22.01.2023

Rudná u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy 25 minut od Prahy

20.01.2023

Pitkovický mlýn: v prodeji jsou byty na Praze 10

19.01.2023

Rezidence Prokopské údolí: v prodeji jsou rodinné domy na Praze 5

17.01.2023

Byty Holandská: v prodeji jsou byty v pražských Vršovicích

16.01.2023

Varta Hostivař: v prodeji jsou byty na Praze 10

Více aktualit

Developerský projekt Prosek Park X

Vyprodáno
Lovosická, Střížkov, Praha 9

Detaily

 • ID:
  3758
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 9
 • Lokalita:
  Střížkov
 • Byty k nastěhování od:
  vyprodáno
 • Počet bytů celkem:
  177
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 4+kk

O projektu

O projektu: V katastru městského obvodu Praha 9 se nalézá čtvrť Prosek, ve které se bude stavět nový developerský projekt Prosek Park X. V Makedonské ulici zde vznikají dva nové domy s označením A1 a A2. Celkově v nich bude vybudováno 177 nových bytů, které nabízejí velice variabilní řešení prostoru. Přízemí domů zkrášlují předzahrádky, v okolí je velké množství zeleně. Koncepce domů je postavena na moderní architektuře využívající přírodní barvy, které splynou s okolím. Jednotlivé bytové jednotky disponují lodžiemi a balkony. Termín dokončení a předání bytů ještě bude upřesněn. Rezidenční areál a byty v něm obsažené se pyšní energetickým štítkem třídy B, tedy úspornou variantou bydlení. Pokud jde o developera a prodejce obou objektů stavěných v rámci této etapy projektu Prosek Park, je jím společnost Finep, kterou najdete v Lannově paláci na adrese Havlíčkova ulice, Praha 1.

Byty: Laufen PRO A, JIKA Cubito nebo JIKA Lyra Plus. WC se vybavuje závěsné, disponuje sedátkem Laufen PRO, JIKA Pure nebo JIKA Lyra Plus. Využíván je závěsný systém s dvojčinným tlačítkem. Baterie se instalují pákové, vanové a nástěnné umyvadlové GROHE Eurosmart, HANSA Vantis nebo HANSGROHE Logis. Vana se do koupelny instaluje podezděná ocelová smaltovaná o rozměrech 1700x700 mm Kaldewei Eurowa nebo JIKA Riga. K některým bytům náleží rohový sprchový kout nebo posuvné sprchové dveře do niky se sprchovou vaničkou, to vše podle katalogového listu a dispozice bytu.

Součástí vybavení bytů je samozřejmě také elektroinstalace. Pro silnoproud se montují zásuvky a vypínače ABB Tango bílá. Pro slaboproud jde o rozvody datové služby a kabelovou televizi, tedy STA a telefonní zásuvky ve všech obytných místnostech.

Mezi standard bytů patří i příprava pro kuchyňskou linku, ovšem její výběr a zapojení je už na každém majiteli bytu. Linku si vybírá každý sám podle svého vkusu.
Pokud jde o způsob vytápění, v obou domech je ústřední topení, které je pro celý dům společné. Je vybaveno otopnými deskovými tělesy s termostatickou hlavicí. Do koupelny se umisťuje otopný žebřík.

Lokalita: Samozřejmě na Proseku nezapomínáme ani na zdravotní péči. Tu zde zajišťuje nedaleká Poliklinika Prosek se sídlem v Lovosické ulici. Budete-li se chtít jít projít pěšky, zvládnete to za 4 minuty, autem k ní pojedete minutu. Velice blízko Makedonské rovněž narazíte také na lékárnu. Jde o lékárnu Dr. Max ve Střelničné ulici. Dojezdová vzdálenost autem k ní činí 3 minuty, autobusy 136, 177 a 183 sem pojedou 10 minut a pěšky se projdete 14 minut.

Velice dobrá situace je zde i v dostupnosti škol. Na nejbližší mateřskou školu natrefíte ve Šluknovské ulici, což je skvělé 3 minuty autem, případně také 4 minuty pěšky. Ovšem nejde o jedinou mateřinku v blízkosti, další sídlí v Litvínovské ulici 4 minuty autem, nebo chcete-li 8 minut autobusem číslo 151 nebo 13 minut pěšky. V mateřských školách máte opravdu na výběr, protože jednu naleznete i ve Veltruské ulici, což je 16 minut pěšky, eventuálně 15 minut autobusem 151 nebo 295 či 7 minut autem. A naposledy ještě další velmi dobře umístěná MŠ v Novoborské ulici, k níž se dostanete za 8 minut autobusem číslo 151, či za 10 minut pěšky nebo za 3 minuty autem.

Je pravděpodobné, že pro vás bude velice užitečná i informace, jaká základní škola je nejblíže. Nejkratší cestu budete mít do Novoborské, kam dojedete autem za 2 minuty, pěšky dojdete za 8 minut nebo se také dostanete autobusem číslo 151 za 5 minut. Podobně příznivou polohu nabízí i Základní škola Spektrum v Kytlické ulici. Bilance vzdáleností je více než dobrá: 3 minuty autem, 11 minut autobusem, nebo také 15 minut pěšky. Nesmíme opomenout, že ve velmi dobře dostupné vzdálenosti se nachází rovněž základní škola v Litvínovské ulici. Dojedete k ní za 6 minut autem, 15 minut metrem nebo 16 minut některým z autobusů 136, 177 nebo 183 či za 20 minut pěšky.

Ve Verneřické ulici, což je od domu Makedonské vzdáleno 12 minut pěšky, nebo 10 minut autobusem číslo 151 či 4 minuty autem potom můžete využít služeb pobočky České pošty.
Zatoužíte-li vyrazit někam na dobré jídlo, potom vězte, že nejbližší restaurací je Mobydick. Dojedete k ní za 2 minuty autem, případně dojdete za 8 minut. Vaší pozornosti by neměly uniknout ani služby Hotelu Duo. Pěší chůzí k tomuto ubytovacímu a pohostinskému zařízení dorazíte za 10 minut, pokud se svezete vlastním autem, stihnete to rychleji už za 4 minuty.
Nijak časově náročná pro vás naštěstí nebude ani cesta k blízkému bankomatu České spořitelny na Verneřické ulici. Pěší procházkou dosáhnete svého cíle za 12 minut, autobusem 151 či 295 přibližně za 10 minut, autem vám to potrvá 4 minuty.

Nákupní zázemí v okolí Proseku je rovněž příznivé. Nabízí ho OC Letňany, tedy obchodní centrum Letňany. Nedaleko je rovněž supermarket Kaufland, který má otevřeno ve Střelničné ulici. Od domů v Makedonské ulici je vzdálený 3 minuty cesty vozem, případně 10 minut jízdy některým z autobusů 136, 177 nebo 183 či 14 minut pěší procházky, eventuálně autem za 6 minut. Tím ovšem výčet ani zdaleka nekončí. Blízkou nákupní příležitost poskytuje také supermarket Albert v Ládví v ulici K Ládví. Cestujete-li metrem, můžete se sem dostat za 9 minut, pojedete-li ze Střížkova do Ládví. Máme ještě další tip pro nákupy, na základě kterého za 4 minuty autem dojedete k supermarketu Billa na Vysočanské ulici. Můžete to vzít i pěší procházkou, kterou to potrvá 19 minut, autobusem číslo 151 celkem 13 minut, nebo také metrem ze Střížkova na Prosek 7 minut.

Váš zájem jistě vzbudí i dopravní situaci v místě. Spojení s centrem města samozřejmě vůbec není problém, velice dobře ho zajišťuje linka metra C. Nejblíže k novým domům se nyní nachází stanice metra Střížkov. Docházková vzdálenost v tomto případě činí 8 minut. Obdobně příznivě vypadá i docházková vzdálenost k nejbližší stanici autobusů Poliklinika Prosek. Vzdálena je pouhé 4 minuty chůze. Můžete se z ní svézt některým z následujících autobusů: číslem 151 na Českomoravskou, číslem 201 na Nádraží Holešovice a číslem 295 k Domovu seniorů Ďáblice. Další autobusy odjíždějí od metra Střížkov, a sice 136 na Jižní Město, 177 na Chodov a 183 na Háje. Stěžovat si rozhodně nemůžete ani na silniční spojení. Lovosickou a následně Vysočanskou ulicí totiž bez nejmenších problémů vyjedete na pražský Městský okruh.

Prosek Park IV Na jaře roku 2015 bude v Praze 9 ve Střížkově dokončena realizace developerského projektu Prosek Park IV, který vzniká pod záštitou developerské společnosti FINEP. Projekt moderního družstevního bydlení Prosek Park IV je tvořen jedním rezidenčním domem s podzemními garážemi pro osobní vozy. V novostavbě bude k dispozici 76 nových družstevních bytů velikostních kategorií 1+kk až 4+kk. Nové byty byly vyvinuty za účelem uspokojení i nejnáročnějších požadavků k bydlení a individuálních potřeb.

Byty: Prodej nových bytů byl již zahájen. V nabídce je 76 družstevních bytů, o dispozicích 1+kk, až 4+kk. Rozměry bytů se pohybují mezi 26 m2 až 103 m2 a jejich ceny pak od 2 542 434 Kč do 6 437 291 Kč. Byty jsou vybaveny balkony a k dispozici také budou kryté podzemní parkovací místa. Mezi výhody družstevních bytů patří skutečnost, že o placení oprav a vyřizování reklamací domu se stará družstvo. Další výhodu představuje fakt, že v případě zájmu o koupi družstevního bytu na Proseku nemusíte prokazovat bonitu, zároveň máte možnost odkoupit byt do osobního vlastnictví.

Lokalita: V místě bytového komplexu Prosek Park (Praha 9 - Střížkov) je veškerá občanská vybavenosti a zajištěná dopravní dostupnost. V blízkosti novostavby Prosek Park IV se nachází 3 základní školy, Mateřská škola Pro Family, Gymnázium Čekoslipská a střední odborná škola. Občanská vybavenost je zastoupena širokým spektrem veřejných služeb – moderní klinika s lékařskou pohotovostí, kavárny i restaurace, pošta i nákupní středisko a veterinární stanice. Na své si přijdou i lidé aktivní nebo rodiny s dětmi, nedaleko projektu se totiž nachází Park přátelství, ve kterém můžete relaxovat a odpočívat po náročném pracovním dni, pro sportovce je zde možnost plavání, fotbalu, squashe, bruslení i jízdy na koni nebo na kole. A milovníky netradičních zážitků nadchne moderní bobová dráha. Do nákupního centra Letňany se dostanete pohodlně automobilem nebo MHD. K autobusové zastávce pěšky dojdete za jednu minutu chůze, na metro stanice C, Střížkov se dostanete za minuty 3.

Lokalita

Lovosická, Střížkov, Praha 9

Co si o projektu “Prosek Park X” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty