02.02.2023

Řadové rodinné domy Písnice: v prodeji jsou rodinné domy na Praze 4

31.01.2023

Rezidence Otvovice: byl spuštěn předprodej bytů 20 min za Prahou

27.01.2023

SO-HO Rezidence: v prodeji jsou byty v pražských Holešovicích

22.01.2023

Rudná u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy 25 minut od Prahy

20.01.2023

Pitkovický mlýn: v prodeji jsou byty na Praze 10

Více aktualit

Developerský projekt Residence Castle View

Vyprodáno
Na Hřebenech I, Podolí, Praha 4

Detaily

 • ID:
  11265
 • Stav:
 • Developer:
  ED Group a.s.
 • Městská část / kraj:
  Praha 4
 • Lokalita:
  Podolí
 • Byty k nastěhování od:
  listopad 2017 (vyprodáno)
 • Plocha bytů (od - do):
  53 - 283 m2
 • Počet bytů celkem:
  48
 • Velikost jednotek:
  2+kk - 4+kk
 • Cena bytů (od - do):
  6.555.00 Kč - 14.260.000 Kč

O projektu

O projektu: Na velmi lukrativním místě v Praze 4 na Kavčích horách - Podolí vzniká nový developerský projekt Rezidence castle view. Novostavby vznikají v ulici Na Hřebenech I.. Tvoří je celkem pět nových domů s obdélníkovými nebo čtvercovými půdorysy. Dva z domů mají pět pater, tři domy budou šestipatrové. Celkem se zde vybuduje 48 bytů. K zahájení výstavbu došlo v únoru 2016, dokončení se plánuje na listopad roku 2017. Jedinečná poloha situuje novostavby na samou hranu kopce a tím pádem nabízí i neotřelý výhled do okolí. Příjemné proto je, že z nových bytů budou mít jejich majitelé výhled na oba historické hrady v Praze, a sice jak Pražský hrad, tak i Vyšehrad. Rovněž budou moci z oken pozorovat velkou část údolí řeky Vltavy nebo protilehlý Barrandov.

Přízemní byty budou mít k dispozici vlastní zahradu, k ostatním bytům ve vyšších podlažích náleží terasy. Návrh pěti domů o menším počtu pater zohledňuje okolní vilovou zástavbu. Snahou architektů totiž bylo vytvořit bytový komplex, který dobře zapadne do okolí a nebude ho nijak narušovat. Optickému snížení celého rezidenčního areálu také velmi pomůže využití kontrastních materiálů na fasádách jednotlivých domů. Okolí oživí velké množství zeleně mezi jednotlivými domy. Developerem a prodejcem tohoto rezidenčního areálu je ED Group a.s. se sídlem v Jeremenkově ulici v Praze 4-Podolí. Na domech se podílelo z hlediska návrhů studio ma3 architekti, za stavbou stojí firmy STEP spol. s r.o.

Byty: Byty developerského projektu Rezidence castle view mají plošné dispozice od 2+kk do 5+kk. Podlahová plochy činí 53 m2 až 283 m2. Každý z nových bytů má rovněž nárok na minimálně jedno parkovací stání a také sklepní kóji.
Základem všech pěti nových domů se stanou železobetonové konstrukce, které dokonale odlehčují velké prosklené plochy. Právě maximum prosklení dokáže v bytech zajistit co největší množství denního světla. Díky tomu dojde k velkému prosvětlení interiérů. Na fasádách se střídá hladký pohledový beton a velmi výrazně strukturovaná omítka provedená v tmavé barvě.
Pro podlahy v obytných místnostech se bude používat BOEN typ BERGEN 3parketa, což je dřevěná třívrstvá plovoucí podlaha ukončená lištou. Na výběr je pro tento typ podlahy přírodní dub, bělený dub, šedý dub Arizona nebo hnědý dub California.

Stínění oken v bytech zajistí venkovní hliníkové žaluzie vybavené elektrickým pohonem. Parapety oken uvnitř bytů se budou skládat z bílých laminátových desek.
Povrchy stěn a stropů bytů vytvoří sádrové omítky a také otěruvzdorná bílá malba.
Pokud jde o osvětlení zapojené uvnitř bytů, pak svítidla v jednotlivých místnostech nejsou součástí bytového standardu, dodává si je každý majitel sám. Ovšem do koupelny a na WC se dodávají bodová svítidla.

V každém domě je umístěna kotelna se dvěma kotli, které ohřívají topnou vodu. Její regulaci zajišťují stanice Meibes, jež jsou umístěny v každé bytové jednotce. Topná tělesa ve všech bytech budou zajištěna deskovými tělesy ISAN a podlahovými konvektory. Regulaci topení přitom vytvoří termostatické hlavice na jednotlivých topných tělesech. K dispozici je rovněž dálkový programovatelný termostat určený pro celkové tlumení teploty v bytě.

Elektrické zásuvky a ovládání osvětlení v bytě mají na starosti koncové prvky LEGRAND living light-bílá. Co se týče slaboproudých rozvodů v bytech, potom v obytných místnostech je možnost napojit se na pozemní vysílání, satelitní vysílání a telefonní linku O2. Jednotlivé místnosti jsou propojeny pomocí datových kabelů.
U oken a dveří, které jsou dosažitelné z okolního terénu, se provádí bezpečnostní zasklení. Okna jsou velkoformátová hliníková v provedení s trojsklem, jde vždy o kombinaci posuvných a otevíracích křídel.

V bytovém areálu se používá systém jeden klíč, což znamená, že klíčem od bytu je zároveň možné odemknout také společné prostory.
U bytových jednotek s označením A51, B41, B42, C51, D41, D42 a E51 je instalována klimatizace.
Součástí bytového standardu je také příprava pro kuchyňský kout. Jde o připojení kuchyňské linky, napojení odvětrávání digestoře, a také přípojky elektro, voda, odpad.
Vstupní dveře bytu jsou zakázkové plné, hladké a lakované. Jde o dveře bezpečnostní třídy 3 s protipožární odolností, ocelovou zárubní a bezpečnostním kováním. Vnitřní dveře v jednotlivých bytech jsou vyrobené zakázkově, bezfalcové s obložkovou zárubní, výška činí 220 mm. Mají skryté panty, nerezové kování a barva je vždy podle výběru klienta.
Obklady a dlažby do koupelny dodává IMOLA Koshi, jedná se o různé barevné varianty. Nad umyvadlem, případně nad vanou se instaluje zapuštěné zrcadlo. Koupelnové osvětlení tvoří bodová světla, nad zrcadlem se umisťuje osvětlovací LED pásek. Umyvadla a umývátka do koupelen, závěsné WC a sedátko na WC a skříňku pod umyvadlo dodává Villeroy & Boch Verity Design. Baterie se zde montuje Hansa Twist. Vana je smaltovaná Concept 100 Duo. Sprchový kout se instaluje Concept 300, topný žebřík Isan Quadrat bílý.

Na terasách a balkonech se instaluje podlaha z exotické dřeviny Massaranduba. Součástí standardního provedení je osvětlení balkonů a teras. Na předokenním a balkonovém zábradlí se instaluje čiré bezpečnostní sklo kotvené do rámu okna u předokenní varianty. V případě balkonového zábradlí je bez viditelného kotvícího systému.

Lokalita: Bytový komplex Rezidence castle view se staví na Praze 4 v ulici ulici Na Hřebenech I.. Jde o velmi kvalitní lokalitu v oblasti Kavčích hor-Podolí, v níž se vybuduje pět novostaveb s širokým výhledem do kraje.

Pokud jde o kulturní památky a dominanty okolí, patří k nim bezesporu Podolská vodárna nacházející se v Podolské ulici. Nachází se zde i Muzeum vodárenství. Můžete si sem udělat výlet pěšky a dojdete k ní za 15 minut. Pokud spěcháte, použijte vůz a potrvá vám to 7 minut, autobusové spojení pomocí linky 121 sem trvá celkem 14 minut. Jinak bezesporu dominantu Kavčích hor tvoří areál České televize. Dojdete k ní pěšky za 4 minuty, autem sem sjedete za 2 minuty.

Zábavu v širokém okolí zahrnuje například Dům dětí a mládeže Praha 4-Hobby centrum v Bartákově ulici. Pěší chůzí a autobusem 121 se tam dopravíte za 13 minut, autem to stihnete za 5 minut a chcete-li se pochodit pěšky, počítejte s 18 minutovou procházkou. Také nesmíme zapomenout na Kongresové centrum Praha u stanice metra linky C Vyšehrad na ulici 5. Května. Autem sem dojedete za 4 minuty. Městskou dopravou to v kombinaci autobusu číslo 121 a metra linky C zvládnete za 15 minut. Konají se zde různé koncerty, divadelní představení, muzikály. Poměrně blízko je odsud také do divadla, a sice do nuselského divadla na Fidlovačce. Autem k němu dojedete za 8 minut, městskou dopravou kombinací autobusu číslo 121 a tramvaje číslo 18 za 21 minut. Kromě toho, když zkombinujete autobus číslo 121 a metro linky C a vystoupíte na Muzeu, jste tam za 18 minut. Na Václavském náměstí pak máte obrovské možnosti, kam za kulturou vyrazit.

Senioři, ale i maminky s dětmi, ti všichni budou nadšení z parku Kavčí hory, který je jako stvořený pro odpočinek. Po svých k němu dojdete za 6 minut, autem za pouhé 2 minuty. Dále stojí za procházku i Centrální park Pankrác. Autem vám cesta k němu potrvá 3 minuty, autobusem číslo 121 celkem 7 minut a konečně pěšky 11 minut.
Sportovní zázemí v okolí zajišťuje například Plavecký stadion Podolí v Podolské ulici. Docházková vzdálenost činí 16 minut pěšky nebo 9 minut autem. Dalším zajímavým objektem k návštěvě jsou nedaleké Žluté lázně na Podolském nábřeží, které uspokojí především, ty kteří s i chtějí v létě dobře zaplavat. Nabízejí široké zázemí. Cesta autem k nim trvá 8 minut, pěšky 24 minut, tramvají 3,17 či 21 potom 21 minut. Sportovní vyžití nabízí také areál Děkanka atletika v ulici Na hřebenech II., což je pěší chůzí dostupné do 7 minut, autem do 2 minut. Ovšem zkrátka nepřijdou ani cyklisté, kteří mohou svá kola protáhnout po Modřanské cyklostezce, která vede podél řeky Vltavy.

Blízkou lékárnu naleznete v Hvězdově ulici, což je 9 minut autobusem číslo 121, nebo 10-11 minut pěšky či 3 minuty autem. Na stejné adrese narazíte rovněž na nejbližšího lékaře. Jedná se o Polikliniku Medicina Plus se stejnou dojezdovou a docházkovou vzdáleností. V ulici Na Strží 4 minuty autem od bydliště nebo 14 minut autobusem číslo 121 či 17 minut pěšky má své sídlo ordinace praktických lékařů Moje ambulance.

Nejbližší mateřskou školu najdete ve Voráčově ulici, což je pouhých 8 minut pěšky nebo 2 minuty autem. Základní škola má své sídlo na Nedvědově náměstí. Dorazíte tam po 7 minutové jízdě autem, 13 minutové jízdě autobusem číslo 121 nebo 16 minutové pěší chůzi. Pobočku České pošty najdete v Podolské ulici, což je 17 minut pěšky, 12 minut autobusem číslo 121 nebo 6 minut autem. Nejbližší bankomat je v ulici Na Hřebenech II., což je 4 minuty pěšky či 2 minuty autem. Náleží České spořitelně a nachází se v areálu České televize. Bankomat se nalézá také ve velmi krátké vzdálenosti, a sice na Nedvědově náměstí. Dojezdová vzdálenost autem činí 6 minut, autobusem číslo 121 celkem 13 minut a konečně chcete-li, můžete se projít i pěšky, což zvládnete za 16 minut. Jedná se o bankomat České spořitelny. Pokud si budete chtít zajít na něco dobrého k jídlu, potom nejblíže je restaurace V rohlíku v ulici Na hřebenech II. Pěšky se sem projdete za pouhé tři minuty.

Nedaleko stojí také velice oblíbené nákupní centrum Arkády Pankrác u stanice metra Pankrác na lince C. Toto centrum nabízí nejenom potraviny v hypermarketu, ale také řadu dalších obchodů počínaje módou přes spotřební elektroniku a další oblasti. Autobusem číslo 121 jste u něj za 10 minut, případně můžete jet metrem ze stanice Pražského povstání, což vám i s docházkou k metru potrvá 13 minut. Zvolíte-li pěší procházku, dostanete se k Arkádám za 16 minut. U stanice metra linky C Pražského povstání je supermarket Tesco. Pěší procházkou se k němu dostanete za 13 minut, autem za 3 minuty, případně autobusem číslo 121 za 8 minut.

Pokud jde o dopravní dostupnost lokality, hned v těsném sousedství rezidenčního rezortu se nachází stanice metra C Pražského povstání. Dále nedaleko staví autobusová linka 121, která jezdí z Nádraží Braník přes Novodvorskou a Polikliniku Budějovická až k Podolské vodárně. Pěšky se k autobusové stanici Na Hřebech dostanete po tříminutové pěší procházce. Kromě toho je u Centrálního parku Pankrác, což je šest minut od domu pěšky stanice autobusu číslo 188, který zde má konečnou. Jezdí od metra linky A stanice Želivského až na Kavčí hory.
Skvělá je i automobilová doprava, protože od domu jste za 5 minut na ulici 5. května, tedy magistrále.

Více info: http://www.edgroup.cz/cz/aktualni-projekty/castle-view

Lokalita

Na Hřebenech I, Podolí, Praha 4

Co si o projektu “Residence Castle View” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty