. Dopravní obslužnost místa podporují i autobusy, například 188 do Michle, nebo 193 od Nádraží Vršovice ve směru na Chodov. Na rozhraní Nuslí a Vršovic leží železniční nádraží Praha Vršovice zajišťující spojení směrem na Benešov a dále na jih Čech. Pěšky je dostupné za 13 minut, autem za 6 minut, autobusem číslo 193 za 8 minut. Je potřeba zmínit i to, že Nusle jsou velice důležitou silniční křižovatkou, vede jimi severojižní magistrála a Nuselský most, který odvádí automobilovou dopravu z centra na Pankrác. Na Václavském náměstí jste od domu zhruba za 15 minut.

Lokalita

Mečislavova, Nusle, Praha 4

Co si o projektu “Mečislavova - Developerský projekt v Praze 4” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty